Výsledky – archiv

vysledky2004 vysledky2005 vysledky2006 vysledky2007 vysledky2008 vysledky2009 vysledky2010vysledky-osobnostvysledkyV10vysledkyB10 vysledky2011 vysledky2012 vysledky2013vysledky2014
vysledky2015


Výsledky 2007

(* oceněná místa) – za pomlčkou počet obdržených bodů

 

Navigace

NAHRÁVKA ROKU (nová samostatná alba/dema)

*1. INSANIA – Rock’n’Freud – 215

*2. DYING PASSION – Relief – 186

*3. SIX DEGREES OF SEPARATION – Chain-driven Sunset – 152

4. ROOT – Daemon Viam Invenient – 143
5. TRANSLUNARIA – Beyond The Astral Misanthrophy – 121
6. CALES – Savage Blood – 119
7. DESPISE – Fragments Of Reprisal – 105
8. GNU – Album Epochal – 97
9. THEMA ELEVEN – The Great Misanthrope – 96
10. LIVEEVIL – Arctangel – 92
11. PANYCHIDA – Paganized – 88
12. ABSTRACT ESSENCE – Aftermath – 87
13. GUIDED CRADLE – You Will Not Survive – 80
14. GOSPEL OF THE FUTURE – Gospel Of The Future – 61
15. ILLEGAL ILLUSION – Under The True Color – 58
16. SEE YOU IN HELL – Útok! – 58
17. PARASOPHISMA – A variable invariability varied in dependency on variations caused by the invariability of invariability remains the same when all the variations of fractals of delight have been done – 49
18. ESGMEQ – Esgmeq – 48
19. GREEDY INVALID – Dancing Little Flames – 43
20. ATARI TERROR – Part 2: Attention! – 42
21. KRUCIPÜSK – Ahoj – 41
22. BALACLAVA – Creativity – 38
23. COLP – Fake – 37
24. GALACTIC INDUSTRY – Remake – 37
25. PSYCHOTIC DESPAIR – Psychotic Despair – 35
26. MARTYRIUM CHRISTI – We Will Kill…for You! – 32
27. RAVELIN 7 – Světasál – 32
28. TŘI SESTRY – Mydlovary – 31
29. FROM BEYOND – Sounds Of The Grave – 31
30. PRAŽSKÝ VÝBĚR II – Vymlácený rockový palice – 30
31. VYPSANÁ FIXA – Fenomén – 29
32. G.O.R.E – Never Sober Level – 27
33. FREE FALL – Garden Of Depression – 27
34. A+ 2 – 26
35. HEIDEN – Era 2 – 26
36. SUNSHINE – Dreamer – 25
37. DRACO HYPNALIS – Imagination – 24
38. EARDELETE – Zombielogy – 24
39. COMPLICITE CANDIDE – Řád potvrzuje chyba? – 24
40. DISNEY – Rum Not Bombs – 22
41. CRITICAL MADNESS – Killable – 22
42. CUTTERRED FLESH – Torture Is Medicine – 20
43. UNNECESSARITY – Extatis – 20
44. SALAMANDRA – Faces Of Chimera – 19
45. RISPOSTA – Risposta – 18
46. STÍNY PLAMENŮ – Odpadní Galerie – 17
47. PROMISES – In The Pharmacy – 17
48. FORREST JUMP – Orgasmix – 16
49. WAR FOR WAR – Kovy odjinud – 16
50. HYSTERIA – Prodavač stínů – 16
51. SNAIL – Waste My Time – 16
52. MONKEY BUSINESS – Objects Of Desire And Other Complications – 15
53. FOURTH FACE – Sonido Triste – 14
54. TATA BOJS – Kluci kde ste? – 14
55. SEKHMET – Okularis Infernum – 14
56. FOOLOCRACY – Foolocracy – 13
57. Aneta Langerová – Dotyk – 13
58. SATISFUCKTION – Motionless – 12
59. GAIA MESIAH – Alpha Female – 12
60. PĚCHOTA – G8 – 12
61. HYPERION – Monochrome – 11
62. ANIMAL HATE – …A Witch Shall Be Born – 11
63. THE SQUIRM – Symbol of Outburst – 11
64. SEVEN – Light Of Souls – 10
65. Načeva – Pavlíček – DJ Five – Mami, POWER 5 – Symbol – 10
67. KUSUMAM – Fight with Windmills, OLYMPIC – Sopka, REAKCE NA ZMĚNU – Demo, THE PANT – Straight Way To Hell, THE CREEPS – Forgotten Desire, VICTIMS – Recieved By The Blood – 9
73. HC-3 – Prelude to fascination – 8
74. Aleš Brichta BAND – Nech si to projít hlavou, MELISSA – Dancing Depression, SILVA NIGRA – Epocha, SYMPHONY – One Year After – 8
78. NAPALMED – Radiation Pressure, DÉMOPHOBIA – Mlýnek – 7
80. BLOODY ROSE – 3, Ewa Farna – Ticho, MOŠTÁRNA – Letectví, UNDERSIDE – Liar, V.A.R. – Za pět minut po smrti, VETO – Realita – 7
86. PHANTOMS ON FIRE – Hangman’s Bride – 6
87. DARK ANGELS – Symphony Of Bridal Veil, IDIOTI NOVÉ DOBY – Systematický podvod – 6
89. FATALITY – …closer to hell, MORAVIUS – King’s Grave, MORIORR – Masochrist, NIL – The River Spring, UDG – Buď a Nebe – 5
94. MEWA – Revoluce, Bára Zemanová – Rozjetej vlak – 4
96. AIRBRUSHER – Airbrusher, CLOU – Clou, D.N.A. – Cesta stínů, CHAOS IN HEAD – Rezzonation, PROMILE – Thrash Ponk Punk, SACRIST – The Substance Of Illusion, SCREAM OF THE LAMBS – Messiah Symphony No. 1939, SLOW TENSION – Exit, STATUS PRAESENTS – Crematory Country, UTOPIA – Utopia – 3
106.BAD FACE – Emotions Burn, DEMENTED RETARDED – Section Phase / Irony Of Violent Death, Michal Hrůza – Bílá velryba, MEDVĚD 009 – Hudba vás mladých, STIGMA – Non Furtum Facies, WALDA GANG – Walda Gang – 2
112. EMPIRE – Zrození draka, CHINASKI – 07, Petr Kolář – Bez křídel, O5 & RADEČEK – Slast Minute – 1

DEBUT ROKU (1. samostatná oficiální alba)

*1. LIVEEVIL – Arctangel – 39

* TRANSLUNARIA – Beyond the Astral Misanthrophy – 39

3. PANYCHIDA – Paganized – 35
4. DESPISE – Fragments Of Reprisal – 30
5. ABSTRACT ESSENCE – Aftermath – 28
6. GOSPEL OF THE FUTURE – Gospel Of The Future – 28
7. ATARI TERROR – Part 2: Attention! – 18
8. ESGMEQ – Esgmeq – 17
9. BALACLAVA – Creativity – 15
10. RISPOSTA – Risposta – 14
11. PARASOPHISMA – A variable invariability varied in dependency on variations caused by the invariability of invariability remains the same when all the variations of fractals of delight have been done – 10
12. PSYCHOTIC DESPAIR – Psychotic Despair – 7
13. HYPERION – Monochrome – 7
14. CRITICAL MADNESS – Killable – 6
15. EMPIRE – Zrození draka – 5
16. MEWA – Revoluce – 5
17. EARDELETE – Zombielogy, FREE FALL – Garden Of Depression, NIL – The River Spring, SNAIL – Waste My Time – 4
21. CUTTERRED FLESH – Torture Is Medicine – 3
22. FOOLOCRACY – Foolocracy, KUSUMAM – Fight with Windmills, UNNECESSARITY – Extatis – 3
25. 5 SYMBOLS – …About me, maybe about you…, MORAVIUS – King’s Grave, SAKUMPRÁSK – Skromné argumenty – 2
28. AIRBRUSHER – Airbrusher, BAD FACE – Emotions Burn, MOŠTÁRNA – Letectví, SCREAM OF THE LAMBS – Messiah Symphony No. 1939, SYMPHONY – One Year After, THE FIALKY – Průser – 2
34. BRATRSTVO LUNY – Gotická duše, Michal Hrůza – Bílá velryba, LINGAM – Seized By Loved Mother, MORIORR – Masochrist, PĚCHOTA – G8, SLOW TENSION – Exit, Bára Zemanová – Rozjetej vlak – 1

NEŘADOVÁ NAHRÁVKA ROKU (výběry/reedice/živáky/kompilace/tributy apod.)

*1. LVMEN – Lvmen & Raison d’etre – An Anthology Of Previously Released Songs (dvojalbum) – 77
* TÖRR – Witchhammer – 20th Anniversary Special Edition Re-Release (dvojalbum) – 77

