Výsledky – archiv

vysledky2004 vysledky2005 vysledky2006 vysledky2007 vysledky2008 vysledky2009 vysledky2010vysledky-osobnostvysledkyV10vysledkyB10 vysledky2011 vysledky2012 vysledky2013vysledky2014
vysledky2015


Výsledky 2008

(* oceněná místa) – za pomlčkou počet obdržených bodů

 

Navigace

NAHRÁVKA ROKU (nová samostatná alba/dema)

*1. MALIGNANT TUMOUR – In Full Swing – 180

*2. DARK GAMBALLE – Perpetuum Gamballe – 172

*3. PRVNÍ HOŘE – Lamento – 169

4. FDK – Borderline – 163
5. GRIDE – Horizont událostí – 107
6. ENDLESS – Refuse To Shine – 81
7. BELLIGERENCE – Out:Red – 73
8. POPPY SEED GRINDER – Humanophobia – 72
9. CRASHPOINT – Millions Of Figurines – 68
10. CRUEL – Ekvilibrium – 67
11. DISSOLVING OF PRODIGY – Štvanice – 65
12. LAHAR – Oběti doby – 64
13. Big Boss – Doomy Ballads – 62
14. PERSONAL SIGNET – Badtime Stories – 57
15. MEMORIA – Ambivalent Ecstasy – 53
16. LVMEN – Heron – 51
17. KAVIAR KAVALIER – Bukkake Express – 51
18. ŽREC – Žertva – 51
19. FLESHLESS – Hate is Born – 49
20. MORTIFILIA – Embrace – 46
21. OTK – Okolo – 40
22. X-CORE – In Hell – 36
23. NAŠROT – Rag[e]time – 35
24. UPRISE – Iconoclasm – 35
25. MATAHARI – Jistota se houpá – 35
26. F.O.B. – The Dice – The Seventh Dot For Certain Victory – 33
27. R-E-T – New Feelings – 32
28. TISÍC LET OD RÁJE – Waves – 30
29. EXISTENCE – Babylon Voodoo – 29
30. CEREBRAL TURBULENCY – Segregace k nule – 23
31. EAGLEHEART – Moment Of Life – 23
32. YNNITY – Quite Quiet Melody – 23
33. KORUBO – Neexistující Léta Páně! – 22
34. SPASM – Paraphilic Elegies – 21
35. JIG-AI – Katana Orgy – 20
36. UNIFICTION – Kryptozoologie – 18
37. Vilém Čok & BYPASS – Černoška s obrovskejma kozama – 17
38. TORTHARRY – Round Table Of Suicide – 16
39. DĚTI DEŠTĚ – Love and Piss – 16
40. VOTCHI – New Religion – 16
41. GORGONEA PRIMA – Behind The Border Of Abnormality – 15
42. LANDMINE SPRING – Can We Share? – 15
43. UMBRTKA – Páně & Uhelná pánev – 13
44. KRLEŠ – Perunovo Requiem – 13
45. LIFE POSSESSION – Trest bez viny – 13
46. LOCOMOTIVE – Malleus Carnalis – 12
47. KASPAR VON URBACH – Selfbondage – 12
48. MISTRESS OF THE DEAD – White Roses, White Coffin – 12
49. VENEFICA – Reflections Of Reality – 12
50. LAKMÉ – Lakmé – 12
SYMPHONITY – Voices From The Silence – 12
52. NAPALMED – iii – 12
53. HARLEJ – University – 11
54. Petr Janda – Jednou jó, jednou né – 10
RAPSOD – Rapsod – 10
UCHÁZÍM – Edice 15 – Separace průtokových poznatků – 10
57. INFERNO – Uctívání temné zuřivosti – 9
Kamil Střihavka & LEADERS! – 365 – 9
59. MOSSAMBIC – Only One – 8
60. DELIWERY – Kočky jsou vrženy – 8
INNOCENS – Free/us/ – 8
MISTRESS OF THE DEAD – Weeping Silence of the Dead – 8
SATOR MARTE – Termonukleární Evoluce – 8
TORMENT – Without God’s Blessing – 8
65. PERGAMEN – Nechutné divadlo poetického komba – 7
66. CAIN DA BRETH – Sanas – 7
Fanánek – Jevany – 7
SNÍH NA SCHODIŠTI – To se nám hodí – 7
SPINELESS FUCKERS – Piggy Puppies – 7
SPS – Století chaosu – 7
71. DEZINFEKCE – Psi – 6
EVAREST – Fear – 6
THE CREEPS – Forgotten Desire – 6
THE MOOD – Makes Us Wonder – 6
UNHOLY KILL – Znamení hoří – 6
ZIMA – 2134 – 6
77. SEX DEVIANTS – Pozpátku – 5
78. DESTRUCTIVE EXPLOSION OF ANAL GARLAND – Cutterclit / Katrfrajtr – 5
GRACE – 13 Steps – 5
KLOAKA 69 – Strom plný skvělých mužů – 5
NASTY? – Omnia – 5
82. APPLE JUICE – Tuzex Punk – 4
EVIDENCE SMRTI – Evidence smrti – 4
MŇÁGA & ŽĎORP – Na stanici polární – 4
85. ALKEHOL – Johoho! – 3
TANKER – Sins – 3
87. NAPALMED – Noisax Jazzostrial Fractamental 2
SECOND END – Tváře – 2
89. AIRFARE – Hotel Moscow – 1
ALVARÉZ PERÉZ – Unmasked – 1
CLOU – For Tonight – 1
DEMENCIA MORTALIS – No God Is Here – 1
LIKE FOOL – S.M.R.T. XXXIII – 1
POP_PORN – Back To Future – 1
SUPPORT LESBIENS – Lick It – 1
TOTÁLNÍ NASAZENÍ – Krokodýl Ghandee – 1

