Výsledky – archiv

vysledky2004 vysledky2005 vysledky2006 vysledky2007 vysledky2008 vysledky2009 vysledky2010vysledky-osobnostvysledkyV10vysledkyB10 vysledky2011 vysledky2012 vysledky2013vysledky2014
vysledky2015


Výsledky 2004

(* oceněná místa) – za pomlčkou počet obdržených bodů

 

Navigace

NAHRÁVKA ROKU

*1. SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY – Relic Dances – 323

*2. INSANIA & The Aristocracy of New Outlaws – Out – 300

*3. DARK GAMBALLE – Superstar – 243

4. EQUIRHODONT – Black Crystal – 211
5. DYING PASSION – Sweet Disillusions – 184
6. KRUCIPÜSK – Druide! – 174
7. MELANCHOLY PESSIMISM – Dreamkillers – 138
8. AHUMADO GRANUJO – Chemical Holocaust – 131
9. FLOOD – Drivera – 128
10. POPPY SEED GRINDER – Oppressed Reality – 122
11. NECROCOCK – Praktiky pohřebních ústavů – 116
12. EUTHANASIA – Requiem: Songs for… – 106
13. Daniel Landa – Neofolk – 90
14. R.E.T. – The Dark And The End Of The Tunel – 87
15. GODLESS TRUTH – Arrogance Of Supreme Power – 81
16. THE RAYS OF THE SUN – Living Flowers Gallery – 79
17. AGONY – My Turn To Die – 71
18. HAZYDECAY – Jewelz Of Concrete – 61
19. THE.SWITCH – Beautiful – 61
20. SEE YOU IN HELL – Umět se prodat – 56
21. SALAMANDRA – Great Moravian Elegies – 52
22. PROJEKT PARABELUM – Loading… – 52
23. SMASHED FACE – Human: Earth Parasite – 50
24. HYPNOTIC FACE – The End Of Sanity – 48
25. DEZINFEKCE – Stačí najít důvod – 46
26. XIII. STOLETÍ – Vendetta – 44
27. DESTROYING DIVINITY – Hell Unleashed – 44
28. WOHNOUT – Rande s panem Bendou – 43
29. Anna K – Noc na Zemi – 41
30. WOLFRAM – No Redemption – 40
31. VOTCHI – Unicorn – 37
32. MASTER – The Spirit Of The West – 36
33. VÝBOR VEŘEJNÉHO BLAHA – Vraha hledej v sobě – 36
34. KOLLERBAND – Studio Album – 34
35. WOLLONGONG – Starknakedcreepingmacroeconomicfascism – 31
36. UTOPIA – Nečas doby – 29
37. KRLEŠ – Slzy Arkóny – 28
38. LIVORES MORTIS – The Garden Of Emotion – 28
39. KEKEL HEGETÉŠ demo – 27
40. TATA BOJS – Nanoalbum – 24
41. NUIT – Lituus – 24
42. ABSTRACT ESSENCE – Lost Life – 23
43. HARLEJ – Když chválím, tak sebe – 22
44. SEVEN – The Sevens – 20
45. HEIDEN – Potomkům pozemského soumraku – 20
46. MAGMA HOTEL – Deja vu – 18
47. ZABLOUDIL a – Děti zeZeMně – 18
48. THALIDOMIDE – Thalidomide – 15
49. ŠKWOR – Vyvolenej – 14
50. DOLORES CLAN – Prwotní strach – 13
51. VIRUS – Voice of Metal / Hlas kovu – 13
52. DEFLORACE – Massacre – 13
53. SOUKROMEY POZEMEK – Krvavá svoboda – 13
54. ELEKTRICK MANN – Zhorovy streety – 13
55. DETONATOR666 – At The Dawn Of Sadistic Infernal Holocaust – 11
56. KRYŠTOF – Mikrokosmos – 10
57. NAQUEI MANOU – Beztíže – 10
Moimir Papalescu & THE NIHILISTS – Analogue Voodoo – 10
59. IMODIUM – Imodium – 9
60. PROF. LEFEBVRE demo, R.A.F. – Budem & nebudem – 9
62. A+ – A+, BANANA – Trip, Vilém Čok – Běž pro ty šproty – 8
65. PRŮMYSLOVÁ SMRT demo – 7
66. COCOTTE MINUTE – Czeko, VALRAVKAR – Poslové zimy – 7
68. POST-IT – Ideál – 6
69. DEGRADACE – Punk’n’roll, DREADROT – There Must Be A Solution, HATTRICK II., MORČATA NA ÚTĚKU – Hlavně se s tím nesrat, NPALMED – Ambi-End, RIMORTIS – Stín křídel, SOUTHPAW – Boys Make Noise – 6
76. FORREST JUMP – Afforestation promo, Iva Frühlingová – Litvinov, M.D.T. – Obavy, PRIMITIV PLEBS – O mrtvých jen dobře – 5
80. N.V.Ú. – Vzorek bez ceny – 4
81. CARNAL DIAFRAGMA – Daddy’s Steak, DEAF 99 – Velikost odhodlání, DIRTY TALKING – Trhák, SCELET – Labyrint, SUPPORT LESBIENS – Midlife, THE SQUIRM – Divine Nothing, UMAKART – Umakart – 4
88. ZVLÁŠŇÝ ŠKOLA – Do roka a do dna – 3
89. Aneta Langerová – Spousta andělů, NANA ZORIN – Do you want to live, PORK SODA – Buď svůj, PSI – 01-02 split, ŠKODA 120 – Experiment – 3
94. KHOIBA – Nice Traps, PHANTOMS ON FIRE – Stay Away From Us…, PITBULL DIESEL – Stereo Rodeo, SUFFER – Thirten, YARVAR COCHA demo – 2
99. HERE – Figura Porka, THE MOOD – Mad About Ghost – 1

