Základní výsledky & konané koncerty

VÍTĚZOVÉ A OCENĚNÍ DOSAVADNÍCH ROČNÍKŮ

Pro kompletní výsledky (od roku 2004) navštivte sekci Výsledky – archiv.

 

ALBUM ROKU:

2001 – 1. ENDLESS, 2. INSANIA, 3. CEREBRAL TURBULENCY

2002 – 1. DARK GAMBALLE, 2. SAD HARMONY, 3. ALIENATION MENTAL
2003 – 1. ENDLESS, 2. BELTAINE, 3. ROOT
2004 – 1. SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, 2. INSANIA, 3. DARK GAMBALLE
2005 – 1. ADOR DORATH, 2. HYPNÖS, 3. MALIGNANT TUMOUR
2006 – 1. FORGOTTEN SILENCE, 2. DARK GAMBALLE, 3. SAD HARMONY
2007 – 1. INSANIA, 2. DYING PASSION, 3. SIX DEGREES OF SEPARATION
2008 – 1. MALIGNANT TUMOUR, 2. DARK GAMBALLE, 3. PRVNÍ HOŘE
2009 – 1. DYING PASSION, 2. OBLOMOV, 3. NEGATIVE FACE
2010 – 1. INSANIA, 2. MALIGNANT TUMOUR, 3. FDK
desetiletí – 1. PRVNÍ HOŘE (2008), 2. INSANIA (2007), 3. SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY (2004)
2011 – 1. HEIDEN, 2. SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, 3. GRIDE
2012 – 1. MASTERS HAMMER, 2. FORGOTTEN SILENCE, 3. MINDWORK
2013 – 1. HEIDEN, 2. INSANIA, 3. CULT OF FIRE

2014 – 1. MASTERS HAMMER, 2. ASMODEUS, 3. ET MORIEMUR

2015 – 1. PERFECITIZEN, 2. HEAVING EARTH, 3. MORTAL CABINET

 

DEBUT / OBJEV ROKU:

2001 – VUVR, 2002 – PIGSTY, 2003 – BELTAINE, 2004 – FLOOD, 2005 – NEGATIVE FACE, 2006 – SCENERY,‘
2007 – LIVEEVIL, TRANSLUNARIA, 2008 – FDK, 2009 – MINDWORK, 2010 – GORGONEA PRIMA,
2011 – MODERN DAY BABYLON, 2012 – MORGUE SON, 2013 – PERFECITIZEN, 2014 – HANBA,

2015 – HELLYUM

 

NEŘADOVÉ ALBUM ROKU:

2001 – PATHOLOGIST, 2002 – INSANIA, 2003 – DEBUSTROL, 2004 – GRIDE, 2005 – INGROWING,
2006 – SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, 2007 – LVMEN, TÖRR, 2008 – INSANIA,
2009 – FORGOTTEN SILENCE, 2010 – ASMODEUS, 2011 – DEBUSTROL, 2012 – FLAMENGO,
2013 – MASTERS HAMMER, 2014 – RETROPROTEST, 2015 – HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY

 

MINIALBUM & SPLIT & SINGL ROKU:

(někdy vyhlašováno dohromady, jindy v rámci dvou kategorií)
2001 – RAVELIN 7 / THEMA ELEVEN, 2002 – FORGOTTEN SILENCE, 2003 – CEREBRAL TURBULENCY, LYCANTHROPHY,
2004 – ADULTERY, SHEEVA YOGA / MORE BAD NEWS, 2005 – GRIDE / LAHAR,
2006 – PALADRAN, GRIDE / LYCANTHROPHY, 2007 – LYCANTHROPHY / SAYWHY?,
2008 – SHEEVA YOGA & DISNEY, 2009 – FORGOTTEN SILENCE / CHIASMATIC, 2010 – ESAZLESA,
2011 – MODERN DAY BABYLON, 2012 – FIVE SECONDS TO LEAVE / ESAZLESA, 2013 – LAHAR / EXORCIZPHOBIA,

2014 – CONTRASTIC, 2015 – THE TOWER

 

VIDEO ROKU:

2003 – D.Landa, 2004 – TÖRR & ROOT, 2005 – Obscene Extreme, 2006 – DEBUSTROL, 2007 – ARAKAIN,
2008 – ASMODEUS, 2009 – DYING PASSION, 2010 – PIGSTY, desetiletí – DEBUSTROL (2006)
2011 – SIX DEGREES OF SEPARATION, 2012 – HYPNOS, 2013 – ROOT, 2015 – KRABATHOR

 

KNIHA ROKU:

2002 – F. Fuchs – Kytary a řev aneb Co bylo za zdí
2008 – M. Pavlíček – Země vzdálené
2010 – M. Vaněk – Byl to jenom rocknroll?
desetiletí – F. Fuchs – Kytary a řev aneb Co bylo za zdí, R. Kania & B. Němec – ARAKAIN – 20 let natvrdo
2011 – Kmeny
2013 – Kmeny 0

2014 – Bruno – