Seznamy 2017

SEZNAMY NAHRÁVEK, AKCÍ, MÉDIÍ, FIREM A UDÁLOSTÍ
použitelné jako pomůcka pro hlasování v anketě BŘITVA 2017

 

Seznamy jsou pouze orientační a nezávazné, takže hlasovat lze i pro zde neuvedené nahrávky, akce, média, firmy či události, pokud splňují zadaná pravidla.
Seznamy jsou nepochybně neúplné. Každý hlasující i nehlasující jedinec, který zjistí nějakou chybu či opomenutí, může o tom podat informaci na britva@email.cz. Nově zjištěné skutečnosti lze doplňovat i během již probíhajícího hlasování.

 

Vydané tituly jsou pro účel těchto seznamů označeny takto:
SP – 7″ vinylová deska s maximálně 2 songy
EP – 7″ vinylová deska s více než 2 songy
MP – 10″ vinylová deska
LP – 12″ vinylová deska
CD – 5″ kompaktní disk
DVD – 5″ videodisk
MC – magnetofonová kazeta
Zkratka MP nemá žádnou souvislost s formátem mp3.
Zkratky v seznamu označují typy nosičů, nikoli typy nahrávek. Minialba vydaná na CD nebo dvoupísňové sedmipalce proto nejsou označeny jako EP, přestože značný počet kapel či vydavatelů tuto zkratku i v těchto případech používá.

Způsob zápisu:
LP/CD – nosiče stejného titulu šířené samostatně, tedy každý zvlášť
LP+CD – nosiče stejného titulu šířené společně, tedy v jednom balení

Rozlišení alb a minialb je víceméně intuitivní, s přihlédnutím k označení ze strany kapely či vydavatele a žánrovým specifičnostem. Obecně vžité pravidlo 25 minut je pravidlo IFPI, jež lze aplikovat na firmy a potažmo kapely patřící pod IFPI, ale rozhodně nikoli na celou hudební scénu. Především extrémní kapely běžně nahrávají velmi krátká alba, jež přitom nelze považovat za minialba.
Uvedeny jsou i některé tituly, jež nevyšly na žádném nosiči, ale lze je považovat za album či minialbum. Tyto nahrávky nejsou označeny žádnou nosičovou zkratkou.
Pravidla uvedená u jednotlivých kategorií nepostihují všechny možné situace. Při případných nejasnostech bude v každé věci postupováno individuálně.

 

Tyto orientační seznamy nelze chápat jako nominaci.

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

ALBUM ROKU (nová řadová alba)

Uvedena jsou převážně jen oficiální alba, lze však hlasovat i pro veřejně šířená dema albové délky.
Hlasovat lze i pro fyzicky nevydaná alba, ale jen v případě, že mají zjevný charakter alba, zejména tedy souhrnný název, alespoň webově prezentovaný obal a pevně dané pořadí skladeb, přičemž dotyčné album by mělo být někde umístěno tak, aby bylo souvisle přehrávatelné v celé své délce.

 

CD ±0 – Plus minus nula (Miro / Full Moon)

CD 1st CHOICE – Rivers

CD 3DAY – Fu(c)k t den

LP AFTERLIFE – Afterlife (Phobia / Pure Heart)

CD AGGRESSIVE TYRANTS – Blázinec sexu a vražd (Bizarre Leprous)

CD ALCHEMIST – S.H.I.T.

CD ALŽBĚTA – Zastavte kolotoč

CD ANIME TORMENT – Afterlife (Ganay)

LP+CD/CD Anna K – Světlo (BrainZone)

CD APATHY AGAIN – Mechanic

LP/CD Aran Epochal & Tahle hudba – Konec srpna (Silver Rocket)

CD ARGEMA 2017 (Warner)

CD ASGARD – Una Maquina Infernale

CD ASMODEUS – Oko Horovo (Magick Disk Musick)

2CD ATOMIC – Napůl

CD AVENGER – Mír v harému smrti (Hellsound)

LP BAESTIEN – Uroboros (Alerta Antifascista)

LP/CD BAJONET – Sirota (Support Underground)

LP/CD BAND OF HEYSEK – Shovel & Mattock (Indies Scope)

LP BASET+ – Baset (Tranzistor)

CD BENEFIT – Jsme v pohodě

CD BENJAMING’S CLAN – Sedm statečných

CD BETWEEN THE PLANETS – Of Inner Sight

2CD BigBoss – Collection Of Black Roses / Sbírka černých růží (Shindy)

BIKKINYSHOP – Posh

CD BLACK HILL – Blacksperanto

CD BLOODY OBSESSION – Husaria (Pařát)

CD BOWELFUCK – Fragments (Nice To Eat You / Rotten Roll Rex)

CD BREAKING THE CYCLE – As Above So Below

LP/CD BUDOÁR STARÉ DÁMY – Sůl (Indies Scope)

CD CARNAL DIAFRAGMA – Grind Restaurant Pana Septika (Bizarre Leprous)

LP/CD COLD COLD NIGHTS – (The) Last Summer (Black Pear / Miro)

CD COLP – Phase # 12 (Southern Power)

CD CONGENITAL ANOMALIES – Misconception (Nice To Eat You)

CD CRANIAL CARNAGE – Abhorrence (Immortal Souls)

CD CRUEL – Entelecheia

CD D. RIPPER – Druhá šance

CD DARK ANGELS – Venomous Embrace (Metal Age)

CD DEAD CARNAGE – Flesh, Blood, Orgy (Pařát)

CD DEAD LETTERS – See The Light (Election)

CD DEAF & DUMB – Faceless Future… (Bizarre Leprous / Ganay Design)

CD DESIRE FOR SORROW – Visions (MetalGate)

LP/CD DESTROYSELF – Nedej se (Rainy Street)

CD DEVIANT – Jsem to já…

CD DIRTY TALKING – Zotročeni svobodou

LP DIS-K47 – Hysterie kolem nás… (Animator / Apatrida / Cecek / Člověk / Dis-šröt / GRF / Malström / Raw Zine / Slave Of Beer Foam / Totalitarianism Still Continues / Úchylný koš / Ultima Ratio / Véva)

CD DISSOLUTION – The Opposite Of Progression (Bizarre Leprous)

LP/CD DIVOKEJ BILL – Tsunami (Supraphon)

CD DOGA – Hard Werk

LP+MC DRUTTY – Nečetla? To by sis ale měla přečíst! (Kachnička)

CD EAGLEHEART – Reverse (Scarlet)

CD ECLIPSE OF HEAVEN – Solitude

CD EPILOG – Whispers In The Darkness (Epi)

CD EREDAR – Game Over

2LP+CD/CD ESAZLESA – Společnost psů (Day After)

CD ESM (EINE STUNDE MERZBAUTEN) – nESMysl

2LP/2CD FEWER OWLS – Cinderslut (Avik)

CD FINAL FLAG – Capture The Flag (Support Underground)

CD FOX TERRITORY – Degressive Fusion (Redblack)

MC FRISK – Science Friction (Stoned To Death)

CD FUNKCE ŠROUBU – Řev

CD Fuzzy2102 – Moonfactory (Červený kůň)

CD GARANT – Dobyvatelé part II (Support Underground)

LP GINNUNGAGAP – Nejsi vítěz (Animator / Člověk / D.I.Y. Koło / GRF / Malström / Phobia / Raw Zine / Schmeichel Kabinett 666 / Šváb / Véva / Wild Wild East / Wolfdrunk)

CD GORGONEA PRIMA – Brownfields (MetalGate)

CD GÖTTERDÄMMERUNG – … projekt Riese

CD HAKKA MUGGIES – Farewell To Erin

LP HALLY BELLY – Ve ¾ na devět zahraje pan Padevět

CD HARLEJ – Hodný holky zlý kluky chtěj (Warner)

LP/CD HENTAI CORPORATION – Intracellular Pets (BiggBoss)

CD HOLTER – Pointa

CD HORRIBLE CREATURES – Pitfall

LP/CD Hrůza Michal – Sám se sebou (Universal)

CD HUSH – Meditation

CD HYDRARRGYRUM – Rebirth In Steel

LP/CD HYPNOS – The Whitecrow (Monster Nation // Einheit)

LP+CD/CD CHINASKI – Není nám do pláče (BrainZone)

CD CHOKED BY OWN VOMITS – Shit World (Nice To Eat You / Rotten Roll Rex)

CD IMODIUM – Element (Supraphon)

LP INDIA – India (Stoned To Death)

LP/CD INFERNO – Gnosis Kardias (Of Transcension And Involution) (World Terror Committee)

CD IPAH – Mrchožrout

LP/CD INSANIA – Na počátku byl spam (Magick Disk Musick // X / Redblack)

CD INVADER – Invader

CD JAKSI TAKSI – OffLine

CD JEDNOTA KOLÍN – Je to jen na nás…

LP+CD/CD/MC KALLE – Saffron Hills (Day After)

LP/CD KILL THE DANDIES! – Ron Ron Ron (Drug Me)

CD KNÍRY – Plejáda gigantů

CD KOLEKTIVNÍ HALUCINACE – Kosti (Indies MG)

CD KOMUNÁL – 25 ran bičem

LP/CD KRUCIPÜSK – Sine Amore Nihil

CD Křížek Honza (Supraphon)

LP KULTRA! – Mezi Skyllou a Charybdou (Malárie / Cultburger / FFUD)

LP/CD/MC KVĚTY – Komik do půl osmé (Indies Scope)

LP/LP+CD/CD KVĚTY – Spí vánoční pták (Polí5)

CD LAID TO WASTE – Mental Decay (Support Underground)

LP LÁJE – Přicházíme ze tmy (Chyba / Pure Heart / Zaječí úmysly)

MC LAVRA – Eve

LP LETO – Krok pro člověka (Silver rocket / Mama mrda maso)

2LP/CD LIMETAL – Limetal (BrainZone)

CD LOOSERS 2017

CD LORETTA – Návrat

LP LVMEN – Mitgefangen Mitgehangen (Day After)

CD MAD RIDE – Včelaři NE!