OBJEV ROKU (žádné nebo první album, pokud vyšlo 2008)

*1. FDK – 50

2. BELLIGERENCE – 25
3. CRUEL – 12
4. PERSONAL SIGNET – 9
5. LAHAR – 9
VENEFICA – 9
7. YNNITY – 8
8. VICTIMS – 8
9. MATAHARI – 8
10. UPRISE – 7
11. ŽREC – 6
12. ZTRHLEJ ZÁWYTH – 6
13. DĚTI DEŠTĚ – 5
14. MOSSAMBIC – 5
15. BUNDY TAD – 5
DELIWERY – 5
17. AGE OF DEATH – 4
ARAN EPOCHAL – 4
CAIN DA BRETH – 4
EAGLEHEART – 4
GORGONEA PRIMA – 4
22. KORUBO – 4
23. CARNIVORA – 3
EVIDENCE SMRTI – 3
INNOCENS – 3
26. MINDWORK – 3
NEUROTIC MACHINERY – 3
PROXIMITY – 3
RADIOLOKÁTOR – 3
SPINELESS FUCKERS – 3
STOLEN LIVES – 3
THE POOH – 3
VETROL – 3
34. AMOCLEN – 2
35. BOA – 2
DIPHTERIA – 2
EPICARDIECTOMY – 2
EVAREST – 2
GAFFA – 2
IROKEZ – 2
LA KVA – 2
PISSTOLERO – 2
RUCE PO OBRNĚ – 2
SECRET OF DARKNESS – 2
SHOGUN TOKUGAWA – 2
SIC ENGINE – 2
SNÍH NA SCHODIŠTI – 2
48. AIRFARE – 1
DISBEATLES – 1
KOUDELNÍKŮV SYN – 1
LAKMÉ – 1
LIFE POSSESSION – 1
PIPES AND PINTS – 1
PRESSBOIL – 1
SEPSIS – 1
SPLIT BEARING – 1
TUPAK AMARU – 1
Jiří Zonyga – 1
Marek Ztracený – 1

NEŘADOVÁ NAHRÁVKA ROKU (výběry/reedice/živáky/kompilace apod.)

*1. INSANIA – Rock’n’Freud – 73

2. DEBUSTROL – Vyznání smrti – 66
3. F.P.B. – FOURTH PRICE BAND – Kniha přání a stížností – 48
4. ASMODEUS – Bešt of – 44
5. Antigona – rock opera – 40
6. HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY – Na barikádách z popelnic 1985-1988 – 31
7. KREYSON – Live – Noc plná hvězd – 30
8. ROOT – The Book – 28
9. VISACÍ ZÁMEK – 25 let – 28
10. Brutal Assault open air vol.13 – 23
11. ROOT – Daemon Viam Invenient – 20
12. ROOT – Capturing Sweden – Live in Falkenberg – 20
13. Spalte Brno na prach – 16
14. ASSESOR – Invaze – 15
15. TATA BOJS & AHN TRIO – smetana – 15
16. D.A.D. – 15 Years Alive! – 15
17. Play Fast Or Don’t – 14
18. Obscene Extreme 2008 – 14
19. MŇÁGA & ŽĎORP – Platinum Collection – 14
20. BLUE EFFECT – Live – 13
SEE YOU IN HELL – 2003-2007 – 13
22. Aleš Brichta – Best Of – Beatová síň slávy – 12
23. Pařát – shadows from underground #5 – 11
24. ROOT – Hell Symphony – 10
25. CARNAL DIAFRAGMA – Preparation of the daddy’s steak – 10
26. Pařát – shadows from underground #6 – 9
27. PROGRES – Story 1968-2008 – 9
28. WANASTOWI VJECY – Komplet – 8
29. GAIA MESIAH – Thank You Dr. Beat – 8
30. Posloucháte Jižní Čechy – 7
31. Pařát – shadows from underground vol. 4 – 6
32. František Sahula 1963-2008 – Dřív jsem byl hodnej hoch… – 6
33. KRYŠTOF v opeře – 6
34. Olin Nejezchleba – 25 let v tom – 5
OLYMPIC – Laboratoř – zlatá edice – 5
36. Masters Of Rock 08′ – 4
37. ŽLUTÝ PES – Mellow Yellow – 4
38. Vladimír Mišík + ETC… + hosté – Archa – 4
Michal Pavlíček – Dáma s kaméliemi – 4
OLYMPIC – Kanagom – zlatá edice – 4
41. PROGRES-POKROK – Otrava krve – 3
Miki Volek – Pop galerie – 3
ŽELEZNÁ NEDĚLE – Stíny živých – 3
44. DOGA – XX – Fuckt Best Off – 1
HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY – Nová Drákulomania & Hororový věk – 1
MATADORS – Live 1966 – 1
READY KIRKEN – Zejtra mám – zlaté hity – 1