DEBUT ROKU

*1. FLOOD – Drivera – 41

2. NECROCOCK – Praktiky pohřebních ústavů – 41
3. POPPY SEED GRINDER – Oppressed Reality – 41
4. THE RAYS OF THE SUN – Living Flowers Gallery – 27
5. HAZYDECAY – Jewelz Of Concrete – 26
6. HYPNOTIC FACE – The End Of Sanity – 22
7. SMASHED FACE – Human: Earth Parasite – 18
8. PROJEKT PARABELUM – Loading… – 18
9. THE.SWITCH – Beautiful – 15
10. SEE YOU IN HELL – Umět se prodat – 14
11. GRIDE [1996-2003] – 12
12. VÝBOR VEŘEJNÉHO BLAHA – Vraha hledej v sobě – 12
13. WOLLONGONG – Starknakedcreepingmacroeconomicfascism – 11
14. UTOPIA – Nečas doby – 9
15. KEKEL HEGETÉŠ demo – 9
16. DOLORES CLAN – Prwotní strach – 8
17. COCOTTE MINUTE – Czeko – 6
18. MAGMA HOTEL – Deja vu – 6
19. ABSTRACT ESSENCE – Lost Life – 5
HARMONY BAY – Jestli to strávíš… – 5
NUIT – Lituus – 5
22. HEIDEN – Potomkům pozemského soumraku – 4
23. A+ – A+ – 4
DETONATOR666 – At The Dawn Of Sadistic Infernal Holocaust – 4
POST-IT – Ideál – 4
26. SOUKROMEY POZEMEK – Krvavá svoboda – 4
R.A.F. – Budem & nebudem – 4
28. DEZINFEKCE – Stačí najít důvod – 3
29. DEPRESSIVE REALITY – GRowling Death, PRŮMYSLOVÁ SMRT demo, SAD -
Rain Of Shine – 3
32. DIVE – Dive, Iva Frühlingová – Litvinov, MORČATA NA ÚTĚKU – Hlavně se s tím nesrat, NAQUEI MANOU – Beztíže, Moimir Papalescu & THE NIHILISTS – Analogue Voodoo, SCELET – Labyrint – 3
38. KHOIBA – Nice Traps, VALRAVKAR – Poslové zimy, WHO KILLED MARILYN? – Adrenalin – 2
41. DŽAHANNA demo, CHAOS IN HEAD – Opium, JOYS – Rozbijem…!?, Aneta Langerová – Spousta andělů, LUCA BRASI – Fire Forever, RIMORTIS – Stín křídel, PROF. LEFEBVRE demo – 1