MARA JADE – Na zlomený srdce vedeš

CD MATER MONSTIFERA – Vězení bizarních bohů (Pařát)

CD MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY – Thousand Years Of Emptiness (Bizarre Leprous)

CD MISTRESS OF 999 – Epitaf

LP/CD MŇÁGA & ŽĎORP – Třínohý pes (Surikata)

CD MONNA – Watch The New World Tonight

CD MOTORBAND V (PB)

CD/MC NAURRAKAR – Apogeum (Werewolf // Evil Horn)

LP/CD NAUZEA ORCHESTRA – Štěstí (Červený kůň / Drug Me)

CD NEBE – Souřadnice (BrainZone)

CD NEUROTIC MACHINERY – Cognitive Dissonance

LP/CD NEŽFALEŠ – Zločin z vášně (Cecek)

LP NULY – Spojit (NAAB)

CD OCELOT – Pekelnej stroj

CD ODRAEDIR – Legends Of The Dark Times

CD ONA – The Calling

LP OR – Jaro (Silver Rocket)

CD OUTLET FICTION – The Parallels

LP PACINO – Půl litru země (Stoned To Death)

CD PAINTING MEMORIES – Remembrance (Altered City)

CD PAYANOIA – Pajány (Galén)

CD PIKODEATH – Insane (Defense / Maximed)

LP/CD PLEXIS – Kašpar v nesnázích (PHR)

MC POISONUS FREQUENCIES – Iberiatour Autumn 2016 (Stoned To Death)

LP/CD/MC POPRAVA – Supredator (Heidenwut // Lower Silesian Stronghold // Katovna)

CD POROROCA – Pevnost

CD PORTLESS feat. Henry D – Back

CD POSTCARDS FROM ARKHAM – Manta (MetalGate)

CD POSTIŽENÁ OBLAST – Ostinata (Polí5)

CD PRIMARY RESISTANCE – Equal Visions

CD PRVNÍ HOŘE – Křehký mechanismus pozemského štěstí ((Kontra)

CD PYRÉ – Pyré (Polí5)

CD RIMORTIS – Ozvěny minulosti

CD RIVIERA PLAYBOYZ – Nesmažto!

CD ROSA NOCTURNA – Za hradbami času

CD RUCE NAŠÍ DORY – Světlo ducha (Polí5)

SEANNÉ – Seanné

CD SECTESY – In The Secretion Of Upcoming Days (Metal Age)

CD SEPTIC PEOPLE – 7 let v bidetu (Avik)

LP/CD SEVEN – Můry

SILEGRAIL – Silegrail

CD SLAPDASH – Nobody Sees In My Head (Avik)

CD SMASHING DUMPLINGS – Side Effects (Nice To Eat You / Rotten Roll Rex)

CD SOLFERNUS – Neoantichrist (Murdher / Satanath)

CD SORRY HOLKA – Krušný

CD SOUL MASSACRE – Purgatory System (Pařát)

LP SOUR BITCH – Tough Love

LP SPOLUVINA – Nikdy spatřené (Ultima Ratio)

SVĚTLO – Sierra Madre (Mama mrda maso)

lathe cut LP/CD/MC SVÍZEL – Zapalte policejní koně

LP SWEEPS 04 – Dormancy (Sakraphon)

LP SÝČEK – I. (NAAB)

CD ŠKWOR – Uzavřenej kruh (Supraphon)

CD TANGO – Poprvé

CD THE AGONY – 689

CD THE COMPLICATION – Aspiring Child (Indies Scope)

LP+CD/CD THE FIALKY – Je ti to málo (+ Singly 2016 + Best Of Reedice 2016) (PHR)

MC THE MOND – Tichá invaze (Stoned To Death)

CD THE RIVER OF THE LOST SOULS – The Midnight Album (Metal Age)

CD THE ROCKLES – Nejvyšší čas (Avik)

CD THORAX – Kdo přichází tmou

CD THRASHING MACHINE – Disease Called Human Mind

CD TICHÁ DOHODA – Hlasitá revoluce (Pop Dissident)

CD TORTURA – Heretic Pride (MuSick Attack)

CD TRAGEDIS – Nikdy to nevzdám

CD TRNY & ŽILETKY – Trny & žiletky (Redblack)

CD TROLLECH – Každý strom má svůj stín (Ketzer)

CD UNDER THE SKIN – Planet Earth’s Survivors

CD Vajgl Martin – Zakopaný romance (OZ)

CD VALURY – Projev svobody

LP VLNĚNA – Děcka posledního domu (Silver Rocket)

CD VOICE OF INSTINCT – Independent

LP/CD VYPSANÁ FIXA – Tady to někde je (San Piego)

CD WAR FOR WAR – Illud Tempus (MetalGate)

CD WILD TIDES – Sbohem & šáteček (BiggBoss)

CD WITCH HAMMER – D-generace

LP YARVAR COCHA – Taky možnost (PHR)

CD YTIVARG – Wardenclyffe (Bizarre Leprous)

LP/CD ZRNÍ – Jiskřící

LP/CD ZVÍŘE JMÉNEM PODZIM – Zvíře jménem podzim (Indies Scope)

 

OBJEV ROKU

Hlasovat lze pro jakoukoli skupinu, která v daném roce vydala své první nebo maximálně druhé album, dosud nikdy nebyla v užší nominaci žádné kategorie a zároveň nejde o již natolik známou skupinu, že by její uvedení v této kategorii působilo nepatřičně. Seznam uvádí ty skupiny, které tyto podmínky splňují.

 

±0
3DAY
8 DNÍ VENKOVA
AFTERLIFE
ALIUSTERRA
ALKALMOTLANKODIK
ANTHROPOID
APATHY AGAIN
APOLITA
ASO-NAGA
BAESTIEN
BAJONET
BASET+
BLACK ASPIRIN
BOMBATENTAT
BREAKING THE CYCLE
BRÜNNER TODESMARSCH
CIRCLE
COLD COLD NIGHTS
COMMODORE 64
CONGENITAL ANOMALIES
CRANIAL CARNAGE
CRY OF HUMANS
D. RIPPER
DEAD CARNAGE
DEAD LETTERS
DEVIANT
DIS-K47
DISSOLUTION
DRUTTY
ECLIPSE OF HEAVEN
EREDAR
FEWER OWLS
FINAL FLAG
FOX TERRITORY
FRISK
Fuzzy2102
FVTVRE
GINGERHEAD
GINNUNGAGAP
GÖTTERDÄMMERUNG
HISTOS
HOLTER
HORRIBLE CREATURES
INDIA
IPAH
INVADER
JEDNOTA KOLÍN
JOHNY FOXTER
KAOSQUAD
KHATANO
KNÍRY
KOLEKTIVNÍ HALUCINACE
KRAOST
KULLERVO
KULMA
KUNDOŘEZ
LACK OF SUN
LÁJE
LAVRA
LICHENS
LVSK
MARANA
MISTRESS OF 999
MOLLY
MONNA
MORSA
NO GOD RHETORIC
NULY
ODRAEDIR
Olafsson Olaf AND THE BIG BAD TRIP
ONA
OSWALDOVI
OUTLET FICTION
PACINO
PAINTING MEMORIES
PAREGORIK
PAWNSHOP
PAYANOIA
POISONUS FREQUENCIES
POPRAVA
PRIMARY RESISTANCE
PROTIJED
PSYCHOCANDY
PYRÉ
RESTRICTION
ROSA PARKS
RUTKA LASKIER
SCALP
SEANNÉ
SEBESTŘET
SILEGRAIL
SMUTEČNÍ SLAVNOST
SOUL MASSACRE
SUPERTESLA
SVÍZEL
SWEEPS 04
SÝČEK
TENGRI
THANX
THE COMPLICATION
THE MOND
THE OXX
THE RIVER OF THE LOST SOULS
TH!S
THORAX
THRASHING MACHINE
TOSIRO
TRNY & ŽILETKY
TŘETÍ STUPEŇ TORTURY
UNCLE GRASHA’S FLYING CIRCUS
UNDER THE SKIN
URGE
USNU?
UŠTKNI
VALURY
VLNĚNA
VOICE OF INSTINCT
VOLE
V0NT
WORLDHOOD
YTIVARG
ZVÍŘE JMÉNEM PODZIM

 

NEŘADOVÉ ALBUM ROKU (výběry & souhrny & komplety & reedice & živáky & kompilace & soundtracky & tributy)

Seznam reedic a dodatečných edic uvádí i některé řadové nahrávky, tatáž nahrávka však nemůže v kategorii ALBUM ROKU bodovat vícekrát než v jednom ročníku, proto jakékoliv edice vydané v jiném než roce prvotního šíření jsou automaticky řazeny sem.
Tuto kategorii lze do značné míry chápat jako ocenění mimořádných vydavatelských počinů, proto je vhodné brát v potaz nejen samotnou nahrávku, ale i formu provedení aktuální edice. Pro reediční tituly je vhodné hlasovat jen na základě osobní znalosti uvedené loňské edice, nikoliv jen znalosti původního vydání.

 

REEDICE & DODATEČNÉ EDICE (vydané na jiném nosiči v jiném než původním roce vydání):
(hlasujte jen v případě znalosti reedice, nikoli na základě pouhé znalosti původního vydání)

CD ARCH OF HELL – One Day (MetalGate)

LP BRUTALLY DECEASED – Satanic Corpse (Doomentia)

CD CITRON – Obratník Raka (Studio Citron)

2LP CITRON – Rebelie Rebelů (Studio Citron)

LP CONTRASTIC – Contrastic (Hibernation / Horror Pain Gore Death)

2CD D.A.R.K. (DARK) – Sex’n’Death / Zlá krev (Dark Symphonies)

CD DISSOLVING OF PRODIGY – Lamentations Of Innocents (+ BIGOTRY – Step To The Grave) (Pařát)

LP DO ŘADY! – Join The Army?! (Véva)

LP DO ŘADY! – Myslím to upřímně (Véva)

LP E!E – E!E (PHR)

LP HOUPACÍ KONĚ – Kde jste mý přátelé dneska v noci (Yannick South)

2LP HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY – Válka (PHR)

CD HYPNOTIC SCENERY – Vacuum (Pařát)

LP KABÁT – Čert na koze jel (Warner)

LP KABÁT – MegaHu (Warner)

LP KABÁT – Go satane go (Warner)

LP KABÁT – Dole v dole (Warner)

LP LUCIE – Lucie (Universal)

LP LUCIE – In The Sky… (Universal)

MC LUCIE – Černý kočky mokrý žáby (Universal)

LP MALOMOCNOST PRÁZDNOTY – Petroleus Mostensis – Editus Vinylis (Véva / Do řady!)

