Základní výsledky & konané koncerty

VÍTĚZOVÉ A OCENĚNÍ DOSAVADNÍCH ROČNÍKŮ

Pro kompletní výsledky (od roku 2004) navštivte sekci Výsledky – archiv.

 

ALBUM ROKU:

2001 – 1. ENDLESS, 2. INSANIA, 3. CEREBRAL TURBULENCY

2002 – 1. DARK GAMBALLE, 2. SAD HARMONY, 3. ALIENATION MENTAL

2003 – 1. ENDLESS, 2. BELTAINE, 3. ROOT

2004 – 1. SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, 2. INSANIA, 3. DARK GAMBALLE

2005 – 1. ADOR DORATH, 2. HYPNÖS, 3. MALIGNANT TUMOUR

2006 – 1. FORGOTTEN SILENCE, 2. DARK GAMBALLE, 3. SAD HARMONY

2007 – 1. INSANIA, 2. DYING PASSION, 3. SIX DEGREES OF SEPARATION

2008 – 1. MALIGNANT TUMOUR, 2. DARK GAMBALLE, 3. PRVNÍ HOŘE

2009 – 1. DYING PASSION, 2. OBLOMOV, 3. NEGATIVE FACE

2010 – 1. INSANIA, 2. MALIGNANT TUMOUR, 3. FDK

desetiletí – 1. PRVNÍ HOŘE (2008), 2. INSANIA (2007), 3. SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY (2004)

2011 – 1. HEIDEN, 2. SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, 3. GRIDE

2012 – 1. MASTER’S HAMMER, 2. FORGOTTEN SILENCE, 3. MINDWORK

2013 – 1. HEIDEN, 2. INSANIA, 3. CULT OF FIRE

2014 – 1. MASTER’S HAMMER, 2. ASMODEUS, 3. ET MORIEMUR

2015 – 1. PERFECITIZEN, 2. HEAVING EARTH, 3. MORTAL CABINET

2016 – 1. MASTER’S HAMMER, 2. MALIGNANT TUMOUR, 3. DEMIMONDE

2017 – 1. PRVNÍ HOŘE, 2. LVMEN, 3. INSANIA

2018 – 1. DROM, 2. MASTER’S HAMMER, 3. POVODÍ OHŘE

 

ŽÁNROVÁ ALBA ROKU:

Hardcore: 2007 – GUIDED CRADLE, 2008 – GRIDE, 2009+2010 – MOTHER

2017

Ultrametal: HYPNOS

Crossover & moderna: PRVNÍ HOŘE

Hardcore punk & noise rock: LVMEN

2018

Ultrametal: MASTER’S HAMMER

Art & crossover: FORGOTTEN SILENCE

Hardcore punk: DROM

Alternativa & noise rock: POVODÍ OHŘE

 

DEBUT / OBJEV ROKU:

2001 – VUVR, 2002 – PIGSTY, 2003 – BELTAINE, 2004 – FLOOD, 2005 – NEGATIVE FACE, 2006 – SCENERY,

2007 – LIVEEVIL, TRANSLUNARIA, 2008 – FDK, 2009 – MINDWORK, 2010 – GORGONEA PRIMA,

2011 – MODERN DAY BABYLON, 2012 – MORGUE SON, 2013 – PERFECITIZEN, 2014 – HANBA,

2015 – HELLYUM, 2016 – MALLEPHYR, 2017 – TRNY & ŽILETKY, 2018 – POVODÍ OHŘE

 

NEŘADOVÉ ALBUM ROKU:

2001 – PATHOLOGIST, 2002 – INSANIA, 2003 – DEBUSTROL, 2004 – GRIDE, 2005 – INGROWING,

2006 – SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, 2007 – LVMEN, TÖRR, 2008 – INSANIA,

2009 – FORGOTTEN SILENCE, 2010 – ASMODEUS, 2011 – DEBUSTROL, 2012 – FLAMENGO,

2013 – MASTERS HAMMER, 2014 – RETROPROTEST, 2015 – HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY, 2016 – TELEX,

2017 – HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY, 2018 – ISACAARUM

 

MINIALBUM & SPLIT & SINGL ROKU:

(v letech 2003, 2004 a 2006 vyhlášeno v rámci dvou kategorií)