MINIALBUM & SPLIT & SINGL ROKU (krátké či nesamostatné nahrávky)

*1. SHEEVA YOGA & DISNEY – Search & Drink – 29

2. MALIGNANT TUMOUR – We Are The Metal – 26
3. SPORTO – Nacochatu / ARAN EPOCHAL – Neklanka – 24
4. GRIDE – Mercury / Demon / Nazi Die – 22
5. OTK – Nádoba na maso / ARAN EPOCHAL – Místní borci – 20
6. LOVE HISTORY – K.Y.T.I.C.E. – 14
7. RUCE PO OBRNĚ / TUPAK AMARU – 17
8. UNKILLED WORKER – Illusions Of Nation / ARAN EPOCHAL – Malej život – 17
ARAN EPOCHAL – Jivina (w/PARAMOUNT STYLES) – 17
10. COLP – Ultimate – 15
11. ZEMĚŽLUČ – Zabit v akci – 15
12. PRŮMYSLOVÁ SMRT – Grinding Mutagen Heroes (w/VALHALLA PACIFISTS) – 11
13. HIBAKUSHA – holoGRAMY / VETO – Tři životy – 11
14. PNS – PNS – 11
15. LYCANTHROPHY (w/KURSK) – 11
16. SPASM (w/MIZAR) – 9
17. DIPHTERIA vs VIBRATHÖRR – 9
18. MATER MONSTIFERA – Beletseri – 8
19. INFERNO – Infernal Belief (w/TUNDRA) – 8
20. PISSTOLERO / YORPU / FLATV5 – 3XwayXsplit – 6
21. BRATRSTVO LUNY – Nomen Rosae – 6
22. STOLEN LIVES – Spal svou vlajku – 6
23. AMOCLEN – Smecta (w/AGATHOCLES) – 5
24. ABAX – Zlatej Ráj – 4
BUNDY TAD – Criminology – 4
VICTIMS – The Power Of Human Suffering – 4
27. KAHKASHAN (w/CAMARA DE GAS) – 4
28. EUTHANASIA – promo – 3
FLOWERWHILE – …Just For A While – 3
KOUDELNÍKŮV SYN – Obhajoba smrti – 3
MINDWORK – Inside The Consciousness – 3
32. TŘI SESTRY – Čtvrtá sestra – 2
33. CRUEL – promo – 2
SECRET OF DARKNESS – …and the Dark Begins – 2
SEPSIS (w/SUBURBAN TERRORIST) – 2
36. ELEKTROČAS – Errantry In A Circle / FETCH! – Kiasu – 1
MAD PIGS – Trust Yourself – 1

VIDEO ROKU (dlouhá videa)

*1. ASMODEUS – Muka existence – 65

2. MALIGNANT TUMOUR – Europe Football Championship – 62
3. VISACÍ ZÁMEK – 25 let – 51
4. Shadows From Underground #2 – 2008 – 42
5. PRAŽSKÝ VÝBĚR II – Live – Legenda opět útočí – 30
6. XIII. STOLETÍ – History & Rarities – 23
7. KREYSON – Live – Noc plná hvězd – 21
8. BLUE EFFECT – Live and Life – 17
9. KABÁT – Corrida 2007 – 16
10. Vladimír Mišík + ETC… + hosté – Archa – 11
11. RIMORTIS – …už bijí zvony… – 7
12. TŘI SESTRY – 5x extra akční DVD bonus – 5
13. Ladí neladí 2002-07 – 4
14. Když CHINASKI, tak naživo – 1
ŠKWOR – bonus DVD – 1

HUDEBNÍ KNIHA ROKU

*1. Michal Pavlíček – Země vzdálené – 21

2. F.P.B. – FOURTH PRICE BAND – Kniha přání a stížností – 14
3. Aleš Opekar – THE MATADORS – Beatová aristokracie z Prahy – 6
4. Lukáš Trejbal – Nymburská rocková scéna (1985-2008) – 5
5. ŽLUTÝ PES v obrazech! – Psí knížka – 4
6. Asi jsme byli z jinýho těsta! – 3
7. KABÁT – Corrida 2007 – 1
Jitka Poledňáková Schelingerová – Jirka Schelinger a všichni mí krásní kluci s dlouhými vlasy – 1
Jaroslav Špulák – DOGA – XX let dogové závislosti – 1

KONCERT & FESTIVAL ROKU (na území ČR)

*1. Brutal Assault (Jaroměř) – 72
*2. Obscene Extreme (Trutnov) – 28
*3. Play Fast Or Don’t (Hradec Králové) – 25

4. MESHUGGAH + THE DILLINGER ESCAPE PLAN (Praha) – 24
5. Unholy Alliance – SLAYER + AMON AMARTH (Praha) – 22
6. Masters Of Rock (Vizovice) – 20
7. NIGHTWISH + PAIN (Praha) – 17
8. Beseda u bigbítu (Tasov) – 16
9. HAGGARD (Praha) – 16
10. AFOD – Apocalyptic Form Of Death (Trhové Sviny) – 15
11. Phantoms on Pilsen (Plzeň) – 14
12. Basinfirefest (Spálené Poříčí) – 13
CYNIC + KILLSWITCH ENGAGE + AS I LAY DYING (Praha) – 13
14. CRYPTOPSY (Brno) – 12
15. OBITUARY + HOLY MOSES (Praha) – 10
16. FluffFest (Rokycany) – 10
17. KORN (Ostrava) – 9
18. METALLICA + MACHINE HEAD + MNEMIC (Praha) – 9
19. Alice Cooper (Brno) – 9
IRON MAIDEN (Praha) – 9
21. ENSLAVED (Zlín) – 8
22. THE DILLINGER ESCAPE PLAN + STOLEN BABIES (Praha) – 8
23. Winter Assault Tour – NAPALM DEATH (České Budějovice + Ostrava) – 7
24. UNEXPECT + SEBKHA-CHOTT + EPHEL DUATH (Praha) – 7
25. KISS (Praha) – 7
26. EPHEL DUATH + SEEDS OF SORROW (Brno), XIII.STOLETÍ (Brno) – 7
28. Glenn Hughes (Praha + Zlín), Killed By Brno (Brno) – 6
30. Metalmania (Zlín), Mezi ploty (Dobřany) – 5
32. BORIS, DOWN, Iggy Pop & THE STOOGES, SATURNUS, THE CURE, TURISAS vše Praha), Dunkelheit (Brno), DYING FETUS (Plzeň), Krátký, rychlý a hlasitý (Žďár n.Sáz.), SICK OF IT ALL (Ostrava) – 5
42. Tarja Turunen (Praha + Ostrava), URIAH HEEP tour, 44. AGNOSTIC FRONT, FETISH:MENSCH + XIII. STOLETÍ, MOGWAI, Mike Patton & ZU, SKEPTICISM, UJD hrají F.P.B. (vše Praha), DARK GAMBALLE (Vyškov), JUDAS PRIEST + CAVALERA CONSPIRACY (Liberec), Multicolor Musicca (Sušice), Noc plná hvězd (Třinec), P.G.LOST+OBTACLES (Brno), PRO-PAIN (Ostrava), SABATON (Plzeň), Týnecký mazec (Týnec n.L.), VADER + SEPTIC FLESH (Zlín) – 4
59. A STORM OF LIGHT, ADAM BOMB, AUGUST BURNS RED, APOKALYPTISCHEN REITER, EARTH, MADBALL, NEGURA BUNGET (vše Praha), Hrachovka (Hrachovec), Metalgate (Smržovka), Rock na valníku (Slaný), Trutnov open air – 3
70. ASMODEUS (Klatovy), Benátská noc (M. Skála), Death By Thousand Cuts (Borkovany), GENGHIS TRON, INSANIA + DARK GAMBALLE + FDK, PELICAN, POZVAKOWSKI, TŘI SESTRY – 23 let (vše Praha), Hell Fast Attack (Brněnec), Chvalečská noc (Chvaleč), Metal Night (Bohuslavice n.Vl.), Obscene Society (Pardubice), Rock for People (Hradec Králové) – 2
83. BACKYARD BABIES, HATE ETERNAL + CEPHALIC CARNAGE, Nosferatu Night, NUNWHORE COMMANDO 666, SATYRICON, WOVEN HAND (vše Praha), BENEDICTION + HOLY MOSES (Ostrava), Bloodfest (Milotice), EXISTENCE + MAGMA HOTEL (Litoměřice), PISSCHRIST (Rožnov p.R.), Podblaník (Louňovice p.Bl.), Satan Klaus (Volyně), VIVISICK + GRIDE, ZATOKREV + FDK + GOSPEL OF THE FUTURE, ZUBROWSKA (vše Brno), Žižkův vraždící palcát (Tábor) – 1