NEŘADOVÁ NAHRÁVKA ROKU

*1. GRIDE [1996-2003] – 93

2. ADOR DORATH – Adon Nin Edeleth Ador Dorath – 86
3. FORGOTTEN SILENCE – Bya Bamahe Neem – 85
4. HYPNÖS – Demons – The collection 1999-2003 – 41
5. KING SIZE – King Size – 36
6. CEREBRAL TURBULENCY – U.$.Gravy – 34
7. AHUMADO GRANUJO – Splatter-Tekk – 32
8. ALIENATION MENTAL – four years… time full of brutality – 26
9. XIII. STOLETÍ – Nosferatu – 24
10. ROOT – Madness of the Graves LP – 23
11. CALES – Bonds Of Togetherness – 20
12. XIII. STOLETÍ – Werewolf – 19
13. XIII. STOLETÍ – Metropolis – 18
14. MINCING FURY A.G.C.O.Q.D. – Lamentations – 16
15. XIII. STOLETÍ – Ztraceni v Karpatech – 16
XIII. STOLETÍ – Karneval (Best Of Gothic Decade 1991 – 2001) – 16
17. Punková brigáda 1. – 13
Spike Murder v2.04 – 13
19. OLYMPIC – zlatá edice – Želva – 13
20. Aleš Brichta, Pavla Kapitánová & hosté (duety) – Legendy 2 – 12
21. Brutal Assault 9 – 11
22. ZEMĚŽLUČ – Střepy z let 2004-1998 – 10
23. Obscene Extreme 2004 – 9
24. Move Your Ass #5 – 9
25. RIVIERA PLAYBOYZ – Okozla – 9
26. DIVOKEJ BILL – Lucerna Live – 8
VISACÍ ZÁMEK – Three Locks – 8
28. Daniel Landa – Večer s písní Karla Kryla – 7
29. Open Hell Fest 2004 – 6
30. Daniel Landa – Best Of 2 – 5
31. KOLLERBAND – Live Album, PRIESSNITZ – Playlist, Snowboarďáci – 5
34. BORON – Story + 1, Underground Goes To Town 1 – 4
36. Best Of BABALET – 20 years, ČERTŮF PUNK – Live, HATTRICK I. – 4
39. BLUE EFFECT – Beatová síň slávy, Michal Pavlíček – Malý princ, SK8
At All Hazards! Vol.No:02 – 3
42. LAHAR / NESOUČÁST STROJE, OLYMPIC – Stejskání – 2
44. Spark poster gallery 5, TURBO – Original Live, UŽ JSME DOMA – Rybí tuk LP – 1

MINIALBUM & SINGL ROKU

Kvůli podpoře vinylu byly vyhlášeny nominace zvlášť na MINIALBUM ROKU a SINGL ROKU a oceněny oba vítězné tituly.

*1. ADULTERY – Slovanská krev – 72
*2. SHEEVA YOGA & MORE BAD NEWS – Ambivalent Attitude – 48

3. LYCANTHROPHY – Absurd Society – 43
4. MALIGNANT TUMOUR – Hammer And Anvil – 42
5. DESPISE split – 35
6. JESUS OM – Silent Cries (Freedom For Tibet) – 33
7. MINCING FURY A.G.C.O.Q.D. – Eye For Eye – 32
8. GOSPEL OF THE FUTURE – Forever Dead – 30
9. SUNSHINE – Victim Is Another Name For Lover – 23
10. MALIGNANT TUMOUR – Eat The Flesh… And Vomica split – 22
11. EXISTENCE – Na křídlech draků – 19
12. V.A.R. 15 – Fifteen Years Fast Like Bikila – 17
13. NĚMÁ BARIKÁDA – Zapomeň / RED INSECT – Music Against Fascist, Racist, Communist… – 15
14. AD CALENDAS GRAECAS / HOMOCONSUMENS – Navždy spoután – 15
15. BIZARRE EMBALMING / CARNAL DIAFRAGMA – 14
16. LIVEEVIL – Lines (Demo 2003) – 14
17. BAD FACE – 2004 – Good Time To Wake Up – 12
18. STATUS PRAESENTS – Come Alive – 11
19. TATA BOJS – Virtuální duet – 11
20. RABIES – Onslaught Mad Cacophonous split – 10
21. CARNAL DIAFRAGMA split – 10
22. REA SILVIA – Víra – 10
23. NEEDFUL THINGS – Harsh Extreme split – 9
24. COCOTTE MINUTE – Měl bych tě sejmout – 9
DIVE – Dive – 9
26. MASS GENOCIDE PROCESS / ALAMOGORDO – 9
27. KISS REVIVAL – 8
POST-IT – Ideál – 8
29. SPACE TO BEING – Thrash Till Die split – 6
ZEMĚŽLUČ – Tak řekni – 6
31. A.U.X. – A.U.X., HOUBA – Crazy Bros split,
MASS GENOCIDE PROCESS split, SUBSTANCE OF CHANGE promo – 5
35. UNDERSIDE – Jumping To Boot Record – 4
36. DOKTOR TRICERATOPS – Sedum – 4
37. P.S. picture – 4
38. BED SORES – Promo ’04, INFERNO – Legie nesmrtelných, MERLIN -
Incoming, MOTORBAND – Tvý oči lžou, NAPALMED – Ma Kelove No Twar—- 4
43. HATTRICK promo, Northcore kicks ass!, NO SIDE – Výlet, ZEMĚŽLUČ split – 3

