Osobností scény byl vyhlášen Čurby

V závorkách je uvedeno umístění před 5 lety. Za jménem jsou uvedeny současné či nedávné aktivity.

 

TOP 10 (vyhlášeno 16. 4. v Brně na Břitvě):

1. (3.) Miloslav „Čurby“ Urbanec – Obscene Extreme, Obscene Productions

2. (4.) Martin „Shindy“ Brzobohatý – Brutal Assault, Shindy Productions

3. (6.) Petr „Herdron“ Říha – Pařát, Pařát Productions, Pařátshop

4. (7.) Bronislav „Bruno“ Kovařík – HYPNOS, KRABATHOR

5. (2.) Petr „Poly“ Pálenský – INSANIA

6. (1.) Petr Korál – Rock & All, Radio 1, Radio Beat aj., Punk & hardcore sekce cen Anděl

7. (13.) Jan „Johan“ Filip – Fobia, Pařát, DéPéHá Prodakšn, Peklo nad Otavou

8. (26.) Filip „Phil Hell“ Fuchs – SEE YOU IN HELL, Hluboká orba, United Crusties, Killed By Brno

9. (35.) Tomáš Fiala – CONTRASTIC, Brutal Assault, Obscure Promotion

10. (27.) František Štorm – MASTER’S HAMMER, MORTAL CABINET, Jihosound Records

 

Pořadí na dalších místech:

11. (5.) Michal Husák – Rock & All, Pařát, Hard & heavy sekce cen Anděl
12. (14.) Martin „Marthus“ Škaroupka – CRADLE OF FILTH, MASTERPLAN, SYMPHONITY, SEBASTIEN, TITANIC, INNER FEAR aj.
13. (16.) Ladislav Oliva – ceny Břitva, Bažina, Aardvark, Fobia aj.
14. (56.) Honza Kapák – AVENGER, RADIOLOKÁTOR, studio Hellsound, Enter The Eternal Fire Fest, Satan Klaus Fest
15. (39.) František „Berry“ Březina – Vinyl Disk Musick, Magick Disk Musick, Magick Musick Open Air
16. (42.) Jindřich „Iny“ Zíka – GRIDE, RADIOLOKÁTOR, LAHAR, Trhavina
17. (41.) Pavel „Papagáj“ Friml – PHR / Papagájův hlasatel Records, Hlasatel
18. (32.) Ondřej „Lord Morbivod“ Klášterka – STÍNY PLAMENŮ, UMBRTKA, TROLLECH, WAR FOR WAR, QUERCUS
19. (111.) Tomáš „Bury“ Baran – Buryzone, Abyss
20. (97.) Milan „Banán“ Trachta – HANBA, KOVADLINA, HLINOMAZ, I AM PENTAGON, Radio Wave, Rekomando
21. (11.) Standa Valášek – studio Šopa
22. (-) Marek „Frodys“ Pytlik – POSTCARDS FROM ARKHAM, AWRIZIS, PRIMARY RESISTANCE
23. (10.) Jiří „Barvák“ Barvínský – Insane Society
24. (31.) Pavel „Bizzaro“ Pavlík – DEMIMONDE, Marast Music, StreetCulture
25. (-) Lukáš Páral – Doomentia Records
26. (57.) Jaromír „Deather“ Bezruč – výtvarník, Prometalfest
27. (29.) Martin Čech – Epidemie Records
28. (20.) Alexandr „Krusty“ Nováček – FORGOTTEN SILENCE, Echoes
29. (134.) Michal „Skulda“ Skulina – SHEEVA YOGA, SMÍCH HYEN, KULMA, PRÜGELKNABE, VOCATIO INTERNA aj., Olga Hepnarová Records, Napalmanach
30. (30.) Viktor Palák – Full Moon, Spark, Aardvark, Naše desky, Naše koncerty
31. (17.) Tomáš „Necrocock“ Kohout – sólově, KAVIAR KAVALIER, MASTER’S HAMMER
32. (51.) David „Dejvy“ Krédl – SECTESY, Radio Beat, Óčko Gold
33. (8.) Jiří „Big Boss“ Valter – ROOT, sólově
34. (38.) Karel Balčirák – Spark, Smile Music, TV Rebel
35. (46.) Vláďa Prokoš – FLESHLESS, Nice To Eat You Records, Nice To Eat You Deathfest
36. (170.) Filip „Ossie“ Prchal – L’Inphantile Collective, Fekal Party
37. (9.) Miloš „Dodo“ Doležal – sólově, studio Hacienda
38. (48.) Michal Pavlíček – PRAŽSKÝ VÝBĚR, STROMBOLI, SUPERGROUP.CZ
39. (118.) Luboš „Goro“ Gorgan – manažer TORTHARRY, MetalGate Czech Death Fest
40. (-) Slávka Brtnická – MetalGate, MetalGate Czech Death Fest, MetalGate Massacre
41. (-) Marek „Ashok“ Šmerda – CRADLE OF FILTH
42. (-) Mirek „Phobia“ Vokál – FEAR OF EXTINCTION, Phobia Records, Periferia
43. (18.) Adam Nenadál – Aran Epochal, Aran Satan, Silver Rocket
44. (66.) Miroslav „Anxur“ Kouřil – Crystal Productions, Guttural Gore Grind Mafia, Pařát
45. (83.) Vláďa Třískala – DISFIGURED CORPSE, PRIMARY RESISTANCE, Spark
46. (92.) Honza Vaněk – PANYCHIDA, ET MORIEMUR, Phantoms Of Pilsen
47. (55.) Honza „Samuel“ Klouček – Samuel Records, Dog Lovers Records, SF Crew, How Can Limo Kid Kill Your Dreams?, Czechcore
48. (34.) Patrik „Vlakin“ Staněk – INGROWING
49. (90.) Ondra Šemrinec – LYCANTHROPHY, Psychocontrol, Play Fast Or Don’t, Go And Kill
50. (50.) Roman Poláček – Bizarre Leprous Production
51. (-) Michal „Sepp“ Kusák – HEAVING EARTH, Pařát
52. (104.) Jindřich „Otyn“ Tománek – HELLYUM, studio Davos
53. (112.) Jiří „Šakal“ Klomfar – RABIES, Noise Master
54. (150.) Milan Urza – PRVNÍ HOŘE, SINUHET, KASPAR MELICHAR
55. (28.) Bohouš „Bobo“ Němec – Radio 1
56. (63.) Michal „Majkláč“ Novák – THE.SWITCH, Bandzone, smsticket
57. (-) Petr Kůsa – Fajn Rock Music