KONCERTNÍ KAPELA ROKU

*1. MALIGNANT TUMOUR – 41

2. FDK – 21
3. ARAKAIN – 20
4. LAHAR – 18
5. INSANIA – 16
6. GRIDE – 15
7. ASMODEUS – 11
8. ROOT – 10
9. PANYCHIDA – 10
10. SALAMANDRA – 10
11. KRUCIPÜSK – 9
12. DARK GAMBALLE – 8
MADE BY THE FIRE – 8
THEMA ELEVEN – 8
15. CARNIVORA – 8
SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY – 8
XIII.STOLETÍ – 8
18. SIX DEGREES OF SEPARATION – 7
TROLLECH – 7
20. BELLIGERENCE – 7
21. SPASM – 6
22. PIGSTY, UŽ JSME DOMA – 6
24. ADOR DORATH, M.Dodo Doležal – 6
26. Aleš Brichta BAND – 5
27. DEBUSTROL, GOSPEL OF THE FUTURE, GREX – 5
30. ABSTRACT ESSENCE, EAGLEHEART, EMPIRE, HARLEJ, KVĚTY, MINDWORK, PRVNÍ HOŘE, PSYCHOTIC DESPAIR, STOLEN LIVES, TLESKAČ, VICTIMS – 5
41. JIG-AI 4
42. ANNIE’S TRIP, DISFIGURED CORPSE, DISNEY, GAIA MESIAH, HARMONY BAY, LIVEEVIL, NEEDFUL THINGS, RAPSOD, SUNSHINE, THE POOH – 4
52. ISACAARUM – 3
53. A+, DIVE, DYING PASSION, EGOTRIP, JETWAY, KOMBUCHA, MIMORITMUS, SEVEN, STO ZVÍŘAT, SUNSHINE GENOCIDE, VISACÍ ZÁMEK – 3
64. F.O.B. – 2
65. CEREBRAL TURBULENCY, FLESHLESS, LANDMINE SPRING, MEMORIA, MERLIN, POSITIVE MIND, K. Střihavka & LEADERS!, WOHNOUT – 2
73. Antigona – rock opera, AVENGER, GNU, HUMAN STEAK, LIKE FOOL, LOCOMOTIVE, LYCANTHROPHY, PRŮMYSLOVÁ SMRT, STÍNY PLAMENŮ, UPRISE – 1

MÉDIUM ROKU

*1. Metalopolis – 195
*2. Pařát – 170
*3. Abyss – 161

4. Fobia – 136
5. Spark – 98
6. Hluboká orba – 92
7. MarastJakCyp – 91
8. Tuberculosis – 84
9. Madhouse (Óčko) – 82
10. Mortem – 79
11. Payo – 77
12. Whiplash – 50
13. Trhavina – 45
14. How Can Limo Kid Kill Your Dreams? – 45
15. Spike (Spark) – 44
16. Vinyl Disk Musick – 42
17. Metalnation – 41
18. Innocence – 39
19. Buryzone – 37
20. Drunk Nach Osten – 36
21. MetalForever & Metal-Man – 33
22. In Deed Hell – 32
23. MetalSwamp – 29
24. Czechcore – 28
25. Post-Rock – 26
26. MusicServer – 25
27. Muzikus – 24
28. Rockshock – 24
29. Rock & Pop – 21
30. Bažina – 20
31. Xichty – 19
32. AllMetal – 18
33. VolumeMax 18
34. Garfweek – 17
35. Metal Hey! (Radio Hey!) – 17
Smrt – 17
37. Hard And Heavy (R.Beat) – 16
38. HardRocker – 15
39. Noise Master – 15
40. Noc s Andělem (ČT) – 14
41. Underground Harmony – 14
42. Cheers – 12
43. Kazimír – 12
44. Panda – 11
45. FreeMusic – 10
46. Hardmusic (Radio 1), His Voice, Sanctuary – 10
49. Metal Breath – 9
50. DYICore – 9
51. Radio Rockmax – 9
52. Chyba – 8
53. mGuide (Muzikus), Ohníček, Pětka v Pomeranči (ČT) – 8
56. KidsAndHeroes, MetalZone – 7
58. MusicZone – 6
59. xDrugx – 5
60. Cerelitida, Filter, Ladí neladí (ČT), MetalWorld – 4
64. R.U.M., V prach cest – 3
66. Brainsmash, Medúza (ČT), Report, Rockzone – 2
70. Fajn Rock Music, music, Uši Radia Beat (R.Beat) – 1