2LP/CD MASTER’S HAMMER – Ritual (Brutal Assault)

2LP/CD MASTER’S HAMMER – Jilemnický okultista (Brutal Assault)

CD MEAN MESSIAH – Hell (Via Nocturna)

LP/CD Mišík Vladimír / ETC… (Supraphon)

LP MŇÁGA & ŽĎORP – Made In Valmez (Surikata)

LP MUCHA – Nána

CD MURRAINDOBYTČÍ MOR – The Famine (+ Putrid Survival / Silent Pastures) (Pařát)

LP NĚŽNÁ NOC – Blanka Šrůmová – Jan Sahara Hedl – Neměj strach (Galén)

LP PANYCHIDA – Haereticalia – The Night Battles (Nasphyr)

LP/CD PRIESSNITZ – Seance (Indies Scope)

2LP/CD PRIESSNITZ – Beztíže (Supraphon)

LP ROOT – The Temple In The Underworld (Nasphyr)

LP ROOT – Madness Of The Graves (Paragon)

LP SEKHMET – Okularis Infernum (Library Of Hellfire Gods)

LP SEKHMET – Spiritual Eclipse (Immortal Frost / Mass Catharsis / War)

CD SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY – Apotheosis & …Amber Sea (Pařát)

LP/LP+CD SILVA NIGRA – Světlonoš (Hellshop)

LP SIX DEGREES OF SEPARATION – Moon 2002 – Nocturnal Breed (Pařát)

one-sided LP SORATH – Matache Chavala (Library Of Hellfire Gods)

2LP TATA BOJS – Futuretro (Supraphon)

LP TENGRI – Ekliptika

LP/CD THE BLUE EFFECT – Meditace (Supraphon)

CD THE NAIVE EXTEMPORE BAND – Azbestovej guláš (Galén)

LP TOSIRO – Lunvy

LP TOTÁLNÍ NASAZENÍ – Stínohry (Prof Sny)

LP UMBRTKA – Hlavní stroj (Library Of Hellfire Gods)

LP UŽ JSME DOMA – Hollywood (PHR)

LP UŽ JSME DOMA – Pohádky ze Zapotřebí znovuudělání fortelné (PHR)

CD V.A.R. – Závislost / Dependence (Pařát)

 

KOMPLETY & SOUHRNY:

12CD+2DVD box CITRON 1979-2017 (Obratník Raka / Jen si od plic zanadávej / Plni energie / Radegast / Vypusťte psy! / Sex Bomby / Tanja / Bigbítový Pánbů / Representative 1 / Rebelie Vol. 1 / Rebelie Vol. 2 / Rebelie Rebelů / Tanja – Jsem posedlá / Representative RR) (Studio Citron)

2CD DYMYTRY – Reser (Neser / Psy-core / Z pekla / Sedmero krkavců)

4CD Janů Petra – Petra & Petřina (Motorest / Exploduj! / Já & my / Ročník 50) (Supraphon)

4CD KABÁT – Original Albums 2 (Čert na koze jel / MegaHu / Go satane go / Dole v dole) (Warner)

CD MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY – Lamentations – Eye For Devils (Lamentations / No Jokes With Devils / Eye For Eye) (Bizarre Leprous)

3LP box OLYMPIC – Trilogie Souhvězdí (Souhvězdí šílenců / Souhvězdí drsňáků / Souhvězdí romantiků) (Supraphon)

2CD PATHOLOGIST – Anatomically! Autopsically! Decompositionally! Eschatologically! Thanatologically! – Part II: Forensic Grind Versus Medical Noise (Grinding Opus Of Forensic Medical Problems / Remains From Re-Regurgitation Over Fuckin‘ Pathological Splatter / Medical Jurisprudence) (Bizarre Leprous)

3MC box UMBRTKA – 3 MC Edition Box (Úplná demontáž lidstva / Kovový háj / KKW: Kofroň, Kudrna & Weiner) (Evil Horn)

 

VÝBĚRY:

CD GATE CRASHER – 10 let

2CD IRAS – 1983-2018 – Ohlédni se, co jsi dokázal…

CD Janda Petr – Ještě držím pohromadě / Best Of (Supraphon)

3LP/2CD/MC KRYŠTOF – 25 (Independent Richmond / Universal)

CD OLYMPIC / Miroslav Berka – Mínus a plus (Oldřich Zámostný)

CD OLYMPIC / Jiří Valenta – Můj klid (Oldřich Zámostný)

3CD OLYMPIC – 66 nej + 1 (Supraphon)

MC OLYMPIC 55 – The 55 Year Anniversary Of The Audio Tape (Oldřich Zámostný)

CD ŠVEHLÍK – Za pochodu (Galén)

LP TOTÁLNÍ NASAZENÍ – Best Of (Prof Sny)

CD VNITŘNÍ FAKTOR – 18

2LP XIII. STOLETÍ – Karneval – Best Of Gothic Decade 1991-2001 (Cecek)

 

LIVE:

CD Mišík Vladimír, Hladík Radim a Hrubý Jan – S nebem to mám dobrý (Indies Happy Trails)

PLEASE THE TREES – 007 Strahov – Licence To Live (Starcastic)

CD ŠVEHLÍK & AMALGAM – Lucerna 19. května 1978 (Galén)

LP/CD TATA BOJS & SOČR – Live (Supraphon / Radioservis)

CD THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE & Filharmonie Brno – Co znamená vésti koně (Indies Happy Trails / Wap Doo Wap)

CD THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE – Apokalyptickej pták (Galén)

2CD THE PRIMITIVES GROUP – Comeback 2017 Live (Guerilla)

 

OSTATNÍ:

CD RICHTER & SYN – Vzpomínka (Polí5)

CD SECOND CHANCE & Richard Scheufler – Acoustic

LP/CD UŽ JSME DOMA ‎– Sestřih Bratřih – MEdley YOUdley (Nikt Nic Nie Wie)

 

KOMPILACE:

LP Beseda u Bigbítu – 25 let (Žebřiňák)

2CD Big Beat Line 1965-1968 (Supraphon)

LP Beatline 1967-1969 (Supraphon)

2CD Dark Tunes From Czech & Slovak Caves (Sanctuary)

CD Ekompilace.cz 2017

MC Full Moon On Stage 2017

CD Masters Of Rock 2017 (Pragokoncert)

CD Obscene Extreme 2017 (Obscene)

MC P S Y C H T E N T V I (Stoned To Death)

CD Punkrock Light (Elens)

LP Vinyla 2016 (Goliart)

 

TRIBUTE:

CD KOMUNÁL – Tribute

 

MUZIKÁL:

LP Landa Daniel – Krysař 20 (Warner)

 

MINIALBUM & SPLIT & SINGL ROKU

V případě česko-zahraničních splitů jsou předmětem ankety pouze tučně vyznačení čeští protagonisté.
Pro fyzicky nevydaná minialba platí stejné pravidlo jako u alb – souhrnný název, prezentovaný obal, dané pořadí skladeb, souvislá přehrávatelnost. Naopak pro singly lze hlasovat pouze v případě jejich fyzického vydání, nikoli pro jednotlivé skladby vydané na albech či umístěné na různých profilech.

 

LP ALIUSTERRA – Trip falešné svobody / UŠTKNI – …bez boha, bez ďábla… (PHR)

EP ANGRY BRIGADE (Emergency / Phobia)

lathe cut 9“ EP ANTHROPOID – Sběrné surovosti (Naše desky)

EP APOLITA / ALKALMOTLANKODIK (Apatrida / Rosa Punx)

EP ASO-NAGA / RESTRICTION (Apatrida / Dis-šröt / GRF / Kopoбyшka / Pure Heart / Rauha Turva / Ultima Ratio / Véva)

CD Atomic Grind!RUBUFASO MUKUFO / NERVOUS IMPULSE / EPICRISE (More Hate)

CD BASTARD – …na start!

MC BLACK ASPIRIN / LACK OF SUN

SP Blackosh – Řvoucí vichry (Eternal Death)

MC BLUES FOR THE REDSUN / OMM – Deadspace / Knocking On The Cemetery Gates (Analog Freaks)

lathe cut EP BOMBATENTAT – Životem zaplatíš (Dis-šröt / FK / Schmeichel Kabinett 666 / Véva / Wolfdrunk)

MP BRÜNNER TODESMARSCH – Legální lágry, ilegální lidé (Phobia)

SP CÉMUR ŠÁMUR – Arbovinyl

CIRCLE – Instinct

EP COMMODORE 64 / RØST (Dis-šröt / GRF / Sayuran Events / Togue Sol / Ultima Ratio)

MC CRY OF HUMANS – -esc- (Raw Zine)

one-sided LP CULT OF FIREuntitled (Beyond Eyes)

lathe cut EP DEMARCHE – Rawpunk Demö 2005 (CiderSuperStars / Úchylný koš)

lathe cut EP DEMARCHE – Ochránce režimu (CiderSuperStars / Úchylný koš)

CD DESTRUCTIVE EXPLOSION OF ANAL GARLAND – Abyss Hunter (Bizarre Leprous)

LP DOBYTČÍ MOR – Pox / 8 DNÍ VENKOVA – Budeš hodná? (Nasum19)

CD DYMYTRY – Sedmero krkavců

CD DYMYTRY – United We Stand

LP FEAR OF EXTINCTION / PASSIV DÖDSHJÄLP – A North/East D-Beat Lobotomy (Halvfabrikat / Mangel Wax / Phobia / Rawmantic Disasters / Up The Punx)

CD FLESHLESS – Dethroned In Shadows (Nice To Eat You)

FVTVRE – Mess

EP GATTACA / ROSA PARKS (Hardcore For Thelosers / Music For Liberation / Rosa Punx)

GINGERHEAD – Live In Studio

LP GOODFOUL – Swan Lake / MADE BY THE FIRE – Story (Landmine Alert / Piper)

HELPNESS – Own King

EP Hladový pes žere svého pána MORSA / BRÜNNER TODESMARSCH / AGE OF DEATH (Ultima Ratio)

CD CHECKPOINT – Klon

MP INNOXIA CORPORA – Hrubé domácí štěstí

lathe cut 5“ 2EP JOHNY FOXTER – The Power Dance King

lathe cut EP JOHNY FOXTER – Live In Vegalite

one-sided LP JUST FOR BEING – Too Many Ghosts (Damage Done)

EP KAOSQUAD – Institute For Mental Decay (Magick Disk Musick)

CD KHATANO / KUNDOŘEZ – Czech Madness (Symbol Of Domination)

flash disc KOHOUT PLAŠÍ SMRT – Padouch nebo hrdina

LP KOVADLINA / PAKKOSYÖTTÖ (Damage Done)

EP KRAOST (Exit / Malström / Sorge / Togue Sol)

MC KRYŠTOF – Šňůry (Independent Richmond / Universal)

EP KULLERVO – Vítejte na věčnosti! (Ultima Ratio)

MC KULMA – Morytáty

CD La Petite Sonja – Musa Somnambula (Drug Me)

lathe cut MP LAVRA – Reviver

MC LICHENS / UHL

LVSK – EP (Coffee Breath)

LP MALIGNANT TUMOUR / SQUASH BOWELS – Flesh… In Death (Eat The Flesh… And Vomica – Fatass)

MC MASSOLA – Torture Jazz (Kopoбyшka)

CD MARANA – Death Is Hidden In The Plastic / HISTOS – Deviation (Pařát)

MC MOLLY / PAREGORIK (Stoned To Death)

LP/CD MÖRKHIMMEL & THE TOWER (Insane Society // L’inphantile Collective)

EP NEEDFUL THINGS / OVERVIOLENCE (Mono Canibal / Nerve Altar / Psychocontrol)

EP NO GOD RHETORIC / KANDAR (Witchcraft)

CD Olafsson Olaf AND THE BIG BAD TRIP – The Feathers Of Oblivion I: Spring
CD Olafsson Olaf AND THE BIG BAD TRIP – The Feathers Of Oblivion II: Summer
CD Olafsson Olaf AND THE BIG BAD TRIP – The Feathers Of Oblivion III: Autumn
(pro výše uvedené 3 tituly je vhodné hlasovat společně)

MP OSWALDOVI – Songs About Persecution

MC PACINO / RUTKA LASKIER (Stoned To Death)

one-sided EP PAREGORIK / NBDY – The Great Harsh Noi!se Wall Swindle (Dog Bless You)

MC PAREGORIK & CRY OF HUMANS / DRÉN – 12/11/2016 (Obsedante! / Raw Zine)

CD PAWNSHOP – Nezlomí nás

PROTIJED – Protijed (Coffee Breath)

LP PSYCHOCANDY / THE OXX (Na scénu)

CD REST IN HASTE – Fail To Retry (Full Moon)

EP ROOT – My Deep Mystery / Freebee / My Name… (příloha LP – Nasphyr)

EP SEBESTŘET – Štíty (Šváb / Véva)

EP Schmeichel Kabinett 666 – Latino & Czech Compilation 2017 (Schmeichel Kabinett 666 / Animator / Člověk / Exit / Kamčůf D.I.Y. Swět / Noise Master / Quien Calla Otorga / R.U.R. / Sorge / Šváb / Togue Sol / Totalitarianism Still Continues / Vegan Food / Véva / Wolfdrunk)

CD SKYWALKER – Sugar House

SMÍCH HYEN – Smích hyen

MC SMUTEČNÍ SLAVNOST – Zahrada krkavců (Stoned To Death)

LP/CD SPASM / GUTALAX (Rotten Roll Rex)

lathe cut SP SUPERTESLA – Náš starej Ford / Tohle nemůžeš přežít

lathe cut SP SUPERTESLA – Supertesla

TALK=TROUBLE x NBDY x ŠKROB x FÍZIK – Hotel Purpur (Coffee Breath)

CD Tanja – Jsem posedlá… (Studio Citron)

MP+CD THANX – No Promise No Compromise / TŘETÍ STUPEŇ TORTURY – Nastavené zrcadlo (Schmeichel Kabinett 666 / Skaven / Sorge / Stodolar / Šváb / Úchylný kosh / Véva)

MP THE UNHOLY PREACHERS – Fuckin´ Amen Baby III

CD TH!S – We Are Th!s (Warner)

CD TICHÁ DOHODA – Planeta opic / Zakázaný slova (Pop Dissident)

MC TRIUMPH, GENUS – Hladiny plynoucích, žádný zítřek není do vás mým tokem promítnut (Hexencave)

CD TRNY & ŽILETKY (minialbum jako příloha Sparku – neplést s albem!)

lathe cut 9″ SP UNCLE GRASHA’S FLYING CIRCUS / ||| (Boelzcore / Noise Mafia / Pravěk / Sky Burial / Véva)

CD UNCLE GRASHA’S FLYING CIRCUS – Stalinist Nun Part III (Debila)

MC USNU? + UNCLE GRASHA’S FLYING CIRCUS (Noise Mafia / Pravěk)

SP URGE / RITUAL SPELL – The Burial Oath (Satanic)

CD VAGINAL DIARRHOEA / BLOODY DIARRHOEA – Systematic Assplit – Dark Matter In The Brain / Shitstorm (Sounds Of Pneumatic Clyster) (Bizarre Leprous / Ganay Design)

LP VICTIMS OF HATE / SCALP (Apatrida / Blb / Brandeys City / Dis-šröt / Schmeichel Kabinett 666 / Véva)

MC VOLE – Vole (Stoned To Death)

one-sided LP VOLE – Nikdo vám nemůže dát tolik, kolik my vám můžeme slíbit (Stoned To Death)

MC V0NT / MOLLY (Coffee Breath // Stoned To Death)

lathe cut SP WORLDHOOD – 56/85

CD ŽREC – Klíč k pokladům

 

 

VIDEO ROKU

 

Hlasovat lze jen pro fyzicky vydané záznamy či dokumenty, naopak nelze hlasovat pro jednotlivé videoklipy.

 

DVD ASGARD – 30 let – Live Rockové chrlení 2017

DVD Brutal Assault 2016 (Brutal Assault)

DVD CITRON – Representative RR – Rebelie Rebelů (Studio Citron)

DVD GUTALAX – Art Of Shitting (Rotten Roll Rex)

DVD HYPNOS – The Livecrow (Einheit)

DVD Janda Petr v Berklee (Oldřich Zámostný)

2DVD Masters Of Rock 2017 (Pragokoncert)

DVD Nechte zpívat Mišíka (Bontonfilm)

DVD Plzeň sobě (Avik)

DVD THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE & Filharmonie Brno – Co znamená vésti koně (Indies Happy Trails / Wap Doo Wap)

 

VIDEOKLIP ROKU

Hlasovat lze pouze pro videoklipy zveřejněné v loňském roce. V tomto směru je klíčové hlavně datum zveřejnění na YouTube.
Coby pomůcku k hlasování lze použít výběrový seznam doporučených videoklipů s možností jejich přehrání.
Hlasovat lze i pro jiné než v seznamu uvedené videoklipy.

 

KNIHA ROKU

Hlasovat lze pouze pro rockově zaměřené nebo úzce související knihy českých autorů.
Nelze hlasovat pro české překlady knih zahraničních autorů.

 

Čermáková Dana – Josef Pepe Vojtek (Imagination Of People)

Doležal Petr – Generace decibelů – Chytání na věčné časy / Bylo nás pět / Sedm set třicet velkejch zelenejch (3 díly – Temné vody)

Dostál AD Alesh & Rootan Archive – ROOT – Temné kořeny / Dark Roots 1987-2017 (Shindy)

Forest Pavla – Jen pár vět… (RockOpera)

Hejduk Zdeněk, Bašus Petr – TELEGRAF – Potulní hráči čtyřicet let v rocku

Holomáč Pepa – Fenomén ARGEMA – Kompletní ilustrovaná monografie (Marphol Media)

Hroch Miloš & kolektivKřičím: „To jsem já.“ – Příběhy českého fanzinu od 80. let po současnost / I Shout „That’s Me!“ – Stories Of The Czech Fanzine From The ’80s Till Now (PageFive)

CHINASKI – Není nám do pláče (knižní edice CD – BrainZone)

KRYŠTOF – Zpěvník (Independent Richmond)

Kudrna Ladislav, Stárek Čuňas František – „Kapela“ – Pozadí akce, která stvořila Chartu 77 (Academia / Ústav pro studium totalitních režimů)

Kyšperský E. Martin – Průvodce po albech a historii kapely KVĚTY (Polí5)

Mišík Vladimír – Byl jsem dobrej – Rozhovory s Ondřejem Bezrem z let 1999, 2006, 2017 (Galén)

MŇÁGA & ŽĎORP – Kompletní zpěvník 1987-2017 (Surikata)

Novotný Heinrich Jindra – OCELOT – Až na krev

Ohnisko Milan – Who The Fuck Is David Koller? – rozhovor s rockovou legendou (Druhé město)

Riedel Jaroslav – PLASTIC PEOPLE a český underground (Galén)

Veverková Radka – Punk Not Dead …dalších 25 let – Pokračování Punk Not Dead z r. 1991 (Tigris)

Veverková Radka – Punk v obrazech – Subkulturní čs. scéna 1983-2007 objektivem Štěpána Stejskala (Tigris)

Votruba Václav – Kniha kovu – část II (MetalGate)

Vyhnanovská Olga – Zdeněk Krkavec Růžička – 50 let života punkové legendy

Zpěvník písní skupiny KVĚTY (Polí5)

 

KONCERT & FESTIVAL ROKU

Hlasovat lze pouze pro koncerty, festivaly či jiné akce konané na území ČR.
Hlasovat lze pouze pro akce jako celek, nikoliv pro dílčí festivalová vystoupení jednotlivých skupin. Pokud někdo přesto chce hlasovat pro dílčí festivalové vystoupení, může tak učinit v kategorii POTĚŠENÍ ROKU.
Uvedeny jsou především akce s vlastním specifickým názvem, odlišným od názvu turné hlavní skupiny.
Hlasovat lze i pro v seznamu většinou neuvedené jednotlivé koncerty českých či zahraničních skupin.
Při hlasování je vhodné brát v potaz především organizační úroveň a vůbec celkovou koncepci akce, protože tato kategorie neoceňuje vystupující skupiny, nýbrž pořadatele těchto akcí.
Veškerá turné či vzájemně související akce konané pod stejným názvem vícekrát ročně lze uvádět souhrnně.
Takto jsou vyznačeny festivaly, které se loni nebo předloni umístily do 10. místa.

 

FESTIVALY:
Aerodrome Festival (Praha)
Agressive Music Fest (Pohoří)
Antitrend Open Air (Žabčice)
Attack The Summer (Praha)
Barrocko MetalShop Fest (Vendryně)
Barvy léta (Poděbrady)
Basinfirefest (Spálené Poříčí)
Beerfest (Olomouc)
Benátská! (Liberec)
Bernard Fest (Humpolec)
Beseda u Bigbítu (Tasov)
Blatenský fest (Blatná)
Boskovice (Boskovice)
Bounty Rock Café Open Air (Olomouc)
Brněnecfest – Punkovej klystýr (Brněnec)
Brod 1995 (Český Brod)
Broumovská kytara (Broumov)
Brutal Assault (Jaroměř)
Březovská metalová noc (Březová u Sokolova)
Buchlovské hudební léto (8x Buchlovice)
Cecek Birthday Fest (Havlíčkův Brod)
Colours Of Ostrava (Ostrava)
Creepy Teepee (Kutná Hora)
Cross Fest (Chlum u Křemže)
Čarodějáles (Brno)
Death Coffee Party (Litoměřice)
Ekompilace.cz (Sokolov, Prachatice, Humpolec, Klatovy, Mělník, Krnov)
Enter The Eternal Fire (Volyně)
Eternal Hate Fest (Nýrsko)
Eurotrialog (Mikulov)
Fajtfest (Velké Meziříčí)
Fekal Party (Praha)
Festa de la Pohoda (Vodňany)
Festival V lese (Batňovice)
Fluff Fest (Rokycany)
Folk Metal Fest (Tišnov)
Footfest (Želeč u Tábora)
Free Dim Fest (Tábor)
Friends Festival (Pardubice)
Fryyfest (Nové Město pod Smrkem)
Hardcore Extreme Days (Heřmanův Městec)
Havířovské slavnosti (Havířov)
Holba Rock na grilu (Opava-Kylešovice)
Hrádek Rock Summer (Hrádek nad Nisou)
Hrady.cz (Točník-Žebrák, Kunětická Hora, Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov, Bezděz)
Chodrockfest (Domažlice)
Immortal Shadows Fest (Frýdek-Místek)
Infernal Fest (Dolany u Jaroměře)
Jam Rock (Žamberk)
Jičínfest (Nový Jičín)
Keltská noc (Harrachov)
Koupák vítá léto (Strašice)
Krásný ztráty live (Konopiště)
Krhanice open air (Krhanice)
Kunčický kravál (Kunčice u Letohradu)
Litoměřický kořen (Litoměřice)
Magick Musick (Čermná u Sušice)
Majáles (několik míst)
Masters Of Rock (Vizovice)
Metal Madness (Sušice)
Metalfest Open Air (Plzeň)
MetalGate Czech Death Fest (Červený Kostelec)
Mezi ploty (Praha)
Mighty Sounds (Tábor)
More Noise For Life (Podbor)
Mystic SK8 Cup (Praha)
Nice To Eat You Deathfest (Horní Libchava)
Noise Party (Frantoly)
North-Eastern Open Air (Krnov)
Obscene Extreme (Trutnov)
Okoř (Okoř)
Okoř se šťávou (Okoř)
Ostrava v plamenech (Ostrava)
Pallasit Fest (Zruč nad Sázavou)
Pekelný ostrov (Holýšov)
Pilsner Fest (Plzeň)
Pod parou (Vyškov)
Poličské rockoupání (Polička)
Prague Metronome Festival (Praha)
Přeštěnice (Přeštěnice)
Psy-High (Hradišťský vrch)
Punx Piknik (Tři Dvory u Kolína)
Revival Fest (Výrava)
River Fest (Český Šternberk)
Rock For Churchill (Vroutek)
Rock For People (Hradec Králové)
Rock Heart (Moravský Krumlov)
Rock Of Sadská (Sadská)
Rockfest Dačice (Dačice)
Rockování (Mnichovice)
Rockové chrlení (Brno)
Rockový nářez (Košťany)
Rokytná Fest (Rokytná nad Rokytnou)
Rozmarné léto (Máchovo jezero)
Sázavafest (Světlá nad Sázavou)
Setkání svobodných duší (Rožnov pod Radhoštěm)
Silver Rocket Summer Šumava (Frantoly u Prachatic)
Slap Fest (Tachov)
Slavonice Fest (Slavonice)
Slezská noc (Vendryně)
Slušnej kanál open air festival (Nymburk)
SORfest (Ostrava)
Strahov Open Air (Praha)
Summer Punk Party (Volyně)
Symbolic Fest (Tři Dvory u Kolína)
Štěrkovna Open Music (Hlučín)
Šternberský kopec (Šternberk)
Šumava Against (Sušice)
TaRock – Tachovské rockové léto (Tachov)
The Legends RockFest (Hořice)
Thirst For Grind (Praha)
Topfest.cz (Slavkov u Brna)
TŘI SESTRY v Braníku! – 32 let open air (Praha)
Týnecký mazec (Týnec nad Labem)
United Islands Of Prague (Praha)
Valník (Slaný)
Vinohraní ve Viniu (Velké Pavlovice)
Vizovické Trnkobraní (Vizovice)
Votvírák (Milovice)
Vrabčák (Moravský Krumlov)
Vršovka Punx Fest (Vršovka)
Výrava Fest (Výrava)
Vysmáté léto (Kadaň)
Vysočina Fest (Jihlava)
Zámostí (Třebíč)

 

KLUBOVÉ & HALOVÉ AKCE:
Against The Stream (Žamberk)
Animal Rescue Fest (Hrušovany u Brna)
Antitrend Party (4x Brno)
Azylácký Chilli Fest (Liberec)
Baskerville Party (Olomouc)
Beltinefest (Praha, Ostrava, Brno)
Brněnský Beatfest – Nechte zpívat Mišíka (Brno)
Brno v plamenech (Brno)
Bugrfest (Stará Ves u Rýmařova)
Crust/Grind & Hardcore Party (Ořechov u Brna)
Dark Valentine Party (Brno)
Dead End (České Budějovice)
Deadly Storm In Božkov (Plzeň–Božkov)
Decadent Winter (Plzeň)
Endlessly Restless (Praha)
Evil Death Festivals (Olomouc, Uherské Hradiště)
Fabrika Death Fest (České Budějovice)
Falcon Burns Fest (Sokolov)
Folk Metal Pilgrims (Ostrava)
Fuck Off Party (Praha)
Grabofest (Karviná)
Guttural Gore Grind Mafia (Ostrava)
Hardcore Punk Night (Praha)
Heavyweight Night (České Budějovice)
Hellenic Darkness (Praha)
Hellhammer Festival (Praha, Brno, Ostrava)
Christ Mosh Beast (Praha)
Christmas Enema Party (Jihlava)
KidsAndHeroes Punkrock X-Mas (Plzeň, Praha, Olomouc, Brno)
Killed By Brno – Filip Forever Gig (Brno)
Kinder Grinder (Praha)
La Fiesta Del Ruido (Praha)
Memory Remains (Pardubice)
Metal Christmas (Sušice)
Necro Metal Pilgrims (Ostrava)
Never Say Die! (Praha)
Night Of Wolves (Brno)
Podzimní Mighty Sounds (Praha)
Pravěkfest (Praha)
Pre-Fluff Hardcore Matinee (Praha)
Prometalfest (Rýmařov, Bruntál)
Punk Fest (Havlíčkův Brod)
Punkovej večírek (Vrchlabí)
Punx Picnic (Praha)
Rockové velikonoce (Králíky)
Rotten Fest (3x Olomouc)
Satan Klaus Fest – 25 let AVENGER (Volyně)
Sídhe Fest (Olomouc)
Slam Da Fuck Up (3x Olomouc)
Spark Fresh Blood (České Budějovice)
Thrash Nightmare (Písek)
Týnfest (Týn nad Vltavou)
Víc než hudba, víc než móda – HC/punk proti konzumu a komerci (Brno)
Waiting For The Summer s vyhlášením cen Břitva (Brno)
Waiting For The Winter (Brno)
Winter Masters Of Rock (Zlín)
Winter Metal Attack (Praha)
Winter Violence (Pardubice)
Žižkovská noc (Praha)
Žižkův vraždící palcát (2x Tábor)

 