VIDEO ROKU

*1. TÖRR & ROOT – HellTour 2004 – 26

2. Obscene Extreme 2003 – 25
3. Břitva 2003 – 17
4. KABÁT 2003 – 2004 – 15
5. Daniel Landa – Večer s písní Karla Kryla pro český národ – 13
6. MONKEY BUSINESS – Lazy Youth Old Beggars – 11
7. Czech Woodstock 1987 – 2003 – Trutnov open air music festival – 10
8. DIVOKEJ BILL – Lucerna Live – 8
9. DOGA – Live & History aneb Kurvastetady? – 8
10. KEKEL HEGETÉŠ – Live – 7
11. Riot No. 3 – 5
12. POWER 5 – Sportovní hala Novesta – Zlín 2003 – 4
13. TÖRR – Made In Hell – Total Live – 4
14. LUCIE v opeře – 3
15. ADOR DORATH – Live In Harenda, Move your ass – video-zine vol.1 – 3
17. OLYMPIC 2 – 1973-1983 – 2
18. Against No.9, NECROCOCK – Video trailers, SUPPORT LESBIENS – Live – 2
21. NAPALMED – ImproNoiseMont., Riot No.2 – 1

KNIHA ROKU

1. Jaroslav Špulák – Deset let Rock for People – 4
UNI – 15 let české necenzurované hudby – 4
3. Honza Dědek – Live – 2
Zdeněk Hejduk – 111x o kapelách Kolínska – 2
Vzhledem k nízkému počtu hlasů cena neudělena.

KONCERT ROKU

*1. VADER + HYPNOS tour – 13

2. JUDAS PRIEST+SOULFLY (Praha) – 13
3. SAMAEL (Brno) – 13
4. SUFFOCATION (Praha) – 13
5. ANATHEMA (Brno) – 12
6. Danny Cavanagh (Praha+Brno) – 12
7. PUNGENT STENCH+BEHEMOTH tour – 11
8. MORTIIS (Praha) – 10
9. BEHEADED + PREJUDICE (Brno) – 10
10. CEPHALIC CARNAGE+MACABRE (Pr) — 9
11. Metal Breath Tour – 9
12. RUSH (Praha) – 9
13. THE GATHERING (Praha) – 8
14. Against Trend (Příbram) – 8
15. EDGUY + BRAINSTORM (Plzeň) – 8
16. DEEDS OF FLESH + DYING FETUS + HATE ETERNAL (Praha) – 7
17. RAGE (Plzeň) -7
THERION (Praha) – 7
19. Riot (Dobříš) – 6
U.D.O. tour – 6
21. 10 let ENDLESS (Ostrava) – 6
RAMMSTEIN (Praha) – 6
Voice Of Carnyx Tour – 6
24. AMON AMARTH (Pr), DORO (ČB), GORGOROTH + 1349 (Pr), HellTour – TÖRR & ROOT – 5
28. NEGLECTED FIELDS tour – 4
29. Metal Swamp (Br), THE END (Pr) – 4
31. KATAKLYSM+INTO ETERNITY (UH), LAIBACH (Pr) – 3
33. BELTAINE (BA-Hvozd), BESATT (AF-Br), DARK GAMBALLE (BA-Hvozd), ENDSTAND (Pr), EXODUS+HATESPHERE (Pr), FINNTROLL (XM-Pr), F.U.B.A.R. (Otrok), GAIA MESIAH (Pr), GENERAL SURGERY (OE-Trut), HORKÝŽE SLÍŽE (Ostr), INSANIA+RHONDIAN (Kral.nVlt), MISFITS (Pr), PRAŽSKÝ VÝBĚR (ŠR-Suš), PRO-PAIN (Plz), SAXON (Zlín), SEE YOU IN HELL (KBB-Br), SUNSHINE (Olom), SUNSHINE (Plz), M.Varga (Pr) – 3
52. HUGHES TURNER PROJECT (Plz), MAYHEM (Pr) – 2
54. ABSTRACT ESSENCE (Bohuslavice), BOUNCING SOULS (Pr), DEAD INFECTION tour, DISGORGE (ČB), Chaos punx party (Příbram), J.A.R. (Krnov), JETHRO TULL (Br), T.Kočko (Ostr), KRAFTWERK (Pr), LIVING COLOUR (Br), MORBID ANGEL (MM-Zlín), Oslava Políkových narozenin (Kamýk n.Vlt), SEWN SHUT+NEEDFUL THINGS (Boh), SKYFORGER (OHF-Vol), TISÍC LET OD RÁJE (AF-Br), TUBLATANKA (Br), VOTCHI (Pr), ZNOUZECTNOST (Slaný) – 2
72. BELTAINE (Plz), BOO (Ostr), CONFLICT (Pr), Česko hledá SuperStar (Pr), Dawn Of Spring Tour, DISFEAR (Pr), DONOTS (Pr), DUSK tour, ESGMEQ (Olom), JOLLY JOKER & PBU (Pr), KABÁT tour, KRUCIPÜSK (BFF-SpPoř), Metal Attack Tour, RATOS DE PORAO (Pr), R.U.M. party (Kral.nVlt), SALAMANDRA (Pr), (S)KASKADÉŘI (Aš), WALTARI (Pr) – 1