FIRMA ROKU

*1. Obscure – 252
*2. Redblack – 165
*3. Obscene – 139

4. Insane Society – 112
5. Shindy – 105
6. Epidemie – 95
7. Silver Rocket – 91
8. I.F.A. – 75
9. Pragokoncert – 67
10. Monster Nation – 63
11. Naga – 60
12. Lacerated Enemy – 44
13. Crystal – 41
14. Nice To Eat You – 38
15. Psychocontrol – 37
16. Magick Disk – 36
17. Bizarre Leprous – 33
18. Élysion – 33
19. Grodhaisn – 30
20. Day After – 25
21. L’Inphantile – 24
22. Phobia – 24
23. Malarie – 24
24. Black Point – 23
25. Metal Swamp – 23
26. Cecek – 22
27. Live Nation – 19
28. Ultima Ratio – 18
29. Nosferatu – 17
30. Interkoncerts – 16
31. Papagájův hlasatel – 14
32. Rarach Katus – 13
33. Lecter – 13
34. Long Ago – 12
35. X – 12
36. Underground – 12
37. Rock Paradise – 11
38. Samuel – 11
39. Khaaranus – 10
40. Bažina – 10
41. G.R.F. – 10
42. Doomentia, Gung-Ho, Chyba, Stimul Festival – 10
46. Zero Budget – 9
47. Člověk, TPC – 9
49. Ameba, Damage Done, Noise Master, Ponožka crew, Starcastic – 9
54. Metal Breath – 8
55. Ozzy a Potkan – 8
56. Guerilla, Korek, M.A.B., Velryba – 8
60. Sokol’s Power Voice – 7
61. Loser Crew, Murderous, View Beyond – 7
64. Lava – 6
65. Dead Heroes, Geronimo – 6
67. CBR, Indies Happy Trails – 5
69. Indies Scope, Popron, Power of the Black Sun – 4
72. Petarda, United Crusties – 3
75. Exit, Magma, Misanthrope, Olga Hepnarová, Warner – 2
79. Leviathan, Příkrý les, Rauha Turva, Zničme bariéry – 1

SEX SYMBOL – ŽENA

*1. Andrea Baslová (MEMORIA) – 47
*2. Zuzana Jelínková (DYING PASSION) – 20
*3. Anna Neuwirthová (ADOR DORATH) – 16

4. Appia Mysteria (BELLIGERENCE) – 15
5. Dasha (TISÍC LET OD RÁJE) – 15
6. Hana Hajdová (SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY) – 14
7. Katerina (INNOCENS) – 11
8. Zdíša (LYCANTHROPHY) – 10
9. Vladivojna la Chia (BANANA) – 10
10. Iva Dokoupilová (MEMORIA)- 9
Zlatina Jeřábková (Spark) – 9
12. Žántí (MATAHARI) – 6
13. Syrrah (GALACTIC INDUSTRY) – 6
14. Alena The Burning Witch (GOSPEL OF THE FUTURE) – 5
Jaana (AGE OF DEATH) – 5
Maya (LA BESTIA NEGRA) – 5
Nathanella (Fobia, Innocence) – 5
Zuzana Fenglová – 5
19. Petra (CHAOS IN HEAD)- 4
Kateřina Mandžuková (TEARS OF RAIN) – 4
Marta Jandová (DIE HAPPY) – 4
Monika Agrebi (AGREBIS) – 4
Saša (BRUTUS) – 4
24. Markéta (CALATHEA) – 3
25. Anet (DISASTER) – 3
Gygy (FIVE O’CLOCK TEA) – 3
Lucie Roubíčková (KRLEŠ) – 3
Marta Svobodová (BUDOÁR STARÉ DÁMY) – 3
Petra Krupauerová (Cerelitida) – 3
30. Hellča (TISÍC LET OD RÁJE) – 2
Lucie Bílá – 2
32. Ewa Farna – 1
Hana (EVERLASTING DARK) – 1
Štefka (SAD HARMONY) – 1

SEX SYMBOL – MUŽ

*1. Necrocock (KAVIAR KAVALIER) – 15

2. Herdron & Anxur (Pařát) – 10
3. Poly (INSANIA) – 8
4. Big Boss (ROOT) – 8
5. Bilos & Šimek (MALIGNANT TUMOUR) – 7
6. Ladislav Oliva (Bažina, Břitva) – 5
7. Dejvy Krédl (DESPISE) – 5
Jožka Uher (SEE YOU IN HELL) – 5
Kuře (SPINELESS FUCKERS) – 5
Mazi (Chyba) – 5
Petr Staněk (LIVEEVIL) – 5
Štěpán Šimek (Abyss)- 5
13. Ivo Doseděl (ADOR DORATH) – 4
Jiří Kučerovský (ANIMÉ) – 4
Mařa (SPINELESS FUCKERS) – 4
Michal Husák (Madhouse, Rock & Pop aj.) – 4
Paaya (Drunk Nach Osten) – 4
Payo Merkl (Payo) – 4
19. Aleš Brichta (ABBAND) – 3
Hrabě R.X.Thámo (BRATRSTVO LUNY) 3
Chymus (ISACAARUM) – 3
Šťulda (PRVNÍ HOŘE) – 3
Topi (PIGSTY) – 3
24. 10 (DARK GAMBALLE) – 2
Blackie (CALES) – 2
MoJoe (ANNIE’S TRIP) – 2
27. Khaablus (SOLFERNUS) – 1
Petr Janda (OLYMPIC) – 1