TURNÉ:
ARAKAIN – XXXV Double Tour – Unplugged Tour & Thrash Tour + KRYPTOR – 30 let aj.
CITRON – Souboj Rebelů – Radegast tour 2017 + AXXIS + Tanja
COCOTTE MINUTE + HENTAI CORPORATION + PRAGO UNION
DIVOKEJ BILL – Lobkowicz Tour 2017 + POLETÍME?
DEBUSTROL + LOCOMOTIVE – Válka & Teror tour 2017
DYING PASSION + HEIDEN + SOMNUS AETERNUS – Svlékni tmu! tour
DYMYTRY + X-CORE + LOCO LOCO
HUDBA PRAHA – Michal Ambrož – Srdeční příběh tour 2017
CHINASKI – Není nám do pláče tour
IMODIUM – Element tour 2017 + STROY
INSANIA – Spam tour 017
KABÁT – Turné 2017
Koller David – Acoustic Tour 2017
KREYSON – Best Of Tour 2017
LIMETAL – Turné 2017 + AHARD + KAPRIOLA + JEREM.I
RYBIČKY 48 – Tour 115 let
SPS + E!E – Pogo tour 2017
ŠKWOR – Hledání ID Tour 2017
TATA BOJS – Futuretro 2017 + HM…
TITANIC – Tour 2017 + ASGARD
TÖRR – Black ‚n‘ Roll Tour 2017
TOTÁLNÍ NASAZENÍ – The Best Tour 2017 + VISIONS DAYS
TRAKTOR – Prach a vzduch tour + BOOTERS
TŘI SESTRY – Radegast Tour 2017
TŘI SESTRY + ALKEHOL – Sudová přitažlivost – Radegast tour 2017
VISACÍ ZÁMEK + SPS – Forever Punk Tour
VISACÍ ZÁMEK – 35 let
VYPSANÁ FIXA – Tady to někde je tour 2017

 

KONCERTNÍ NÁVRAT:
MASTER’S HAMMER (2x Praha, Brno)

 

VÝROČNÍ & SPECIÁLNÍ KONCERTY:
ALKEHOL – 25 let (Praha)
Back To Life – benefiční koncert pro Colectiv (Praha)
Čs. beat festival (Praha)
Hošek Petr – 50 let (Praha)
KRYŠTOF – Vysněný stadion (2x Praha)
Mišík Vladimír – 70 let (2x Praha)
MŇÁGA & ŽĎORP a hosté – 30 let (Praha)
Nechte zpívat Mišíky! (Praha)
OLYMPIC – 55 let (Praha)
PRECEDENS – 35 let + Martin Němec + Jan Sahara Hedl – 60 let (Praha)
Třetí den pro Kliniku (Praha, Brno, Plzeň)
VISACÍ ZÁMEK – Rekonstrukce 1. koncertu (Praha)

 

KONCERTY V RÁMCI VYHLÁŠENÍ CEN:
Anděl (Praha)
Anděl – žánrové ceny (Praha)
Apollo (Praha)
Beatová síň slávy (Loket)
Břitva (Brno) – viz Waiting For The Summer
Vinyla (Praha)
Žebřík (Plzeň)

 

VĚTŠÍ KONCERTY ZAHRANIČNÍCH KAPEL:
Brno – ANTI-FLAG, EUROPE, KILLING JOKE, KISS, NAPALM DEATH, NAZARETH, PARADISE LOST, PLACEBO, SUICIDAL TENDENCIES + AGNOSTIC FRONT, SWANS, TESTAMENT + ANNIHILATOR + DEATH ANGEL, THE SWEET, THE VIBRATORS, VADER
České Budějovice – OBITUARY
Olomouc – Tarja (2x)
Ostrava – D.R.I., DARK TRANQUILLITY, GORGOROTH, IMMOLATION, NAZARETH
Plzeň – CHILDREN OF BODOM, THE REAL McKENZIES, ZZ TOP
Praha – ALTER BRIDGE, ANATHEMA, APOCALYPTICA, Nick Cave AND THE BAD SEEDS, D.R.I., DEEP PURPLE, DEPECHE MODE, DOG EAT DOG, DREAM THEATER, DYING FETUS, EDGUY, EINTÜRZENDE NEUBAUTEN, ENSLAVED, FIVE FINGER DEATH PUNCH + IN FLAMES, FOO FIGHTERS, GORGOROTH, GREEN DAY, GUANO APES, GUNS N’ROSES, HELLOWEEN, HELMET, HIM, Glenn Hughes, IMMOLATION, KATAKLYSM, KORN, L.A. GUNS, LAIBACH, LIFE OF AGONY, MARILYN MANSON, MASTODON, NAZARETH, OMEGA, PAPA ROACH, PARKWAY DRIVE, POWERWOLF + EPICA, QUEEN + Adam Lambert, RAMMSTEIN (2x), SABATON + ACCEPT, SATYRICON, SÓLSTAFIR, SUM 41, SYSTEM OF A DOWN, Tarja, THE CULT, THE DILLINGER ESCAPE PLAN + SHINING, THE OFFSPRING, THE RASMUS, THE SWEET, Devin Townsend PROJECT, UGLY KID JOE, U.K. SUBS + TV SMITH
Zlín – APOCALYPTICA, EPICA, HAMMERFALL
jinde – JETHRO TULL (Konopiště, Slavkov u Brna), NAZARETH (Loket, Příbram), SUZI QUATRO (Výrava), THE SWEET (Loket), W.A.S.P. (Hluk)
turné – DIRKSCHNEIDER, Phil Ruud

 

MÉDIUM ROKU (magazíny & fanziny & webziny & pořady)

Hlasovat lze pouze pro rocková, metalová, hardcorová, punková či alespoň částečně takto zaměřená hudební média.
Nelze hlasovat pro jakékoli internetové stránky, ale pouze takové, jejichž prvořadou rolí je publicistická činnost. Nelze tedy hlasovat pro Bandzone, weby kapel, weby pro stahování hudby, e-shopy apod.
Pro publicistické blogy či fotografické prezentace lze hlasovat pouze tehdy, jsou-li dílem širší redakce, nikoliv osobní prezentací jediné osoby.
Pokud ještě loni výrazně fungovala, lze hlasovat i pro média mezitím ukončená.
Hlasovat lze pouze pro samostatně fungující média, nikoli pro média fungující coby součást jiného média.
V případě médií fungujících tištěně i internetově (včetně Full Moon a FMzine) je nutné obě verze posuzovat společně a nelze tedy hlasovat pro každou zvlášť.
Pro rozhlasová či televizní rocková či obecně hudební média lze hlasovat pouze jako celek a tedy nikoli pro jednotlivé pořady, zatímco v případě hudebních pořadů fungujících v rámci všestranně zaměřených médií lze naopak hlasovat pouze pro ony konkrétní pořady a nikoli média jako celek.

Nehlasujte pro média, která tvoříte, jste jejich součástí nebo s nimi výrazně spolupracujete. Jeden sloupek či jiný příspěvek ve fanzinu není překážkou.
Takto jsou vyznačena média, která se loni nebo předloni umístila do 10. místa.

 

PAPÍROVÉ MAGAZÍNY & FANZINY (některé současně i na webu):
Black & Pure Sin
Black B. Dog
Cerelitida
Destructorrr
Elens
Fakker!
Full Moon
Garfweek
Help Music
Hudební noviny
Kolyma Tales
Ma Zine Rie
Malström
Muzikus
Noise Master
P.H. zine
Pařát
Rock & All / Rock’n’All
Rock & Pop
Rock History
Sebetvor
Spark
The Humbling Experience
V prach cest
Vyděrač
Womit

 

INTERNETOVÉ MAGAZÍNY & WEBZINY:
Aardvark
Coremusic
Crazy Diamond
Czech Blade
Czechcore
Deadly Storm
DIYcore
Echoes
FMzine
Fobia
Frontman
Hard Music Base
Headliner
HIS Voice
Hudební knihovna
iReport
Kids And Heroes
Marast Music
Metal Forever & Metal Man
Metal-Line
Metalopolis
Musicserver
NMNL
Obscuro
Orbis Metallum
Periferia
Punk.cz
R.U.M.
Raw Zine
Rock+
Rockmag
Rockshock
Sanctuary
Sicmaggot
Tubera
Vinyl Disk Musick
Whiplash
Xichty
Xplaylist

 

ROZHLASOVÉ STANICE:
Radio 1
Radio Beat
Radio Čas Rock
Rádio Fajn Rock Music
Radio Hey
Radio Wave
Rock Radio
Rock Max
RockZone
StreetCulture

 

TELEVIZNÍ STANICE:
Óčko
Óčko Expres
Óčko Gold / Óčko Star
Rebel
Slušnej kanál

 

TELEVIZNÍ POŘADY (mimo uvedené televizní stanice):
Doutnák (ČT)
TV Rockparáda (Fajn Rock Music)

 

FIRMA ROKU (vydavatelé & distributoři & prodejci & promotéři apod.)

Hlasovat lze především pro ty firmy, které vyvíjejí vydavatelskou, distribuční, prodejní či pořadatelskou činnost. Hlasování se netýká hudebních klubů či nahrávacích studií.
Výraz „firma“ nutno chápat s rezervou, neboť jsou uvedeni i vydavatelé či pořadatelé zcela neoficiálního charakteru.
Uvedeny v seznamu jsou především ty firmy, které loni vydaly alespoň jeden český rockový titul.
V případě v seznamu uvedených nadnárodních firem jsou míněny pouze jejich české pobočky.
Názvy firem jsou většinou uvedeny bez koncovek typu Records, Production, Music, Agency, Promotion apod.
Nutno rozlišovat firmy Indies MG, Indies Scope či Indies Happy Trails a prodejnu Indies.
Takto jsou vyznačeny firmy, které se loni nebo předloni umístily do 10. místa, nebo jež loni vydaly více než 5 českých rockových titulů či byly jinak intenzivně aktivní.