FESTIVAL ROKU

*1. Brutal Assault (Hvozd) – 65

2. Obscene Extreme (Trutnov) – 44
3. Redblack Days (Brno+Praha) – 30
4. Open Hell (Volyně) – 29
5. No Mercy (Praha) – 21
6. Apocalyptic Form Of Death (Trhové Sviny) – 21
7. Metalmania (Zlín) – 20
8. Noc plná hvězd (Třinec) – 12
9. Killed By Brno (Brno) – 12
10. Masters Of Rock (Vizovice) – 11
11. Basinfirefest (Spál.Poříčí) – 10
12. Rock for People (Český Brod) – 10
13. X-Mass (Praha) – 7
14. Zelesa Fest (Kamýk n.Vlt.) – 7
15. Obscene Society (Pardubice) – 7
16. Trutnov Open Air Music Festival (Trutnov) – 6
17. Play Fast Or Don’t (Pardubice) – 4
18. FluffFest (Plzeň) – 4
Benátská noc (Malá Skála) – 4
Eternal Hate (Starec) – 4
21. Christ Mosh Beast (Pr), Mezi ploty (Pr), Ocelová Ostrava (Ostr) – 3
24. Beseda u bigbítu (Tasov), Metal Burning (Č.Těš), Cultural Reggae Vibez (Hořice), Rock na Santosu (Suš), United Islands Of Prague (Pr) – 3
29. Czech Rock Block (Plasy+Polná) – 2
30. Antifest (Svojšice), Crust Fest (Havl.Brod), Open Air (Kozlovice), Sázava (Sáz), Šumava Rocks (Suš), Zelený zákal (Kral.n.Vlt) – 2
36. Boskovice (Bosk), Česká rocková liga (Vlčtejn), Fit Of Rage (Planá), Krátký, rychlý & hlasitý (Hamry n.Sáz), Letní krmelec (Táb), Pražský industr.fest (Pr), S komunisty se nemluví (Pr), X-Core Vision (Plz) – 1