2001 – RAVELIN 7 / THEMA ELEVEN, 2002 – FORGOTTEN SILENCE, 2003 – CEREBRAL TURBULENCY, LYCANTHROPHY, 2004 – ADULTERY, SHEEVA YOGA / MORE BAD NEWS, 2005 – GRIDE / LAHAR, 2006 – PALADRAN, GRIDE / LYCANTHROPHY, 2007 – LYCANTHROPHY / SAYWHY?, 2008 – SHEEVA YOGA & DISNEY, 2009 – FORGOTTEN SILENCE / CHIASMATIC, 2010 – ESAZLESA, 2011 – MODERN DAY BABYLON, 2012 – FIVE SECONDS TO LEAVE / ESAZLESA, 2013 – LAHAR / EXORCIZPHOBIA, 2014 – CONTRASTIC, 2015 – THE TOWER, 2016 – CULT OF FIRE, 2017 – MÖRKHIMMEL & THE TOWER, 2018 – DECULTIVATE

 

VIDEO ROKU:

2003 – Daniel Landa, 2004 – TÖRR & ROOT, 2005 – Obscene Extreme, 2006 – DEBUSTROL, 2007 – ARAKAIN,

2008 – ASMODEUS, 2009 – DYING PASSION, 2010 – PIGSTY, desetiletí – DEBUSTROL (2006)

2011 – SIX DEGREES OF SEPARATION, 2012 – HYPNOS, 2013 – ROOT, 2015 – KRABATHOR,

2016 – MALIGNANT TUMOUR, 2017 – HYPNOS, 2018 – Jiří BigBoss Valter

 

KNIHA ROKU:

2002 – Filip Fuchs – Kytary a řev aneb Co bylo za zdí

2008 – Michal Pavlíček – Země vzdálené

2010 – Miroslav Vaněk – Byl to jenom rocknroll?

desetiletí – Filip Fuchs – Kytary a řev aneb Co bylo za zdí, Robert Kania & Bohouš Němec – ARAKAIN – 20 let natvrdo

2011 – Kmeny

2013 – Kmeny 0

2014 – Bruno – Revoltikon

2015 – Pavel Křiklan – Brutal Assault – Dvacet let

2016 – Václav Votruba – Kniha kovu – část 1

2017 – Alesh AD Dostál & Rootan Archive – ROOT – Temné kořeny 1987-2017

2018 – Václav Votruba – Kniha kovu – část 3

 

KONCERT & FESTIVAL ROKU:

2002 – 1. Obscene Extreme (Trutnov), 2. Brutal Assault (Hvozd), 3. Open Hell Fest (Volyně)

2003 – 1. Brutal Assault (Hvozd), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. Metalmania (Ostrava)

2004 – 1. Brutal Assault (Hvozd), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. Redblack Days (Brno, Praha)

2005 – 1. Brutal Assault (Svojšice), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. Masters Of Rock (Vizovice)

2006 – 1. Brutal Assault (Svojšice), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. Apocalyptic Form Of Death (Trhové Sviny)

2007 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. Masters Of Rock (Vizovice)

2008 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. Play Fast Or Dont (Hradec Králové)

2009 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Svojšice), 3. Masters Of Rock (Vizovice)

2010 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. Play Fast Or Dont (Hradec Králové)

desetiletí – 1. Brutal Assault, 2. Obscene Extreme, 3. Masters Of Rock

2011 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. 20 let MALIGNANT TUMOUR (Ostrava)

2012 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. INSANIA – 25 let revolty (miniturné), 3. MetalGate Czech Death Fest (Červený Kostelec)

2013 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. MetalGate Czech Death Fest (Červený Kostelec)

2014 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. Play Fast Or Dont (Hradec Králové)

2015 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. KRABATHOR (turné)

2016 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. Killed By Brno – Filip Forever Gig (Brno)

2017 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. MASTER’S HAMMER (2x Praha, Brno)

2018 – 1. Obscene Extreme (Trutnov), 2. Brutal Assault (Jaroměř), 3. MetalGate Czech Death Fest (Červený Kostelec)

 

MÉDIUM ROKU:

2002 – 1. Payo, 2. Cassiopeia, 3. Pařát

2003 – 1. Payo, 2. Pařát, 3. Hluboká orba

2004 – 1. Pařát, 2. Metalopolis, 3. Rockshock

2005 – 1. Pařát, 2. Metalopolis, 3. Hluboká orba

2006 – 1. Pařát, 2. Metalopolis, 3. Hluboká orba

2007 – 1. Pařát, 2. Metalopolis, 3. Abyss

2008 – 1. Metalopolis, 2. Pařát, 3. Abyss

2009 – 1. Pařát, 2. Metalopolis, 3. Madhouse

2010 – 1. Pařát, 2. Metalopolis, 3. Mortem

desetiletí – 1. Pařát, 2. Metalmania / Metalopolis, 3. Payo

2011 – 1. Pařát, 2. Metalopolis, 3. Abyss

2012 – 1. Pařát, 2. Abyss, 3. Fobia

2013 – 1. Pařát, 2. Echoes, 3. Mortem

2014 – 1. Trhavina, 2. Pařát, 3. Hlasatel

2015 – 1. Pařát, 2. Echoes, 3. Fobia

2016 – 1. Hluboká orba, 2. Pařát, 3. Fobia

2017 – 1. Pařát, 2. Destruktorrr, 3. Fobia

2018 – 1. Pařát, 2. Fobia, 3. Echoes

 

FIRMA ROKU:

2002 – 1. Redblack, 2. Shindy, 3. Obscene

2003 – 1. Redblack, 2. Shindy, 3. Obscene

2004 – 1. Redblack, 2. Shindy, 3. Epidemie

2005 – 1. Shindy, 2. Obscene, 3. Élysion

2006 – 1. Redblack, 2. Shindy, 3. Élysion

2007 – 1. Redblack, 2. Obscure, 3. Insane Society

2008 – 1. Obscure, 2. Redblack, 3. Obscene

2009 – 1. Obscure, 2. Obscene, 3. Naga

2010 – 1. Obscure, 2. Obscene, 3. Redblack / X

desetiletí – 1. Redblack, 2. Shindy, 3. Obscene

2011 – 1. Obscene, 2. Obscure, 3. Papagájův hlasatel

2012 – 1. Obscure, 2. Obscene, 3. MetalGate

2013 – 1. MetalGate, 2. Obscure, 3. Doomentia

2014 – 1. Obscure, 2. MetalGate, 3. Papagájův hlasatel

2015 – 1. Obscure, 2. MetalGate, 3. L’Inphantile Collective

2016 – 1. Papagájův hlasatel, 2. MetalGate, 3. Obscure

2017 – 1. Obscure, 2. MetalGate, 3. Magick Disk Musick

2018 – 1. MetalGate, 2. Obscure, 3. Magick Disk Musick

 

HARDCORE-PUNKOVÉ KATEGORIE:

(vyhlášeny v letech 2007, 2008 a 2009+2010)

médium roku – 2x Trhavina, 1x Hluboká orba
firma roku – 3x Insane Society

 

GALERIE LEGEND:

(vyhlášeno v uvedeném roce, tedy v rámci Břitvy za předchozí rok)

2011 – OLYMPIC, ARAKAIN, VISACÍ ZÁMEK

2012 – PRAŽSKÝ VÝBĚR, MASTER’S HAMMER, INSANIA

2013 – BLUE EFFECT, HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY, XIII. STOLETÍ

2014 – CITRON, KRABATHOR, NAŠROT

2015 – STROMBOLI, PLEXIS, DEBUSTROL

2016 – THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE, ŠANOV 1, ROOT

2017 – Vladimír Mišík & ETC…, VITACIT, MALIGNANT TUMOUR

2018 – Jiří Schelinger & Skupina F. R. Čecha, TÖRR, ZEMĚŽLUČ

2019 – LUCIE, JASNÁ PÁKA & HUDBA PRAHA, TITANIC

 

OSOBNOST SCÉNY (2010):

1. Petr Korál

2. Petr „Poly“ Pálenský

3. Miloslav „Čurby“ Urbanec

4. Martin „Shindy“ Brzobohatý

5. Michal Husák

6. Petr „Herdron“ Říha

7. Bronislav „Bruno“ Kovařík

8. Jiří „Big Boss“ Valter

9. Miloš „Dodo“ Doležal

10. Jiří „Barvák“ Barvínský

 

OSOBNOST SCÉNY (2015):

1. Miloslav „Čurby“ Urbanec

2. Martin „Shindy“ Brzobohatý

3. Petr „Herdron“ Říha

4. Bronislav „Bruno“ Kovařík

5. Petr „Poly“ Pálenský

6. Petr Korál

7. Jan „Johan“ Filip

8. Filip „Phil Hell“ Fuchs

9. Tomáš Fiala

10. František Štorm

 