 

VELCÍ VYDAVATELÉ a jejich v roce 2017 vydané české rockové tituly:

Supraphon – Supraphonline, LP Beatline 1967-1969, LP/CD DIVOKEJ BILL, Vladimír Mišík / ETC…, THE BLUE EFFECT, TATA BOJS & SOČR, 2LP TATA BOJS, 2LP/CD PRIESSNITZ, 3LP box / 3CD OLYMPIC, CD IMODIUM, Petr Janda, Honza Křížek, ŠKWOR, 2CD Big Beat Line 1965-1968, 4CD Petra Janů

Universal – LP/CD Michal Hrůza, 2x LP / MC LUCIE, 3LP/2CD/MC / MC KRYŠTOF

Warner – LP Daniel Landa, 4x LP / 4CD KABÁT, CD ARGEMA, HARLEJ, TH!S

 

ROCKOVÍ, ALTERNATIVNÍ či NADŽÁNROVÍ VYDAVATELÉ a jejich v roce 2017 vydané české rockové tituly:

Avik – 2LP/2CD FEWER OWLS, CD SEPTIC PEOPLE, SLAPDASH, THE ROCKLES, DVD Plzeň sobě

BiggBoss – LP/CD HENTAI CORPORATION, CD WILD TIDES

BrainZone – LP+CD/CD Anna K, LP+CD/CD/kniha+CD CHINASKI, 2LP/CD LIMETAL, CD NEBE

Drug Me – LP/CD KILL THE DANDIES!, NAUZEA ORCHESTRA, CD La Petite Sonja

Galén – LP NĚŽNÁ NOC, CD PAYANOIA, ŠVEHLÍK, ŠVEHLÍK & AMALGAM, THE NAIVE EXTEMPORE BAND, THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE, knihy Vladimír Mišík, PLASTIC PEOPLE a český underground

Guerilla – LP KOONDA HOLAA, 2CD THE PRIMITIVES GROUP

Indies Happy Trails – CD Vladimír Mišík, Radim Hladík a Jan Hrubý, CD+DVD THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE & Filharmonie Brno

Indies MG – CD KOLEKTIVNÍ HALUCINACE

Indies Scope – LP/CD BAND OF HEYSEK, BUDOÁR STARÉ DÁMY, PRIESSNITZ, ZVÍŘE JMÉNEM PODZIM, LP/CD/MC KVĚTY, CD THE COMPLICATION

Starcastic – PLEASE THE TREES

X / Redblack – CD FOX TERRITORY, INSANIA, TRNY & ŽILETKY

další – 100PROmotion, Alfedus, Black Point, FT, Championship, Minority

 

METALOVÍ VYDAVATELÉ a DISTRIBUTOŘI a jejich v roce 2017 vydané české tituly, popřípadě konané akce:

Bizarre Leprous – CD AGGRESSIVE TYRANTS, CARNAL DIAFRAGMA, DEAF & DUMB, DESTRUCTIVE EXPLOSION OF ANAL GARLAND, DISSOLUTION, VAGINAL DIARRHOEA / BLOODY DIARRHOEA, YTIVARG, 2x MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY, 2CD PATHOLOGIST

Evil Horn – MC NAURRAKAR, 3MC box UMBRTKA

Doomentia – LP BRUTALLY DECEASED

Ganay – CD ANIME TORMENT, DEAF & DUMB, VAGINAL DIARRHOEA / BLOODY DIARRHOEA

L’Inphantile Collective – Fekal Party, Kinder Grinder aj., CD MÖRKHIMMEL & THE TOWER

Library Of Hellfire Gods – LP SEKHMET, UMBRTKA, one-sided LP SORATH

Magick Disk Musick – Magick Musick Open Air, web Vinyl Disk Musick, LP INSANIA, EP KAOSQUAD, CD ASMODEUS  

Maximed – CD PIKODEATH

MetalGate – koncerty, MetalGate Czech Death Fest, Kniha kovu, CD ARCH OF HELL, DESIRE FOR SORROW, GORGONEA PRIMA, POSTCARDS FROM ARKHAM, WAR FOR WAR

Monster Nation – LP HYPNOS

Nasphyr – LP PANYCHIDA, LP+EP ROOT

Nice To Eat You – Nice To Eat You Deathfest, CD BOWELFUCK, CONGENITAL ANOMALIES, FLESHLESS, CHOKED BY OWN VOMITS, SMASHING DUMPLINGS

Shindy – 2CD BigBoss, kniha ROOT

Support Underground – LP/CD BAJONET, CD FINAL FLAG, GARANT, LAID TO WASTE

Werewolf – CD NAURRAKAR

další – Epidemie, Lacerated Enemy, Lavadome, Lecter

 

PUNKOVÍ, HARDCOROVÍ a NOISEROCKOVÍ VYDAVATELÉ, KOOPERÁTOŘI a DISTRIBUTOŘI a jejich v roce 2017 vydané české tituly, popřípadě konané akce:

Aback – More Noise For Life

Apatrida – LP DIS-K47, VICTIMS OF HATE / SCALP, EP APOLITA / ALKALMOTLANKODIK, ASO NAGA / RESTRICTION

Cecek – Cecek Birthday Fest, LP DIS-K47, LP/CD NEŽFALEŠ, 2LP XIII. STOLETÍ

Coffee Breath – LVSK, PROTIJED, TALK=TROUBLE x NBDY x ŠKROB x FÍZIK, V0NT / MOLLY

Člověk – LP DIS-K47, GINNUNGAGAP, EP Schmeichel Kabinett 666 – Latino & Czech Compilation 2017

Damage Done – one-sided LP JUST FOR BEING, LP KOVADLINA / PAKKOSYÖTTÖ

Dis-šröt – LP DIS-K47, VICTIMS OF HATE / SCALP, EP ASO NAGA / RESTRICTION, COMMODORE 64 / RØST, lathe cut EP BOMBATENTAT

Dog Bless You – one-sided EP PAREGORIK / NBDY

Election – CD DEAD LETTERS

Emergency – EP ANGRY BRIGADE

Exit – EP KRAOST, Schmeichel Kabinett 666 – Latino & Czech Compilation 2017

GRF – fanzin, LP DIS-K47, GINNUNGAGAP, EP ASO NAGA / RESTRICTION, COMMODORE 64 / RØST

Chyba – LP LÁJE

Insane Society – LP MÖRKHIMMEL & THE TOWER

Kamčůf D.I.Y. Swět – EP Schmeichel Kabinett 666 – Latino & Czech Compilation 2017

Kachnička – LP+MC DRUTTY

Kopoбyшka – EP ASO NAGA / RESTRICTION, MC MASSOLA

Malárie – LP KULTRA!

Malström – fanzin, LP DIS-K47, GINNUNGAGAP, EP KRAOST

Mama Mrda Maso – SVĚTLO, LP LETO

Music For Liberation – EP GATTACA / ROSA PARKS

NAAB / Noise Assault Budweiss – Noise Party, LP NULY, SÝČEK

Naše koncerty & Naše desky – web Aardvark, koncerty, lathe cut 9“ EP ANTHROPOID

Noise Mafia – lathe cut 9″ SP UNCLE GRASHA’S FLYING CIRCUS / |||, MC USNU? + UNCLE GRASHA’S FLYING CIRCUS

Noise Master – fanzin, EP Schmeichel Kabinett 666 – Latino & Czech Compilation 2017

Obsedante! – MC PAREGORIK & CRY OF HUMANS / DRÉN

Phobia – Punx Picnic, LP AFTERLIFE, FEAR OF EXTINCTION / PASSIV DÖDSHJÄLP, GINNUNGAGAP, MP BRÜNNER TODESMARSCH, EP ANGRY BRIGADE

PHR / Papagájův hlasatel – LP ALIUSTERRA / UŠTKNI, E!E, YARVAR COCHA, 2x UŽ JSME DOMA, LP/CD PLEXIS, LP+CD/CD THE FIALKY, 2LP HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY

Piper – LP GOODFOUL / MADE BY THE FIRE

Pope’s Ass – Pallasit Fest

Pravěk – lathe cut 9″ SP UNCLE GRASHA’S FLYING CIRCUS / |||, MC USNU? + UNCLE GRASHA’S FLYING CIRCUS

Prof Sny – 2x LP TOTÁLNÍ NASAZENÍ

Psychocontrol – EP NEEDFUL THINGS / OVERVIOLENCE

Pure Heart – fanzin Black & Pure Sin, LP AFTERLIFE, LÁJE, EP ASO NAGA / RESTRICTION

Rauha Turva – EP ASO NAGA / RESTRICTION

Raw Zine – LP DIS-K47, GINNUNGAGAP, MC PAREGORIK & CRY OF HUMANS / DRÉN, MC CRY OF HUMANS

Rosa Punx – EP APOLITA / ALKALMOTLANKODIK, GATTACA / ROSA PARKS

Sakraphon – LP SWEEPS 04

Schmeichel Kabinett 666 – LP GINNUNGAGAP, VICTIMS OF HATE / SCALP, MP+CD THANX / TŘETÍ STUPEŇ TORTURY, EP Schmeichel Kabinett 666 – Latino & Czech Compilation 2017, lathe cut EP BOMBATENTAT

Silver Rocket – Silver Rocket Summer Šumava, LP/CD Aran Epochal & Tahle hudba, LP LETO, OR, VLNĚNA

Stoned To Death – LP INDIA, PACINO, one-sided LP VOLE, MC FRISK, MOLLY / PAREGORIK, PACINO / RUTKA LASKIER, POISONUS FREQUENCIES, P S Y C H T E N T V I, SMUTEČNÍ SLAVNOST, THE MOND, VOLE, V0NT / MOLLY

Šváb – LP GINNUNGAGAP, MP+CD THANX / TŘETÍ STUPEŇ TORTURY, EP SEBESTŘET, Schmeichel Kabinett 666 – Latino & Czech Compilation 2017

Úchylný koš – LP DIS-K47, MP+CD THANX / TŘETÍ STUPEŇ TORTURY, 2x lathe cut EP DEMARCHE

Ultima Ratio – LP DIS-K47, EP ASO NAGA / RESTRICTION, COMMODORE 64 / RØST, Hladový pes žere svého pána – MORSA / BRÜNNER TODESMARSCH / AGE OF DEATH, KULLERVO

United Crusties – Killed By Brno, Víc než hudba, víc než móda aj.