POTĚŠENÍ ROKU

*6x – Ozzák & seriál Comeback

5x – rostoucí výběr koncertů, rostoucí návštěvnost koncertů
4x – Brutal Assault, návrat XIII.STOLETÍ, rostoucí role gramodesek
3x – fungující Břitva, 10 let LYCANTHROPHY, UJD hrající staré písně F.P.B., kvalitou rostoucí festivaly, FDK
2x – Pařát, alespoň skrze Spark navrácený Spike, nový magazín HardRocker, 20 let NAŠROT, Anděl pro kapelu INSANIA, Stimul Festival
1x – BELLIGERENCE, DISSOLVING OF PRODIGY, EAGLEHEART, MALIGNANT TUMOUR, MATAHARI, PRAŽSKÝ VÝBĚR II, PROGRES 2, PRVNÍ HOŘE, RAPSOD, ŽREC, 20 let kapel DOGA, MERLIN, SPS, 15 let CEREBRAL TURBULENCY a D.A.D., 10 let kapely SALAMANDRA, TŘI SESTRY napsaly píseň Čtvrtá sestra, DVD ASMODEUS, vydání nahrávek F.P.B. a H.N.F., FLESHLESS ve světě, Beatová síň slávy a v ní ARAKAIN, Brichta, Volek, Anděl pro SUNSHINE, anketa Gramodeska roku, soutěž Rock Girl, uzdravený Michal Pavlíček, festivaly Alternativa, Dunkelheit, Masters Of Rock, Obscene Extreme, koncerty Obscure, HAGGARD v Praze, SATURNUS v Praze, Silver Rocket, katalogy Epidemie, metalové reedice Underground, snižování cen CD, bezplatný festival Votvírák, ziny fungující i bez finanční odměny, Madhouse, rostoucí Abyss, hardcoreové fanziny, nový zin Kazimír, stále dostatek kvalitní hudby, stoupající kvalita tuzemské scény, grindcoreová scéna, návrat death metalu, domácí vpád post-metalu, gradace pestrosti black metalu, zájem mladších ročníků o metal, Necrocock a jeho aktivity, sex + alkohol + rokenrol, život

ZKLAMÁNÍ ROKU

11x – brutálně zavražděný František Sahula
7x – konec prodejny a bazaru Gung-Ho
6x – konec CEREBRAL TURBULENCY, Lord Sezarbil napadl Vjackiho
4x – primitivní NS blackmetalisté, netolerance mezi fans, krach Happy Days
3x – Noc s Andělem bez klipových pořadů, causa Radia Wave kontra Rada ČRo, Spike pouze skrze Spark, povrchní HardRocker, stahování + pálení
2x – skončil KATAPULT, Marka Rybin opustila GAIA MESIAH, fungující Landa, skončil music, zkamenělý Spark téměř přehlížející minoritní žánry, trvale laxní přístup médií vůči tvrdému rocku, mizivý zájem o CD, návštěvnost některých akcí, chování fans na akcích
1x – CHINASKI, KABÁT, KRYŠTOF, MALIGNANT TUMOUR, MEMORIA, STREETMACHINE, X-CORE, SAD HARMONY bez Skunyho, odchod L.Machové z ADOR DORATH, skončil KERN, zahynul Pavel Grohman, zahynul hardcorista Kódl, Michal Pavlíček zkolaboval a byl operován, přehnané nároky kapel, Anděl, Český Slavík, Černá vrána, OSA, stále dobře prodejný Landa, konec olomoucké prodejny Indies, přemrštěné ceny prodejců na akcích, koncert SLAYER v Praze, WANASTOWI VJECY v Olomouci, LINGAM na AFOD, koncerty NS souborů v Exitu Chmelnice, skončilo Radio Akropolis, Pařát vypadá skoro jako Spark, primitivní MetalForever & Metal-Man, konkurenční vztahy mezi magazíny, příšerná úroveň redaktorů webzinů, nabobtnalá ega pisálků, věčné výmluvy pisálků, že to dělají zadarmo, nedostatek kreativních webdesignerů, povrchnost a lenost posluchačů, mediální nezájem o stoner/sludge/drone, rostoucí dělení stylů, MP3, české kapely neznají české kapely, kvalitní kapely mimo zájem lidí, neutuchající zájem o agrobigbíty, zábavovky, metalcory či nu-metaly, trendové hovadiny, metalcoreový či paganmetalový trend, kopie kopií, L.Bílá a Noid se rozešli, Pomeje, kreténi, mezilidské vztahy, lidi

MIMOŘÁDNÝ POČIN

*8x – knižní 3CD F.P.B. – FOURTH PRICE BAND – Kniha přání a stížností
*6x – rocková opera + 2CD Antigona

3x – edice 4 split SP ARAN EPOCHAL
1x – DVD+CD ASMODEUS – Muka existence, 2DVD BLUE EFFECT – Live and Life, festival Brutal Assault, anketa Břitva, anketa Černá vrána, soutěž Česká rocková liga, CD PRVNÍ HOŘE – Lamento, Radio Beat, knižní CD R-E-T – New Feelings, soutěž Rock Nymburk, výdrž ROOT

HARDCORE KATEGORIE

HARDCORE HLASUJÍCÍ: Oliva (BAŽINA), Bury (BURYZONE), Kywi (BURYZONE), Maska (GARFWEEK), Ondra (GO AND KILL), Šakal (NOISE MASTER), Syky (NOISE MASTER), Johan (exÜBER ALLES), Berry (VINYL DISK MUSICK)

Tyto veškeré výsledky sčítají jen hardcore tipy v hlasování uvedených osob. Současně jsou započteny v celkových součtech.