DOSUD KONANÉ KONCERTY:

(kapely jsou uvedeny v pořadí, v jakém hrály za sebou)

BŘITVA 2002 – 26. 4. 2003 – VSETÍN – Sandrik
SIX DEGREES OF SEPARATION, PIGSTY, TISÍC LET OD RÁJE, SAD HARMONY, DARK GAMBALLE

BŘITVA 2003 – 10. 4. 2004 – VSETÍN – Sandrik
MEMORIA, ENDLESS, EQUIRHODONT, BELTAINE, CEREBRAL TURBULENCY
11.4.2004 – BRNO – Svatoboj
MEMORIA, EQUIRHODONT, BELTAINE, ENDLESS, CEREBRAL TURBULENCY

BŘITVA 2004 – 23. 4. 2005 – ŠUMPERK – Kotelna
FLOOD, DYING PASSION, INSANIA, AHUMADO GRANUJO
29. 4. 2005 – OSTRAVA – Tančírna
FLOOD, UTOPIA, DYING PASSION

BŘITVA extreme 2001-2005 – 5. 11. 2005 – JIHLAVA – Jazzoo
PRŮMYSLOVÁ SMRT, SHEEVA YOGA, THEMA ELEVEN, GRIDE, LYCANTHROPHY

BŘITVA 2005 – 15. 4. 2006 – UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Mír
MASS GENOCIDE PROCESS, HIBAKUSHA, NEGATIVE FACE, MALIGNANT TUMOUR, ADOR DORATH

BŘITVA 2006 – 21. 4. 2007 – BRNO – Favál
SCENERY, SMASHED FACE, RHODIAN, INGROWING, MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY

BŘITVA 2007 – 3. 5. 2008 – BRNO – Melodka
HEIDEN, LIVEEVIL, YNNITY, ABSTRACT ESSENCE, LINGAM

BŘITVA 2008 – 1. 5. 2009 – BRNO – Melodka
SPASM, TISÍC LET OD RÁJE, MALIGNANT TUMOUR, DARK GAMBALLE, ASMODEUS

BŘITVA 2009 – 24. 4. 2010 – BRNO – Melodka
NEGATIVE FACE, FORGOTTEN SILENCE, ARCH OF HELL, DYING PASSION, ADOR DORATH

BŘITVA 2010 – 2. 4. 2011 – BRNO – Melodka
SPINELESS FUCKERS, DISFIGURED CORPSE, PIGSTY, MELANCHOLY PESSIMISM,
MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY
23. 4. 2011 – BRNO – Melodka
MAD PIGS, FREE FALL, SIX DEGREES OF SEPARATION, INSANIA, FDK

BŘITVA DESETILETÍ – 29. 10. 2011 – BRNO – Melodka
SIC.ENGINE, PRVNÍ HOŘE, THE.SWITCH, SUNSET TRAIL

BŘITVA 2011 – 10. 3. 2012 – BRNO – Melodka
UNBORN, SMASHED FACE, F.O.B., HEIDEN, CRUADALACH

BŘITVA 2012 – 23. 3. 2013 – BRNO – Melodka
SOMNUS AETERNUS, MORGUE SON, DYING PASSION, MORTIFILIA, MINDWORK

BŘITVA 2013 – 29. 3. 2014 – BRNO – Melodka
SKLEPMASTER, TORTHARRY, HYPNOS, ISACAARUM

BŘITVA 2014 – 14. 3. 2015 – BRNO – Melodka

ASCENDANCY, MISTY WAYS, ADOR DORATH, STÍNY PLAMENŮ, ET MORIEMUR

BŘITVA 2015 – 16 .4. 2016 – BRNO – Melodka

FELISHA, PERFECITIZEN, ANTIGOD, MINORITY SOUND, POSTCARDS FROM ARKHAM

BŘITVA 2016 – 12. 5. 2017 – BRNO – Melodka (v rámci Waiting For The Summer)

EMBRACE THE DARKNESS, POPPY SEED GRINDER, DEMIMONDE, ARCH OF HELL, MALIGNANT TUMOUR

BŘITVA 2017 – bez koncertního završení, vyhlášeno 3. 6. 2018 v pořadu Hard & Heavy na Radiu Beat

BŘITVA 2018 – bez koncertního završení, vyhlášeno 2. 6. 2019 v pořadu Hard & Heavy na Radiu Beat