Vegan Food – EP Schmeichel Kabinett 666 – Latino & Czech Compilation 2017

Véva – LP DIS-K47, GINNUNGAGAP, MALOMOCNOST PRÁZDNOTY, VICTIMS OF HATE / SCALP, 2x DO ŘADY!, MP+CD THANX / TŘETÍ STUPEŇ TORTURY, lathe cut 9″ SP UNCLE GRASHA’S FLYING CIRCUS / |||, EP ASO NAGA / RESTRICTION, SEBESTŘET, Schmeichel Kabinett 666 – Latino & Czech Compilation 2017, lathe cut EP BOMBATENTAT

Wolfdrunk – LP GINNUNGAGAP, EP Schmeichel Kabinett 666 – Latino & Czech Compilation 2017, lathe cut EP BOMBATENTAT

další – Bažina, Coffee Nerds For Liberation, Dead Heroes, Hella Punx, Killing Art, Miruus Levyt, Olga Hepnarová, Samuel, Voltage

 

VLASTNÍ VYDAVATELSTVÍ SKUPIN a jejich v roce 2017 vydané tituly:

Beyond Eyes – one-sided LP CULT OF FIRE

Independent Richmond – 3LP/2CD/MC / MC / zpěvník KRYŠTOF

Pop Dissident – 2x CD TICHÁ DOHODA

Rainy Street – LP/CD DESTROYSELF

San Piego – LP/CD VYPSANÁ FIXA

Surikata – LP / LP/CD / zpěvník MŇÁGA & ŽĎORP

Yannick South – LP HOUPACÍ KONĚ

Zámostný Oldřich – 2x CD / MC OLYMPIC, CD Martin Vajgl, DVD Petr Janda

 

MEDIÁLNÍ VYDAVATELÉ a jejich v roce 2017 vydané české tituly:

One & One – 12x magazín Rock & Pop + web

Pařát – 6x magazín Pařát + web, PařátShop, LP SIX DEGREES OF SEPARATION, CD BLOODY OBSESSION, DEAD CARNAGE, DISSOLVING OF PRODIGY (+ BIGOTRY), HYPNOTIC SCENERY, MARANA / HISTOS, MATER MONSTIFERA, MURRAIN – DOBYTČÍ MOR, SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, SOUL MASSACRE, V.A.R.

Rock & All & Rock History – 12x magazín Rock & All + web, 5x almanach Rock History + 1x speciál, 6x Hudební noviny

Sanctuary – webzin, 2CD Dark Tunes From Czech & Slovak Caves

Smile – 12x magazín Spark + web, 12x magazín Fakker! + web, 11x magazín Full Moon + 1x speciál + web FMzine + CD ±0, REST IN HASTE, MC Full Moon On Stage, Czech Blade, Musicserver, Xplaylist, Spark Fresh Blood, Spark TV

 

PRODEJCI, popřípadě jejich vydané tituly:

Bontonland (4x Praha, 2x Brno, 2x Ostrava, 1x Hradec Králové, Liberec, Olomouc, Pardubice, Ústí nad Labem, Zlín)

Day After (Rekomando – Praha) – LP LVMEN, LP+CD/CD KALLE, 2LP+CD/CD ESAZLESA

Indies (Brno)

Lumber’s Shop (Brno)

Metalshop (Praha, Brno, Bystřice) & Nosferatu & Punkshop & Coreshop

Mondo Bizarro (Ostrava)

Music Records (2x Plzeň)

Mystic (Praha)

Polí5 (Rekomando – Praha) – LP/LP+CD+kniha/CD/ kniha / zpěvník KVĚTY, CD POSTIŽENÁ OBLAST, PYRÉ, RICHTER & SYN, RUCE NAŠÍ DORY

Punkstore (Praha)

Red Raven (Praha)

Rock Paradise (Ostrava)

Rock Fashion (Praha)

Vinyl Records (Brno)

Vinyl Store (Praha)

 

Některé další AGENTURY a PROMOTÉŘI a jejich konané akce, popřípadě vydané tituly:

Ameba – Rock For People, Brod 1995 aj.

BFF – Basinfirefest

Colour – Colours of Ostrava

Crystal – Guttural Gore Grind Mafia

Goliart – ceny Vinyla + LP

Kontra – koncerty, CD PRVNÍ HOŘE

Krakonošovo – TŘI SESTRY open air, Barvy léta, Keltská noc, Shopák

Obscene – Obscene Extreme + CD

Obscure & Brutal Assault – Brutal Assault + DVD, koncerty, 2x 2LP/CD MASTER’S HAMMER

Petarda – Ostrava v plamenech, Slezská noc aj.

Pink Panther – turné KABÁT

Pragokoncert – Masters Of Rock + CD + 2DVD, Winter Masters Of Rock, Metalfest Open Air, Vinohraní ve Viniu, turné CITRON, koncerty

další – ][ (doublebrackets), /-\ (sdbs), A.M.180, Best I.A., BrainWave, Conspiracy, D_Smack_U, Hard Bones, Heartnoize, Ladrogang, Live Nation, Magmakoncert, Scrape Sound, Soundmachine, Start Today, Two Shovels Events, Velryba, Vichr, Vlny

 

PRODUCENT ROCKOVÝCH OPER:

RockOpera Praha – Antigona, Oidipus Tyranus, 7 proti Thébám, Romeo & Julie, Faust, Anna Karenina, Bardo Thödol, Proces, Malý princ, Vymítač, kniha Pavla Forest – Jen pár vět…, River Fest

 

DALŠÍ UDÁLOSTI – lze použít v kategoriích POTĚŠENÍ ROKU a ZKLAMÁNÍ ROKU

Uvedeny jsou převážně jen konkrétní události, hlasovat však lze i pro obecnější jevy na hudební scéně. Nelze uvádět skutečnosti zcela mimohudebního charakteru.

 

SMRT:

zemřel Petr Chalupný (37), kytarista skupin AHUMADO GRANUJO, PESSIMIST a UPRISE, redaktor Marast Jak Cyp, grafik Brutal Assaultu a Obscure Promotion

zemřel Zdeněk Juračka (70), kytarista skupin REBELS, TANGO, ŽLUTÝ PES, VÍTKOVO KVARTETO aj.

zemřel Mirda, kytarista skupiny LVMEN

zemřel Ivo Pavlík (84), skladatel a kapelník

zemřel Svatopluk Schwarzer (71), vydavatel Sheer Records

zemřela Věra Špinarová (65), zpěvačka

 

NAROZENINY & VÝROČÍ:

Petr Janda – 75 let, Vladimír Mišík – 70 let, Martin Němec – 60 let, Jan Sahara Hedl – 60 let, Petr Hošek – 50 let, Robert Kodym – 50 let, Zdeněk Růžička – 50 let

OLYMPIC – 55 let, ARAKAIN – 35 let, PRECEDENS – 35 let, VISACÍ ZÁMEK – 35 let, INSANIA – 30 let, KRYPTOR – 30 let, MŇÁGA & ŽĎORP – 30 let, ROOT – 30 let, ALKEHOL – 25 let, AVENGER – 25 let, KRYŠTOF – 25 let

 

SKUPINY:
nová mezinárodní sestava skupiny KREYSON
návrat skupiny PRVNÍ HOŘE
konec skupiny AVENGER
konec skupiny THE PROSTITUTES
rozpad dosavadní sestavy skupiny CHINASKI
rozpad dosavadní sestavy skupiny KRUCIPÜSK

 

FILMY:
hudební film Muzzikanti
dokumentární film Nechte zpívat Mišíka
dokumentární film MOTORBAND – Restart

 

MÉDIA:
vznik almanachu Rock History
vznik fanzinu Destructorrr
vznik fanzinu Kolyma Tales
vznik fanzinu Ma Zine Rie
vznik fanzinu Womit
krátkodobá existence pořadu Doutnák na ČT

 

KONCERTY & FESTIVALY:
koncertní návrat skupiny MASTER’S HAMMER
rekonstrukce prvního koncertu skupiny VISACÍ ZÁMEK
retrokoncert skupiny MALIGNANT TUMOUR na festivalu Obscene Extreme
koncertní projekt 1st Bohemian Metal Rhapsody
bojkotující akce Colours Of Dollars / Dollars Of Colours vůči festivalu Colours Of Ostrava
nekonal se Trutnoff Open Air Festival
zrušen Magmafest v Písku a Jihlavě
zpěvák Radek Škarohlíd napaden a skupina HENTAI CORPORATION vyhozena z Rockfestu Dačice
skupina NA ROVINU! kvůli protiislámské placce vyhozena z festivalu Žižkovská noc
politici prezentující se na hudebních festivalech
po 50 letech od prvního ročníku opět konaný Čs. beat festival
koncerty pro tragicky vyhořelý bukurešťský klub Colectiv
koncerty pro pražské autonomní centrum Klinika

 

OSTATNÍ:
konec Damage Done Records
konec Lecter Music Agency
konec Werewolf Productions a dalších souvisejících labelů
premiéra rockové opery Malý princ
koncertní premiéra hororové rockové opery Vymítač
divadelní verze projektu Kmeny v Brně
výstava Kmeny 90 v Brně
autonehoda skupin PLEXIS a APPLE JUICE
autonehoda skupiny WOHNOUT
Aleš Brichta zpívající státní hymnu na povolební tiskové konferenci SPD

 

ANKETY & CENY & SOUTĚŽE:
hard & heavy Anděl pro skupinu MASTER’S HAMMER
punk & hardcore Anděl pro skupinu UCHÁZÍM
skupinou UCHÁZÍM odmítnutý punk & hardcore Anděl
Věra Špinarová v Síni slávy cen Anděl
Beatová síň slávy – FRAMUS FIVE, Luboš Pospíšil, in memoriam Radim Hladík
cena Břitva za Album roku pro skupinu MASTER’S HAMMER
Galerie legend cen Břitva – Vladimír Mišík & ETC…, VITACIT, MALIGNANT TUMOUR
Joakim Brodén ze SABATON vyřazen z hlasování v anketě Český Slavík
Český Slavík pro skupinu KABÁT
stříbrný Český Slavík pro skupinu ORTEL a bronzový pro Tomáše Ortela
machinace pořadatelů s výsledky ankety Český Slavík
skupinou KABÁT kvůli machinacím s výsledky vrácený Český Slavík
soutěž Spark Fresh Blood