58. (-) Renáta „Renhule“ Valešová – FELISHA, Reactor, Xichty
59. (59.) Petr Janda – OLYMPIC
60. (86.) Radim Hladík – BLUE EFFECT
61. (61.) Tomáš „Reef“ Kuča – MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY, SPINELESS FUCKERS, Antitrend Open Air, Antitrend Party
62. (24.) Martin „Bilos“ Bílek – MALIGNANT TUMOUR
63. (43.) Miloš Bešta – ASMODEUS
64. (107.) Aleš „All“ Levý – R.U.M., Pařát
65. (153.) Jiří „Sorrowdy“ Veselý – fotograf
66. (-) Otto Beran – NEEDFUL THINGS, LYCANTHROPHY, Psychocontrol, Play Fast Or Don’t
67. (-) Vašek Tesař – Spark, TV Rebel, Radio Čas Rock
68. (-) Jana Chržová – Spark, fotografka
69. (21.) Jaroslav Špulák – Právo, Novinky.cz, Headliner
70. (-) „Jirzophone“ – Czechcore
71. (161.) Miroslav Wanek – UŽ JSME DOMA
72. (40.) Jiří „10″ / „Desed“ Sedláček – DARK GAMBALLE, KURF7, HELLYUM
73. (-) Jaroslav „Syky“ Sýkora – RABIES, Noise Master, Exit Production, fotograf
74. (53.) Tomáš „Chymus“ Hanzl – ANTIGOD
75. (123.) Honza Toužimský – ARAKAIN, RockOpera Praha
76. (162.) Jiří Rogl – fotograf, Radio Beat
77. (-) Petr „Coornelus“ Moletz – Fobia
78. (95.) Lou Fanánek Hagen – TŘI SESTRY
79. (-) Jiří Daron – Pragokoncert Bohemia, Masters Of Rock, Metalfest Open Air
80. (-) Radek Sladký – TÖRR, ALKEHOL, Magmakoncert
81. (-) „Ctib“ – TELEFON, UŠTKNI, sólově
82. (-) Jirka Dvořák – Echoes
83. (-) Tomáš „Ivan“ Mládek – FLOWERS FOR WHORES, Damage Done Records
84. (-) Míra „Čert“ Čertík – GRIDE, RADIOLOKÁTOR, MASÁŽ
85. (77.) Jakub „Cecek“ Tauber – Cecek Records
86. (-) Milan „Mejla“ Basel – Mejla Production
87. (-) Milan „Grindsnake“ Jurkas – fotograf
88. (-) Kateřina „Kachna“ Kolínková – Radio Beat
89. (58.) Miloš Kratochvíl – Monster Nation
90. (23.) Martin „Kolinss“ Kolínský – DEBUSTROL, HARLEJ
91. (102.) Jan Petričko – textař ASMODEUS, Spark
92. (156.) Martin „Hadgi“ Stoklosinski – ANTIGOD, DISFIGURED CORPSE, FELISHA, Grabofest
93. (93.) Radek Kopel – EINE STUNDE MERZBAUTEN, Napalmed
94. (-) Michal „Kverd“ Jaroš – HEIDEN
95. (-) Štěpánka Kubíčková – Kontra Production
96. (-) Karel „Kay“ Buriánek – SUNSHINE, F V T V R E, Headliner aj.
97. (143.) Jan Haubert – VISACÍ ZÁMEK
98. (-) Michal Thomes – Ameba Production, Rock For People aj.
99. (-) Samir Hauser – VANESSA, MORTAL CABINET
100. (-) Dan Pavlík – TORTHARRY, MetalGate Czech Death Fest
101. (-) Robert Porkert – Live Nation
102. (89.) Milan Steigerwald – RockOpera Praha
103. (45.) Petr Štěpán – XIII. STOLETÍ
104. (-) Jirka „Matěj“ Matějka – Against The Stream, Vegan Food
105. (-) Jirka „Maska“ Kovalčik – GRF Records, Garfweek
106. (-) Daniela „Dahlien“ Neumanová – KEEP ON ROTTING, DILIGENCE, THE CORONA LANTERN
107. (-) Petr „Rámus“ Mecák – AVENGER, IMPURITUM, Enter The Eternal Fire Fest, Satan Klaus Fest
108. (-) „Šaman“ – REMEK, GATTACA, MARNOST, Revenge Of The Nerds
109. (-) „Mazi“ – GATTACA, DISBEATLESS, KŘIKZTICHA, Chyba Records, Chyba Crew
110. (-) „Blum“ – GATTACA, MARNOST, Music For Liberation, SF Crew
111. (-) Zdeněk Nevělík – ET MORIEMUR, Pařát
112. (36.) Vlasta Henych – HENYCH 666
113. (-) Jiří „Jürgen“ Zajíc – HEAVING EARTH, UPRISE
114. (-) Mirek Kokavec – KULLERVO, Ultima Ratio
115. (-) Vladivojna La Chia – sólově, VLADIVOJSKO
116. (-) Michal „Dufaq“ Horna – Mortem
117. (-) Jan Lavadome – Lavadome Productions
118. (15.) Tomáš Prek – X Production / Redblack
119. (99.) Vojtěch Lindaur – Rock & All