MÉDIUM ROKU

*1. Pařát – 361
*2. Metalopolis – 202
*3. Rockshock – 193

4. Payo – 185
5. Whiplash – 175
6. In Deed Hell – 169
7. Fobia – 157
8. Abyss – 147
9. Spark – 146
10. Antitrend – 139
11. MarastJakCyp – 128
12. Killed By Noise – 111
13. Move Your Ass – 92
14. Spike – 83
15. AllMetal – 69
16. Czechcore – 67
17. Metal Breath – 65
18. Hluboká orba – 59
19. Rock & Pop – 59
20. MetalWorld – 50
21. Metal-Man – 45
22. Noc s Andělem (ČT) – 44
23. Choroba mysli – 36
24. Fragile – 32
25. Cabaret Voltaire – 28
26. Komunikace – 27
27. Unblemished – 25
28. Madhouse (Óčko) – 23
29. ToP Rock – 23
30. R.U.M. – 21
31. TV Óčko – 19
32. FreeMusic – 17
MusicZone – 17
34. Bažina – 15
35. Bakteria – 14
36. Noise Master – 13
37. A-kontra – 12
Potraty mozku – 12
39. Radio 1 – 10
40. Hard And Heavy (Radio Beat), MetalSwamp, Načerno, PunkPages, Radio Hey – 10
45. Mother Of Darkness – 9
46. His Voice – 9
47. Punkrock, Radio Beat, Seshit – 8
50. CoreAsFuck, MetalManiacs, Tuberculosis – 7
53. Žgrind – 5
54. Bravo Gril, Bulldog, KidsAndHeroes, Ladí neladí (ČT) – 5
58. Marast, Progresiv, Über Alles – 4
61. Point, Poprask (ČT) – 3
63. Radio Akropolis – 2
64. AZ Rádio – 1

FIRMA ROKU

1. Redblack – 521
2. Shindy – 516
3. Epidemie – 274

4. Obscene – 270
5. Insane Society – 167
6. Crystal – 140
7. Khaaranus – 136
8. Bizarre Leprous – 103
9. Impregnate Noise Laboratories – 98
10. Cecek – 98
11. Nice To Eat You – 87
12. I.F.A. – 74
13. Papagájův hlasatel – 63
14. Metal Breath – 49
15. Grodhaisn – 48
16. Day After – 39
17. Élysion – 35
18. Ultima Ratio – 34
19. Eclipse – 30
20. Plazzma – 24
21. Gung-Ho – 23
22. Sokol’s Power Voice – 23
23. Leviathan – 21
24. Pohoda – 21
25. Silver Rocket – 20
26. Levné knihy KMa – 19
27. Ameba – 18
28. Shit – 17
29. Out Of Control – 17
30. Samuel – 16
31. Kamčůf D.I.Y. Swět – 16
32. Phobia – 15
33. Petarda – 15
PigeonShitAgency – 15
35. Ozzy & Potkan – 14
36. Podbrdský partyzáni – 13
37. Emergency – 11
38. Bažina, Hyenyzm, Napalmed – 10
41. Interkoncerts, Lecter, Malárie, Monster Nation, Pentagram – 9
46. Instinct, M.A.B., Sony BMG, Světlo & Teplo – 8
50. Rage Dis – 7
51. Tamizdat, Unique – 7
53. Avik, Metal Swamp, Neosfera, Nový úsvit – 6
57. Ars Morta, ToP Rock Centrum, Warner – 5
60. Indies, Maximum Underground, Project, Radiation Noise – 4
64. Véva – 3
65. Best I.A., EMI, Střílek – 3
68. Hopewell, Nemethon – 2
70. Misanthrope, Popron, Rock Paradise – 1
+ veškeré D.I.Y. – 10

MISS ROCK

*1. Dasha – Oriana (TISÍC LET OD RÁJE, Antitrend) – 77
*2. Andrea Baslová (MEMORIA) – 51
*3. Zuzka Lípová (DYING PASSION) – 40

4. Vendula Bajtková (EUTHANASIA) – 28
5. Hanka Nogolová (SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY) – 26
6. Lenka Machová (ADOR DORATH) – 20
7. Zuzka Fenglová (ex-AYERDALL) – 17
8. Sklenda – 15
9. Jitka Němcová (MATER MONSTIFERA) – 14
10. Hnětka – 14
11. Petra (AGONY) – 13
12. Helenka (TISÍC LET OD RÁJE) – 13
13. Morti (In Deed Hell) – 12
14. Zuzana (SACROSANCTUM) – 12
15. Margit (EVERLASTING DARK) – 10
16. Anna Neuwirthová (MELISSA) – 8
17. Jana (DEPRESSIVE REALITY) – 8
Magda Malaníková (ex-SIX DEGREES OF SEPARATION) – 8
Jana Zahradníková (SAD) – 8
20. Vladivojna La Chia (BANANA) – 7
21. Rumana – 7
22. Petra Bartusková (manažerka ENDLESS), Zdisha (LYCANTHROPHY) – 7
24. Alžběta (STIGMA), Ígen – 7
26. Anna K, Olga Peštová (SEX DEVIANTS) – 6
28. Anghelina (INNER FEAR), Dr.Gynda, Jepice – 5
31. Martina Abrahamová (RHONDIAN), Bára (INTERITUS), Broňa Černá (STRANGEMIND), Lady Exitus (Mother Of Darkness), Iva Frühlingová, Tereza Kerndlová (BLACK MILK), Tereza Slouková, Vránova krásná princezna, Zulinhova Evča – 5
40. Lenka Dusilová (SECRETION) – 4
41. Daniela Geblová (RAYS OF THE SUN), Santa Morella (GAIA MESIAH), Petra Nováčková (SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY) – 4
44. saxofonistka (SKANDAAL), Marcela Mrštíková, Tlakyna – 3
47. Denisa (IN PUBLIC ILL), Kačena (R.I.P.) – 2
49. Olga Konopíková (TLESKAČ) – 1
+ rockerky obecně – 5, Ája – 5, Včelka Mája – 4