3. ARAKAIN – XXV Eden (dvojalbum) – 60
4. ROOT – Hell Symphony (picture) – 49
5. DEBUSTROL – Pád do hrobu mrtvol / Apokalismus – 44
6. BALACLAVA – Retrospective – 42
7. Brutal Assault open air vol.12 – 36
8. CEREBRAL TURBULENCY – Forces Closing Down – 31
9. DENET – Krev – 30
10. SHEEVA YOGA – Heartotheque – 27
11. Obscene Extreme 2007 – 22
12. ABSURD CONFLICT – Point of Crisis / Live Crisis – 21
13. CRUX – Řev smrti / Scream of Death – 20
14. MICHAEL’S UNCLE – Futurum Groundlive – 18
15. TŘI SESTRY – Platinum Collection (trojalbum) – 17
16. INFERNO – Duch slovanské síly – 17
17. OLYMPIC – Prázdniny na Zemi – zlatá edice – 14
18. Underground Harmony compilation 1. – 13
19. WANASTOWI VJECY – Best Of 20 let (dvojalbum) – 12
20. Grodhaisn Sampler 2007 – 11
21. Daniel Landa – Kvaska – 11
22. Pařát – shadows from underground vol.2 – 10
23. The Golden Tribute To MASTER’S HAMMER – 10
24. Pařát – shadows from underground vol.1 – 10
25. PRIESSNITZ – Potichu? – 8
26. JASNÁ PÁKA / HUDBA PRAHA – 25 pecek (dvojalbum) – 8
27. SUPPORT LESBIENS – Greatest Hits 1993-2007 – 7
28. Anna K – Best Of 93-07 – 6
29. Ultra Heavy Tuning 01 – 5
30. Hluková příloha, Láďa Křížek – Nejde vrátit čas? – Tour 2006, Radio Děda – Věčně zelené písně, Tuning Rock II, WOHNOUT – Živáček – křest desky Polib si dědu – 5
35. Pařát – shadows from underground vol.3 – 4
36. Dan Bárta – Ani náhodou – zlaté hity, Punk ’07 – 4
38. Best of Michael Kocáb (dvojalbum), Akce Punk, OLYMPIC – Ulice – zlatá edice – 3
41. Best Of TURBO (dvojalbum) – 2
42. E!E – E!E, KRYŠTOF – Poločas / Best Of, Masters Of Rock 07′, Václav Neckář & BACILY – Pod komandem lásky  – 1

KNIHA ROKU

1. Lou Fanánek Hagen – Tak to bylo, tak to je… – 5
2. GG/Hauser/Hejátko/Řezníček/Šantrůček/Šedivý – Smradi kterým všechno vadí – 2), Jan Haubert – Hluboká Orba aneb 20 let Visacího zámku – 2), Vojtěch Lindaur – Dotknout se snu – 2
5. Šárka Hellerová, Jaroslav Špulák – Hudební ročenka 2006 – 1), Šárka Hellerová, Jaroslav Špulák – Noc plná hvězd 1993-2007 – 1), Zdeněk K. Slabý, Petr Slabý – Svět jiné hudby 2 – 1

MINIALBUM/SPLIT/SINGL ROKU (krátké či nesamostatné nahrávky)

*1. LYCANTHROPHY – Double Face, Double Conscience / SAYWHY? – 54

2. PIGSTY – Living Dead Stars – 46
3. ASISTAR_T – Dvojzemno / SOMEBODY RECALLED – Empires – 35
4. RUBUFASO MUKUFO – RM system-underclass / OPITZ – 30
5. TROLLECH vs HEIDEN – 28
6. ZEMĚŽLUČ – Z očí do očí – 25
7. DEMARCHE – Fucking Hangover – 23
8. FLAMING COCKS versus PHANTOMS ON FIRE – Rock And Roll – 21
9. FLOWERS FOR WHORES – Equilibrium – 18
10. HIBAKUSHA – Tsunami / KONFIDENT – Čemu věřit – 17
11. SAYWHY? (w/D.H.I.B.A.C.) – 15
12. Sekec Mazec quattro – BALACLAVA, KOBRA XI, SPES EREPTA, RABIES, COCONUT BULLDOZER (w/IDIOTS PARADE) – 13
13. ONANIZER – Rex Tremendae (w/HERPES DE CRACHAT DE FILLETTE) – 12
14. STRANGEFEELINGS – Jokebox – 12
15. DEPRESY MOUSE – Letokruhy osudu (w/AGATHOCLES) – 10
16. SRAČKA – Hovno – 9
17. POSITIVE MIND – Lost Kids – 9
18. LAKMÉ – Lakmé – 8
19. DIVOKEJ BILL & TŘI SESTRY – Rocková nadílka – 7
20. 4 Faces HC/punk split- LIKE FOOL, PAVILON 9, BARRICADE, VISION DAYS – 7
21. LYCANTHROPHY – 4-way split (w/JOE PESCI, FROMTHEASHES, AFTER THE LAST SKY), Načeva – Pavlíček, DJ Five – Tyhle dny, PÁTEK XIII – Seance na druhé straně světa (w/RES NULIUS), THE BLISS – Foreplay – 7
25. 5TH APRIL – As Sweet As Tomorrow – 6
26. ELYSIUM – Promo 2007, RIVER FOR SALE – Transparent – 5
28. FLATV5 (split w/FAECES ERUPTION), PROSEKTURA / PROMILE, PUNKHART vs. N * S * O * S – 1

VIDEO ROKU (dlouhá videa)

*1. ARAKAIN – XXV Eden – 93

2. DARK GAMBALLE – Běh na dlouhou trať- 87
3. Shadows From Underground DVD 2007 – 47
4. Brutal Assault vol. 11 – 46
5. SEE YOU IN HELL – Japan tour May 2006 (dvojvideo) – 33
6. Obscene Extreme 2006 – silence sucks (dvojvideo) – 29
7. ROOT – bonus DVD – 28
8. WOHNOUT – Ahoj dědo aneb Co tebe čeká, nás zatím nečeká – 26
9. TŘI SESTRY – Videoklipy 1991-2006 – 19
10. KRUCIPÜSK – Pardon – 17
11. Metal Swamp no. 28 – 16
12. PANDEMIA – Pandemic Mission To Latin America – 13
13. WANASTOWI VJECY – Best Of 20 let – 12
14. ELEKTRICK MANN – Kokar Pičkan – 11
15. SCENERY – The Fragments Of History – 11
16. HAZYDECAY – Live In AMC – 8
17. Břitva 2006 – 5
18. Anna K – Best Of 93-07 – 5), MONKEY BUSINESS – Peeing With The Proletariat – 5
20. JASNÁ PÁKA / HUDBA PRAHA – 25 pecek, Kvaska (film) – 4
22. Na Kloboučku – Best Sessions – Part 1 – 3
23. Jiří Schelinger – Holubí dům, TURBO v Plzni – 25 let – 3
25. ALKEHOL – Natočeno v Plzni – 2), OLYMPIC – Trilogy Tour 2006 – záznam z koncertu – 2
27. ALKEHOL – 10 let ve vopici aneb Konec kultury v Čechách – 2
28. BORON – DVD I., Masters Of Rock 07′, Na Kloboučku – Best Sessions – Part 2 – 1

KONCERT ROKU (na území ČR)

1. MESHUGGAH + MISERY INDEX (Praha) – 11
2. HELLOWEEN + GAMMA RAY (Plzeň + Pardubice + Zlín) – 10
3. SOILWORK + DARK TRANQUILLITY (Praha) – 9
4. THERION + GRAVE DIGGER (Praha) – 9
5. TYPE O NEGATIVE (Praha) – 9
6. HEAVEN AND HELL (Praha), MARDUK + UNLEASHED + ENSIFERUM (Brno) – 8
8. DIMMU BORGIR + AMON AMARTH (Praha) – 7
9. PRO-PAIN (Ostrava) – 6
10. NINE INCH NAILS + DANDY WARHOLS (Praha) – 6
11. MOONSORROW + SWALLOW THE SUN (Praha) – 5
12. DEVOURMENT + VIRAL LOAD (Olomouc), FRAMTID (Brno), GOREFEST (Brno), INSANIA (Brno + Sušice), NEGURA BUNGET (Praha + Ostrava), ROTTING CHRIST + MALEVOLENT CREATION + MYSTIC CIRCLE + INCANTATION (Brno), SICK OF IT ALL (Ostrava) – 5
19. ARAKAIN & Plzeňská filharmonie (Praha), ICED EARTH + ANNIHILATOR + TURISAS (Brno), MEMORIA + EUTHANASIA – Ambivalent Trilogy Tour – 4
22. JESU (Praha) – 4
23. ARKONA + ALKONOST (Praha + Brno), MANOWAR + RHAPSODY (Praha + Plzeň), MUCOPUS (Chomutov + Děčín), SUFFOCATION (BA – Jaroměř) – 3
27. CAMPUS STERMINII (Liberec), CONVERGE (FF – Rokycany), DIE HAPPY + DYING PASSION (Plzeň), ION DISSONANCE, MARILLION, MISERY INDEX + ORIGIN, PELICAN + GNU, SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, THE HAUNTED, THERION – Theli, THRESHOLD, VNV NATION (vše Praha), NOMEANSNO (Brno), Phantoms of the Pilsen’s Underground (Plzeň), ROOT – 20 let (Brno), SATURNUS (BA – Jaroměř), SOULFLY (BA – Jaroměř), The Grindcore Chainsaw Massacre (Přerov), VYPSANÁ FIXA (Olomouc) – 3
46. CARNIVORE, FISH, FUCKED UP, HATEBREED, ISIS + BORIS + OXBOW, Ken Hensley & LIVE FIRE, MY CHEMICAL ROMANCE, OSTINATO + MASERATI, SYMPHONY X, THE CASUALTIES, UNSANE + KRUGER (vše Praha), Guitar Masters (Brno), KORPIKLAANI (Pardubice), SATYRICON (BA – Jaroměř), SUNSHINE + ANYWAY (Olomouc), URIAH HEEP (MoR – Vizovice), YHTEISKUNNAN YSTÄVÄT + NEUROOTISET PELIMANNIT (Liberec) – 2
62. ABSTRACT ESSENCE (ValMez), ABYSMAL TORMENT, Anna K, Břitva 2006, DYING PASSION + SAD HARMONY, MLADINA KINA + VASELINE CHILDREN, TŘI SESTRY, VISACÍ ZÁMEK – 25 let (vše Brno), APOCALYPTICA (Plzeň), BALACLAVA + NIDAL (Olomouc), CALIBAN + ALL SHALL PERISH, EGGNOISE, EVIDENCE ONE + SALAMANDRA, HARLEJ, SAXON (vše Praha), DARK GAMBALLE (Vyškov), DOG EAT DOG (Č.Budějovice), INSANIA + MALIGNANT TUMOUR + GRIDE + THEMA 11 (Ostrava), INSUICIETY (PFOD – Hr.Král.), MADBALL, MALEVOLENT CREATION, RED HARVEST (vše BA – Jaroměř), RADIOLOKÁTOR (Rechle), SCORPIONS (Karl.Vary), X-Core Vision 07 (Plzeň) – 1

FESTIVAL ROKU (na území ČR)

*1. Brutal Assault (Jaroměř) – 98

2. Obscene Extreme (Trutnov) – 37
3. Masters of Rock (Vizovice) – 22
4. Basinfirefest (Spálené Poříčí) – 17
5. Play Fast Or Don’t (Hradec Králové) – 14
6. Apocalyptic Form Of Death (Trhové Sviny) – 9
7. No Mercy Festival (Praha) – 9
8. Beseda u bigbítu (Tasov) – 7
9. Trutnov open air music festival (Trutnov) – 6
10. Colours Of Ostrava (Ostrava) – 5
11. FluffFest (Rokycany) – 4
Rock for People (Hradec Králové) – 4
13. Benátská noc (Malá Skála) – 4
Rock na valníku (Slaný) – 4
15. Majáles (různě) – 3
16. Doupov Mysteria (Vroutek), Dunkelheit (Brno), Killed By Brno (Brno), Killed By Noise (Uh.Hrad.), Lacerated Enemy Deathfest (Olomouc), Mišmaš (Bojkovice), Satan Klaus (Volyně) – 3
23. Fekal Party (Praha), Obscene Society (Pardubice) – 2
25. Čtverec (D.Poust.), Mighty Sounds (Olší), Nezávislý f. (Branišovice), Noc plná hvězd (Třinec), Silver Rocket Summer Swinger (Dub n.Mor.), Winter Masters Of Rock (Zlín), Zelenej zákal (Kralupy n.Vlt.) – 2
32. Bloodfest (Milotice), Death By Thousand Cuts (Borkovany), Eurotrialog (Mikulov), Festa De La Pohodas (Vodňany), Hell Fast Attack (Blansko), Hysterical Party (D.Žandov), Christ Mosh Beast (Praha), Chvalečská noc (Chvaleč), Krátký, rychlý a hlasitý (Hamry n.Sáz.), Okoř se šťávou (Okoř), Oleško (Oleško), Silent Night Fest (Bohuslavice n.Vláří), Zimní Colours Of Ostrava (Ostrava) – 1

MÉDIUM ROKU

*1. Pařát – 269
*2. Metalopolis – 203
*3. Abyss – 159

4. Madhouse (Óčko) – 154
5. Fobia – 152
6. Payo – 100
7. MarastJakCyp – 99
8. Trhavina – 94
9. Spark – 84
10. Hluboká orba – 72
11. Whiplash – 69
12. Noc s Andělem + Velká noční hudba (ČT) – 59
13. How Can Limo Kid Kill Your Dreams? – 53
14. Cerelitida – 52
15. Tuberculosis – 49
16. MetalNation – 47
17. Go And Kill – 44
18. MetalSwamp – 37
19. Underground Harmony – 35
20. Vinyl Disk Musick – 34
21. Czechcore – 33
22. Metal Hey! (Radio Hey!) – 33
23. Xichty – 32
24. Hard And Heavy (Radio Beat) – 31
25. MetalForever & Metal-Man – 27
26. Muzikus – 26
27. Buryzone – 25
28. Choroba mysli – 23
29. Drunk Nach Osten!!! – 23
30. Mortem – 22
31. Innocence – 21
32. His Voice – 20
33. Killed By Noise – 19
34. AllMetal – 18
35. Silver Rocket – 18
36. Noise Master – 18
37. Firestorm – 18
38. Maxi Hard Night (RockMax) – 18
39. Cheers! – 17
40. Rock & Pop – 16
41. VolumeMax – 16
42. Filter – 16
43. Hardmusic (Radio 1) – 16
44. Bažina – 15
45. Chyba – 12
46. R.U.M. – 10
47. MetalWorld – 9
48. Bloody Mary, Out of Step (Radio Wave) – 9
50. FreeMusic – 8
51. Headbanger (FM), mGuide, music, Radio Akropolis, Rockshock, Smrt – 8
57. AZ Radio – 7
58. Panda, Pětka v Pomeranči (ČT) – 7
60. Ladí neladí (ČT), Postrock – 7
62. xDrugx, DYICore, MetalZone, Rockzone – 4
66. NoiseFoto, Musicblock (ČT) – 3
68. KidsAndHeroes, MusicServer, MusicZone, Report – 2
72. Garfweek – 1