120. (140.) Michal „Korek“ Korecký – LAHAR, RADIOLOKÁTOR
121. (141.) David Koller – sólově, LUCIE, JASNÁ PÁKA
122. (-) Tonda Rauer – ALKEHOL, HARLEJ
123. (-) Viktor „Viki“ Wojtanovský – SHEEVA YOGA, MASSOLA, PRÜGELKNABE, KULMA, PTAO aj.
124. (-) Karel „Váca“ Vacovský – Nasphyr – Personal Daemon Records
125. (-) Petr Šitner – Pure Heart Records, Black & Pure Sin
126. (91.) Radek Hajda – SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY
127. (96.) Martina „Blackidea“ Kurtinová – RockHard, Břitva
128. (130.) Martin „Cyklo“ Cvilink – Spark
129. (157.) Pavla „Forest“ Forstová – RockOpera Praha
130. (168.) Radim „Copretina“ Týn – SPASM
131. (171.) Richard „Lecter“ Havle – Lecter Music Agency
132. (-) Ondřej Šmejkal – MetalGate, MetalGate Czech Death Fest, MetalGate Massacre
133. (-) Milan „Bublajs“ Cais – TATA BOJS
134. (-) Jiří Olszar – Rockshock
135. (-) Ondřej „Scyther“ Šebestík – Rádio Čas Rock, Reactor
136. (62.) Ondřej Ježek – OTK, Silver Rocket, studio Jámor
137. (19.) Petr „Blackosh“ Hošek – sólově
138. (22.) Martin Čermák – Spark
139. (33.) Ondřej „RIP“ Helar – ESAZLESA, SECTESY, Metalopolis
140. (44.) Petr Staněk – LIVEEVIL, COLOSALIST
141. (64.) Maxim Horovic – DYIcore, Full Moon
142. (69.) Josef Jindrák – SKRYTÝ PŮVAB BYROKRACIE, Polí5, Rekomando 
143. (74.) Jiří Urban – ARAKAIN, klub Kain
144. (98.) Ota Hereš – ALKEHOL, TÖRR
145. (103.) Jaromír Merhaut – Spark, prodejce hudebních nosičů 
146. (108.) Vladimír Mišík – ETC…
147. (115.) Pavel „Kuře“ Hejč – VITACIT, studio Professional Sound 
148. (121.) Jiří „Manafob“ Volný – manažer F.O.B., Žižkův vraždící palcát 
149. (125.) Jiří Strnad – Werewolf Productions, Radiation Noise Productions, Evil Horn Records, Library Of Hellfire Gods 
150. (148.) Honza „Kirk“ Běhunek – SEVEN
151. (-) Michal „Márdi“ Mareda – VYPSANÁ FIXA
152. (-) Marcela „Marcy“ Kočíková – Power Grindcore 
153. (-) Ivo „Ivosh“ Doseděl – ADOR DORATH 
154. (-) Vladimír Schwarz – MILANO, Piper Records
155. (-) Marek „Mardoša“ Huňát – TATA BOJS 
156. (-) Michal „Rowdies“ Veverka – CRUSHER, Maximed Records
157. (-) Tomáš „Tom Coroner“ Corn – CULT OF FIRE, DEATH KARMA
158. (-) Jožka Uher – SEE YOU IN HELL, United Crusties, Hluboká orba
159. (-) Vlastimil „Vlasa“ Urbanec – SIX DEGREES OF SEPARATION, HYPNOS, Vlasa & Black 
160. (-) Pepa Přikryl – TUMMO, Dead Heroes Records, Communal Grave
161. (-) „Sucháč“ – Pallasit, Pope’s Ass
162. (-) Zdeněk „Čepa“ Čepička – ADOR DORATH, FORGOTTEN SILENCE, POSTCARDS FROM ARKHAM
163. (-) Mirek Med – Echoes
164. (-) Tomáš Karlík – Obscure Promotion, Brutal Assault
165. (-) Martin – Kazimír
166. (-) Simona „Saeverud“ Bezděková – fotografka
167. (-) Tomáš Šrejber – fotograf
168. (-) Petr „Peťan“ Kolář – Fobia
Alespoň jeden bod obdrželo celkem 298 osobností.
.
Níže seznam osobností, jež se před 5 lety umístily v anketě Osobnost scény (v závorkách tehdejší umístění), žel letos obdržely jen minimální počet bodů (většinou od jediného hlasujícího) a jsou tedy mimo zveřejněné pořadí. Za jménem jsou uvedeny pouze jejich současné, nedávné či poslední aktivity.
.
(12.) Aleš Brichta – Aleš Brichta PROJECT, Aleš Brichta TRIO
(25.) Martin Valášek – Malárie Records, T klub
(47.) Zdeněk „Ahmed“ Neusar – Beseda u Bigbítu, Frontman, Radio 1
(49.) Zdeněk „GtBoy“ Šimeček – Lacerated Enemy Records
(52.) Matěj „Agos“ Lipský – NEGATIVE FACE, BRATRSTVO LUNY