POTĚŠENÍ ROKU

6x – Břitva, *Hard And Heavy na Radiu Beat

5x – mnoho dobrých koncertů, metal na ČT, Honza Müller s Královským pohárem
4x – letní festivaly, Metalopolis
3x – Shindyho koncerty, Anděl pro ENDLESS
2x – Brutal Assault, Payo, Madhouse, Noc s Andělem, Aneta Langerová, koncert SAMAEL, kvalitní alba, hardcoreové vinyly, Baník pičo!
1x – expanze webzinů, vstřícnější postoj médií k rocku, AZ Radio, Fobia on-line z Brutal Assaultu, konec zinu Mother Of Darkness, Anděl pod Petardou, Břitva pro ENDLESS, vydání HOVNÍHO PUCHu Bažinou, pisálci zúčastňující se vyhlášení Břitvy a hlasující do Břitvy, založení Beatové síně slávy, 20 let KRABATHOR, film Choking Hazard, Monster Nation a vinylové reedice, malé labely, levnější CD, KRUCIPÜSK živě na Silvestra na ČT, Janda se nestal senátorem, kvalitní návrat SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, úspěch SUNSHINE, existence a kvalita scény, PRAŽSKÝ VÝBĚR, BENEDIKTA, CHOCOLATE JESUS, AGONY, TROLLECH, narozky s ABSTRACT ESSENCE + TORMENT, KARL MARX, hardcoreové kazety, KEKEL HEGETÉŠ, GRIDE, Zdisha v LYCANTHROPHY, Benefit pro Svobodu zvířat, Protest Fest v Brně, Babylon ve Valech, organizátoři koncertů, lepší návštěvnost koncertů, Fialovy koncerty, rekonstrukce Brooklynu v Brně, koncerty v Kaštanu, Kotelna v Šumperku, koncerty v šatnách dolu Michal v Ostravě, koncerty MALIGNANT TUMOUR, evropská turné FLESHLESS, CEREBRAL TURBULENCY a MINCING FURY…, INSANIA v Kralupech, Apocalyptic Form Of Death, Česká rocková liga, koncerty ANATHEMA, THERION, TRISTANIA, DUSK, THE OCEAN, BEHEADED aj., IN EXTREMO na Masters Of Rock, sexuální hrátky na letních festivalech, knihkupectví Fišer, Antikvariát Dlážděná, Bernard, sv.Norbert, Svijany džus Szöbi, prázdniny ve Finsku, fotbalové Euro a hra českého týmu, extraliga, vodní slalom a jiný sport, překonání osobních problémů, internet, přátelé, slušní lidé, syn, zdraví, život