FIRMA ROKU

*1. Redblack – 254
*2. Obscure – 215
*3. Insane Society – 148

4. Obscene – 145
5. Élysion – 143
6. Shindy – 133
7. Silver Rocket – 114
8. Crystal – 85
9. Epidemie – 76
10. Monster Nation – 61
11. Pragokoncert – 52
12. Lacerated Enemy – 52
13. Metal Breath – 48
14. Cecek – 47
15. Ultima Ratio – 41
16. Grodhaisn – 39
17. Naga – 39
18. Bizarre Leprous – 34
19. Metal Swamp – 33
20. Zero Budget – 33
21. Phobia – 27
22. Khaaranus – 23
23. Nice To Eat You – 23
24. Interkoncerts – 22
25. Day After – 22
Dead Heroes – 22
27. Psychocontrol – 21
28. PigeonShitAgency – 20
29. Sokol’s Power Voice – 19
30. L’Inphantile, Long Ago, Papagájův hlasatel – 18
33. Korek – 18
34. Lecter – 17
35. Gung-Ho – 16
36. Leviathan – 16
37. Black Point – 15
Olga Hepnarová – 15
39. Samuel – 14
40. United Crusties – 13
41. Malárie – 11
42. Ameba, Zničme bariéry – 10
44. Bažina – 10
45. Popron – 9
46. One & One, Panther, Utopia – 9
49. Nosferatu – 8
50. Misanthrope – 8
51. Mates Prokop, Murderous, Noise Master, Rachot – 8
55. Alternative Music, Doomentia, Hluboká orba, Killing Art – 7
59. Animal Farm, Geronimo, In Promotion, Project – 6
63. Damage Done, DSmackU, Sony BMG, TPC – 5
67. Dead Fish – 4
68. Petarda, Rarach Katus, Velryba, X – 4
72. Buchtas, Exit, Sir Rex Puls, Tchichimania, Warner – 3
77. Antistar, Emergency, G.R.F., Lava, Rock Paradise – 2
82. CBR, Gasmask, Championship, IFA, Mejla, Napalmed – 1

HARDCORE KATEGORIE

Většina osob z hardcore zinů obdržela speciální hlasovací pamflet a jejich hlasování proběhlo částečně odděleně od hlasování rockových a metalových publicistů. Hlasy hardcore pisálků jsou započteny do širokého hlasování, souběžně jsou však v 3 hlavních kategoriích vypočteny hardcore výsledky. Důvodem je loni mimořádně vysoký počet kvalitních hardcore počinů, které ovšem v širokém hlasování mají výrazně sníženou šanci na dobrý výsledek.

HLASUJÍCÍ V HARDCORE KATEGORIÍCH:
Oliva (BAŽINA), Bury (BURYZONE), Kywi (BURYZONE), Petra (CERELITIDA), m11 (CZECHCORE), Maska (GARFWEEK), Ondra (GO AND KILL), Šakal (NOISE MASTER), Syky (NOISE MASTER), Míďa (PAYO), Berry (VINYL DISK MUSICK)

Pořadí sestavena pouze z alb, médií či firem fungujících zcela, převážně nebo napůl v rámci ardcore/punk/noise scény. Nejsou zde evidována alba, média nebo firmy fungující spíše v rámci rockové či metalové scény.

HARDCORE ALBUM ROKU

*1. GUIDED CRADLE – You Will Not Survive – 74

2. GNU – Album Epochal – 65
3. THEMA ELEVEN – The Great Misanthrope 55
4. SEE YOU IN HELL – Útok! – 49
5. GOSPEL OF THE FUTURE – Gospel Of The Future – 33
6. ESGMEQ – Esgmeq – 30
7. BALACLAVA – Creativity – 26
8. COMPLICITE CANDIDE – Řád potvrzuje chyba? – 24
9. RAVELIN 7 – Světasál – 23
10. DISNEY – Rum Not Bombs – 22
11. RISPOSTA – Risposta – 17
12. FOOLOCRACY – Foolocracy – 13
13. KUSUMAM – Fight with Windmills – 9
REAKCE NA ZMĚNU – Demo – 9
15. VETO – Realita – 7
16. IDIOTI NOVÉ DOBY – Systematický podvod – 6
17. NAPALMED – Radiation Pressure – 3
18. PHANTOMS ON FIRE – Hangman’s Bride – 2

HARDCORE MÉDIUM ROKU

*1. Trhavina – 74

2. Hluboká orba – 54
3. How Can Limo Kid Kill Your Dreams? – 53
4. Cerelitida – 52
5. Go And Kill – 44
6. Underground Harmony – 35
7. Choroba mysli – 23
8. Drunk Nach Osten!!! – 23
9. Buryzone – 20
10. Killed By Noise – 19
11. Noise Master – 18
12. Firestorm – 18
13. Cheers! – 17
14. Silver Rocket – 17
15. Czechcore – 14
16. Chyba – 12
17. Vinyl Disk Musick – 9
18. Bloody Mary – 9
19. Smrt – 8
20. xDrugx, DYICore – 4
22. Bažina, Garfweek – 1