(67.) Dalibor „Zavináč“ Revenda – Crystal Productions
(68.) Michal Cichý – Khaaranus Productions
(71.) Zdeněk Šikýř – studio Hostivař
(72.) Zuzana Jelínková, dříve Lípová – DYING PASSION
(73.) Pavel „Šoty“ Zachoval – ZEMĚŽLUČ
(78.) Tomáš Vartecký – KURTIZÁNY Z 25. AVENUE, WANASTOWI VJECY aj.
(81.) Radek „Doctor“ Zábojník – SIX DEGREES OF SEPARATION
(84.) Radek Bubeníček – Whiplash
(85.) Hana Hajdová, dříve Nogolová – SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY
(87.) Petr „Hraboš“ Hrabalik – NAŠROT
(94.) Tomáš Hajíček – KRUCIPÜSK
(113.) Ctibor „Topi“ Topolovský – SPINELESS FUCKERS, KANDAR
(114.) Michael Kocáb – PRAŽSKÝ VÝBĚR
(128.) Petr Hošek – PLEXIS
(139.) Venca Votruba – DARK ANGELS, AFTER RAIN
(142.) Michal Jakubík – Spark
(144.) Štěpán Málek – N.V.Ú., BUTTERFLY KILLERS
(145.) Milan Špalek – KABÁT
(149.) Martin „Márty“ Volný – Fobia
(151.) Honza „Savapip“ Moravec – Metal Forever & Metal Man
(152.) Karla Černá – Rádio Fajn Rock Music
(160.) Martin Zeller – COCOTTE MINUTE
(164.) Roman „Izzi“ Izaiáš – DOGA
(169.) Ivo „Yvor“ Doležel – MATER MONSTIFERA, AFOD – Apocalyptic Form Of Death
.
Níže seznam osobností, jež se před 5 lety umístily v anketě Osobnost scény (v závorkách tehdejší umístění),
žel letos jim ani jeden hlasující nevěnoval ani jeden bod a jsou tedy zcela mimo pořadí.
Za jménem jsou uvedeny pouze jejich současné, nedávné či poslední aktivity.
.
(37.) Dalibor „Dalas“ Ňorek – Metalopolis
(54.) Michal „Einsk“ Paďour – HEIDEN
(60.) Luboš „Fred/Schizmo/Schizofred“ Kristek – SMASHED FACE, NOOSTRAK, Brutal Assault
(70.) Ladislav Křížek – CITRON, KREYSON, VITACIT
(75.) Míra Pátý – Day After Records, Rekomando
(76.) Petr „Ífa“ Junek – IFA Records/Music/Movie
(79.) Robert Šimek – MALIGNANT TUMOUR
(80.) Olda „Cyberolas“ Hladký – RHODIAN
(82.) Igor Hubík – ROOT, HYPNOS
(88.) Robert „Jimmy“ Vlček – Conspiracy
(100.) Martin „W.“ Brňovják – EDAIN, Zero Budget Productions
(101.) Petr „Bugrr“ Humpál – DĚTI DEŠTĚ aj.
(105.) Martin Schuster – MINDWORK
(106.) Pavel „Payo“ Merkl – BRATRSTVO LUNY, Payo
(109.) Vlasta „Killy“ Mahdal – MELANCHOLY PESSIMISM
(110.) Štěpán Šimek – Abyss
(116.) Alex Švamberk – publicista
(117.) Mirek Mach – ARAKAIN
(119.) Miroslav „Blackmoon“ Kozák – Spark
(120.) Jirka Holub – PigeonShit Agency
(124.) Lukáš Rychtařík – Championship Music
(126.) Robert „Rob“ Kubík – INGROWING, Antistar Production
(127.) Štěpán Stejskal – fotograf
(129.) Josef Vojtek – KABÁT
(131.) Marek „M11″ Haltuf – BUTTERFLY KILLERS
(132.) Richard Abraham – Adipocire, Leucaemia aj.
(133.) Anna K – sólově
(135.) Petr Růžička – manažer
(136.) Pavel Maňas – Metal Breath
(137.) Josef Rauvolf – publicista
(138.) Luboš „Louis“ Martinec – Metalopolis, Spark
(146.) Pavel Tušl – View Beyond
(147.) František Kovač – Rockshock
(154.) Pavel „Hukot“ Lukačovič – KISS ME KOJAK
(155.) Daniel Landa – sólově, muzikály
(158.) Jiří „Skuny“ Sládek – SHATOON
(159.) Dagmar „Dasha“ Bortlová – TISÍC LET OD RÁJE
(163.) Zdeněk Kub – ARAKAIN
(165.) Daniel Folprecht – iReport
(166.) Damian Orlok – Nosferatu, Metalshop
(167.) Tomáš „Tomske“ Cílek – DEVEROVA CHYBA, C
(172.) Petr „Halbi“ Halbrštát – BLOODY DIARRHOEA
.
Osobnosti, které v mezidobí 2011-2015 zemřely:
.
(65.) Jana „Apačka“ Grygarová, dříve Kačurová – Full Moon, K.Y.E.O.
(122.) René „Fusaty“ Krystyn – DISSOLVING OF PRODIGY
.