HARDCORE NAHRÁVKA ROKU

*1. GRIDE – Horizont událostí – 71

2. LAHAR – Oběti doby – 58
3. LVMEN – Heron – 18
4. KORUBO – Neexistující Léta Páně! – 14
5. LIFE POSSESSION – Trest bez viny – 13
6. LAKMÉ – Lakmé – 12
7. RAPSOD – Rapsod – 10
8. LANDMINE SPRING – Can We Share? – 8
9. NAPALMED – iii – 6
10. DĚTI DEŠTĚ – Love and Piss – 4
11. EVIDENCE SMRTI – Evidence smrti – 4

HARDCORE KOMPILACE ROKU – bez ocenění

1. Play Fast Or Don’t – 10
2. Posloucháte Jižní Čechy – 10
3. Spalte Brno na prach – 10

HARDCORE MÉDIUM ROKU

*1. Hluboká orba – 72

2. Trhavina – 45
3. How Can Limo Kid Kill Your Dreams? – 45
4. Drunk Nach Osten – 36
5. Buryzone – 19
6. Garfweek – 17
7. Smrt – 17
8. Czechcore – 15
9. Noise Master – 15
10. Vinyl Disk Musick – 14
11. Underground Harmony – 14
12. Bažina – 13
13. Cheers – 12
14. Kazimír – 12
15. DYIcore – 9
16. Chyba – 8
17. Ohníček – 8
18. KidsAndHeroes – 7
19. xDrugx – 5
20. Cerelitida – 4
21. V prach cest – 3

HARDCORE FIRMA ROKU

*1. Insane Society – 74

2. Psychocontrol – 29
3. Malarie – 24
4. Silver Rocket – 19
5. Phobia – 18
6. Samuel – 11
7. GRF – 10
8. Doomentia – 10
Chyba – 10
10. Day After – 9
11. Člověk, Ultima Ratio, TPC – 9
14. Rarach Katus – 9
15. Magick Disk – 9
16. Damage Done, Noise Master, Ponožka crew – 9
19. Bažina, Korek, Obscene – 8
22. Dead Heroes, Papagájův hlasatel – 6
24. Cecek – 5
25. Exit, Lecter, Misanthrope, Olga Hepnarová – 2
29. Rauha Turva, Zničme bariéry – 1

Hlasování se zúčastnilo 55 publicistů z 25 médií:

Abbath (METALWORLD), Ahmed (FREEMUSIC), All (R.U.M.), Anxur (PAŘÁT), Berry (VINYL DISK MUSICK), Bidzi (WHIPLASH), Bizzaro (MARASTJAKCYP), Bury (BURYZONE), Čermák (SPARK), Demimortuus (ALLMETAL), Dharm (FOBIA), Filip (PAYO), Folprecht (REPORT), Goro (FOBIA), Gory (PAYO), Herdron (PAŘÁT), Holub (ABYSS), Husák (ROCK & POP), Jakoubě (ABYSS), Jakubík (SPARK), Johan (exÜBER ALLES), Johan (FOBIA), Korál (ROCKSHOCK, ABYSS, SPIKE), Kouřil (ABYSS, MORTEM), Kovač (ROCKSHOCK), Kozák (SPARK), Krusty (WHIPLASH), Kurtinová (WHIPLASH), Kywi (BURYZONE), Louis (METALOPOLIS), Maňas (METAL BREATH), Maska (GARFWEEK), Med (ABYSS), Merťák (VINYL DISK MUSICK), Nathanella (FOBIA), Nedoma (SPARK), Němec (ROCKSHOCK), Novák (ABYSS), Oliva (BAŽINA, ABYSS, SPIKE), Ondra (GO AND KILL), Palák (ABYSS, SPARK, SPIKE, MUSICSERVER), Payo (PAYO), piTRs (MARASTJAKCYP), Podmelová (ABYSS), Reef (TUBERCULOSIS), RIP (METALOPOLIS), Savapip (METALFOREVER & METAL-MAN), Schwanzer (ABYSS), Syky (NOISE MASTER), Šakal (NOISE MASTER), Šimek (ABYSS), Škop (ABYSS), Votruba (METALFOREVER & METAL-MAN), W (PAŘÁT), Yvor (FOBIA)