HARDCORE FIRMA ROKU

*1. Insane Society – 87

2. Silver Rocket – 58
3. Phobia – 27
4. Dead Heroes – 22
5. Psychocontrol – 21
6. Ultima Ratio – 21
7. Korek – 18
8. Olga Hepnarová – 15
9. Samuel – 14
10. United Crusties – 13
11. Obscene – 12
12. Lecter – 11
13. Malárie – 11
14. Zničme bariéry – 10
15. Misanthrope – 8
16. Mates Prokop, Noise Master – 8
18. Hluboká orba, Killing Art – 7
20. Project – 6
21. Damage Done, TPC – 5
23. Epidemie, Exit, Tchichimania – 3
26. Bažina, G.R.F. – 2
28. Gasmask, Napalmed – 1

Pokud je vítěz hardcore kategorie současně do 3. místa v celkovém pořadí zjištěném hlasy všech 61 publicistů, je oceněn pouze 1x (Insane Society).

ZVLÁŠTNÍ CENA ZA DLOUHOLETÝ ALTERNATIVNÍ PŘÍNOS TVRDÉMU ROCKU

* kapela GNU + firma Silver Rocket

POTĚŠENÍ ROKU

*6x – 25letý ARAKAIN, podpora vinylů – Vinyl Disk Musick

5x – Brutal Assault, ROOT na No Mercy Festivals
4x – Křížek obnovil KREYSON, 20letá INSANIA
3x – 25letý VISACÍ ZÁMEK, 20 let ROOT, 20 let ASMODEUS, metal v rádiu, Velká noční hudba, Noc s Andělem se SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, Madhouse, letní festivaly, Masters Of Rock
2x – 20 let N.V.Ú., 15letý KRUCIPÜSK, Marthus uchycen v CRADLE OF FILTH, SIX DEGREES OF SEPARATION, Anděl pro FORGOTTEN SILENCE, Břitva, metal v televizi, TYPE O NEGATIVE v Praze, SEE YOU IN HELL v Brazílii, klubové koncerty UG kapel, Ambivalent Trilogy Tour, Bandzone, Pařát, kvalitní debuty, spousta kvalitní hudby, Obscure, Silver Rocket
1x – 25 let PRECEDENS, 20 let MICHAEL’S UNCLE a DO ŘADY!, Anděl pro WOHNOUT, Anděl pro klip VISACÍ ZÁMEK – Známka punku, mladé brněnské kapely, song a klip TATA BOJS – Pěšáci, 15 let SUPPORT LESBIENS, L.Dusilová, EPICARDIECTOMY, MAURITIUS, LA GRUPA, DEMAJA, HOVNÍ PUCH, RADIOLOKÁTOR, ADULTERY jako VESNA, stále se lepšící hardcore, LVMEN, THEMA ELEVEN, velký výběr koncertů, lidé chodící na koncerty či kupující hudbu, ochota pořádat kvalitní klubové akce, návštěvnost plzeňských akcí, TORTHARRY v Brazílii, ATARI TERROR na festu v USA, KREYSON v Evropě, THEMA ELEVEN v Evropě, DESPISE v Evropě, PIGSTY a MFAGCOQD v Evropě, SATURNUS v ČR, CARNIVORE v Praze, UNLEASHED či ROTTING CHRIST v Brně, Obscene Extreme, Bizarre Leprous / Antitrend fest, Play Fast Or Don’t, Trutnov open air music festival, Česká rocková liga, Doupov Mysteria, Sleepwalking tour, goth a batcave akce v Praze, skončil Antifest, pražský klub 007 Strahov, prostějovský klub Apollo 13, Ceny OSA, charitativní koncert KABÁTu, rocková opera Antigona, Levné knihy KMa, t-music, webová TV Stream, Radio 1, Radio Beat, RadioHey!, Rockzone, Trhavina, Go And Kill, chystaný nový Spike, prog-tech-math music, inteligentní lidé na scéně, L.Oliva, M.Čermák, grafické práce Phoba, metalu a grindu se stále daří, stoupající zájem o rock a metal, růžoví králíčci SUNSHINE, mladí bubeníci, zdražení cigaret, život

ZKLAMÁNÍ ROKU

6x – mohutnící vlna NSBM, malá návštěvnost o přežití zápasících klubových nebo lokálních akcí v kontrastu k přeplněným mamutím festivalům
5x – smrt Pavly Kapitánové, Skuny opustil SAD HARMONY, krachl Antifest
4x – zrušeno Hell In Brno, stereotypní Spark ignorující českou scénu
3x – smrt Egona Bondyho, pěstování žánrové image na úkor samotné hudby, stahování či vypalování hudby aneb hudba jako virtuální zboží, pasivní konzumace hudby namísto aktivní činnosti
2x – smrt J.A.Pacáka, A.Kohouta a F.Kotvy, konec DEFLORACE, mafiáni z OSA, konec newsletteru Killed By Noise, chování návštěvníků na akcích, SOULFLY na Brutal Assaultu, oblíbené špatné kapely, úroveň naší scény, utrácení za chlast místo hudby, vysedávání v hospodách namísto klubů, poslouchání velkých kapel místo podhoubí, poslouchání jediného žánru, čtení webů namísto fanzinů, stahování vyzváněcích melodií
1x – smrt K.Svobody, K.Černocha, P.Kaplana, T.Henycha, L.Fridricha a vůbec smrt muzikantů, konec AD CALENDAS GRAECAS, konec klubu Za vraty, rozkol v MFAGCOQD, Křížek obnovil KREYSON, Křížkovo akustické album, ROOT, Big Boss, Shindy, KRUCIPÜSK, rasistická pičovina MORAVSKÁ ZIMA, diletanty organizovaný Anděl, ASMODEUS nemá cenu Anděl, Český Slavík, zbytečné výroční ankety, KABÁT poslední v Eurovision Song Contest, přístup promotérů, Pragokoncert, Masters Of Rock, HELLOWEEN v Plzni, Obscene Extreme, areál pro Brutal Assault, Antifest bez DISCHARGE, zrušeny koncerty KING DIAMOND, ENSLAVED, THE DILLINGER ESCAPE PLAN, nekolegiální a arogantní někteří publicisté, čím dál horší Whiplash, nespolehlivost Lacerated Enemy, cizí labely ignorující českou scénu, firmy fungující „na baterky“, pořád nikdo nechce vydat HARMONY BAY, drahé nosiče, hudba smrdící byznysem, neoriginalita domácích klipů, dominance komerce a mainstreamu v rádiích, málo tvrdé hudby v médiích, sledování zahraničních hvězd na úkor domácích jmen, slabá kadence alb, punk, heavy metal, metalcore, emo, „kinder“, zájem o hip-hop či r’n’b, nedorůstající nová podzemní generace, povrchnost a lenost posluchačů, pozérství a debilita fanoušků i pisálků na akcích a diskuzních fórech, čím dál méně hardcore/fast kapel, přetrvávající předsudky vůči metalu, interpreti nechápající své hodnocení, věčné chlastání na zábavách, stagnující kinematografie, Kvaska, touto anketou tolerovaný Landa, politika, banánová republika ČR, zdravotnictví a školství jako byznys, televizí podporovaný pesimismus, zdražení piva, mezilidské vztahy, všeobecný úpadek morálky a respektu, nezodpovědnost, nesebekázeň, víc toho skončilo než začalo, hudební scéna zdegenerovala

Hlasování se zúčastnilo 61 publicistů z 29 médií:

Abbath (METALWORLD), Ahmed (FREEMUSIC), All (R.U.M.), Anxur (PAŘÁT), Berry (VINYL DISK MUSICK), Bidzi (WHIPLASH), Bizzaro (MARASTJAKCYP), Bubeníček (WHIPLASH), Bury (BURYZONE), Cartman (METALSWAMP), Crust (MARASTJAKCYP), Čermák (SPARK), Čorny (TUBERCULOSIS), Demimortuus (IN DEED HELL), Destroyer-666 (ALLMETAL), Dharm (FOBIA), Dobi (PAYO), Empty (METALNATION), Folprecht (REPORT), G.H.M. (METALWORLD), Goro (FOBIA), Gory (R.U.M.), Head (METALSWAMP), Herdron (PAŘÁT), Hobluda (TUBERCULOSIS), Holub (ABYSS), Husák (ROCK & POP), Ivanesca (PAYO), Jakubík (SPARK), Johan (FOBIA), Korál (ROCKSHOCK), Krusty (WHIPLASH), Kurtinová (WHIPLASH), Kywi (BURYZONE), Louis (METALOPOLIS), m11 (CZECHCORE), Maňas (METAL BREATH), Maska (GARFWEEK), Merťák (VINYL DISK MUSICK), Míďa (PAYO), Nedoma (SPARK), Němec (ROCKSHOCK), Novák (ABYSS), Oliva (BAŽINA), Ondra (GO AND KILL), Osi (METALWORLD), Palák (ABYSS), Payo (PAYO), Petra (CERELITIDA), piTRs (MARASTJAKCYP), Podmelová (ABYSS), Profa (WHIPLASH), Reef (TUBERCULOSIS), RIP (METALOPOLIS), Savapip (METALFOREVER & METAL-MAN), Syky (NOISE MASTER), Šakal (NOISE MASTER), Šantroch (WHIPLASH), Šimek (ABYSS), Škop (ABYSS), W (PAŘÁT)