ZKLAMÁNÍ ROKU

6x – netištěný Whiplash, netištěné Payo
5x – Blackieho odchod z ROOT
4x – trvalý úpadek scény + nezájem lidí kupovat CD + klesající zájem lidí o koncerty+magazíny+fanziny + jejich zánik, problémy, stagnace
3x – konec KRYPTORu, konec Mother Of Darkness, Daniel Landa v kostele, šílenství okolo Česko hledá SuperStar
2x – smrt Míry Vlčka z NAPALMED, nebyl Nuclear Storm, Janda chtěl do Senátu, sračka KABÁT, Vojtek estrádní hvězdou Novy, Kolářův odchod z ARAKAINu, nekonány koncerty PYAEMIA + DISAVOWED, KATATONIA, ROTTING CHRIST, návštěvnost koncertů, chování lidí na koncertech, politici, závist, nezájem+apatie+lhostejnost+pasivita, umístění českého hokeje na MS
1x – úpadek webzinů, zánik zinů, úroveň zinů, dočasný konec Rock & Popu, krize magazínů, netištěný ToP Rock, zaujatost médií vůči metalu, absence metalu v TV, arogance některých metalových konzervativců, Radio Beat a póza jeho vykupitelů, Spark (příšerné Tuzemské podhoubí), neprosazení se českých kapel v zahraničí, nové album GODLESS TRUTH, nevydání dem MASTER’S HAMMER, odkládané album JOLLY JOKER & PBU, Panda, HARLEJ, Anděl pro ENDLESS, změny u ENDLESS a MALIGNANT TUMOUR, odchod Pouzara z INGROWING, rozchod C.B.D.S., tiskárna Antitrendu, úroveň koncertů, předčasný start X-Mass a tím prošvihnutí BELPHEGOR, koncerty METALLICY a MAYHEM, zrušené koncerty, odložené koncerty, nevystoupili Ozzy, WALTARI, DYING FETUS +NECROPHAGIST, SIX FEET UNDER, konec Sandriku ve Vsetíně, chystané zavření Na Statku v Dobříši, špatné obsazení festivalů, zrušený Whiplash Fest, odpůrci festivalů, partajnost subkultur, stav speed/heavy/thrash scény, GZ Loděnice, Interkoncerts, Pragokoncert, OSA, Janda na téma OSA vs. hoteliéři, pronikání -ismů do undergroundu, skinheads, fašisti, komunisti, homofobní výpady WACO JESUS v Brně, napadení účastníků Protest Festu, osobní finanční situace, drahá CD, drahé pivo, čím dál víc kuřáků, popularita KABÁTu, Anna K, smrt Zuzany Navarové, Aneta Langerová, Kolář + ARAKAIN, Kolář v estrádách, ožralý Kolář na České rockové lize šoubyznys, masová konzumace a komercionalizace hudby, estrády na Nově, pozérství nul, vláda ČSSD, pitomci, lži+pomluvy, mezilidské vztahy, nespolehlivost, úřady, práce, počasí, tsunami v Asii, stav planety

Hlasování se zúčastnilo 75 publicistů:

Alda (WHIPLASH), All (R.U.M.), Anxur (PAŘÁT), Bard (METAL-MAN), Beery (METAL BREATH), Bidzi (WHIPLASH), Blackmoon (SPARK), Blonďák (ANTITREND), Bubeníček (WHIPLASH), Bury (PROGRESIV), Cartman (METALSWAMP), Cecek (KILLED BY NOISE), Corbow (FOBIA), Čermák (SPIKE), Dalas (METALOPOLIS), Dejvy (PAYO), Demimortuus (IN DEED HELL), Destroyer666 (ALLMETAL), Dobi (PAYO), Eisner (WHIPLASH), Elizabeth (ABYSS), Folprecht (REPORT), Frinta (METALOPOLIS), Gory (R.U.M.), Herdron (PAŘÁT), Hop (SESHIT), Hrabi (SESHIT), Husák (ROCK & POP), Chessgrinder (PAYO), Ivushka (PAYO), JJCrow (ALLMETAL), Johan (FOBIA), Kapin (UNBLEMISHED), Korál (ROCKSHOCK), Krusty (WHIPLASH), Kurtinová (WHIPLASH), Lady Exitus (MOTHER OF DARKNESS), Lukas (MOTHER OF DARKNESS), Machetazo (KILLED BY NOISE), Manafob (FOBIA), Maňas (METAL BREATH), Márty (FOBIA), Metal-Man (METAL-MAN), Míďa (PAYO), Milda (METALOPOLIS), Morti (IN DEED HELL), Němec (ROCKSHOCK), Neusar (WHIPLASH), Oliva (BAŽINA), Oriana (ANTITREND), Osi (METALWORLD), P.D.Z. (METALWORLD), Paya (SESHIT), Payo (PAYO), piTRs (MARASTJAKCYP), Profa (WHIPLASH), rA (IN DEED HELL), Raven (METALSWAMP), Reef (ANTITREND), RIP (METALOPOLIS), Roark (ANTITREND), Sáha (ABYSS), SoCool (PAYO), Stephen (ABYSS), Stray (METALOPOLIS), Šantroch (WHIPLASH), ŠotouŠ (METALOPOLIS), Štembus (METAL-MAN), Ultrus (ALLMETAL), Vavrešová (PAŘÁT), Venca (METAL-MAN), Vortigern (ALLMETAL), W (PAŘÁT), Z (PAŘÁT), Zulinho (PAYO)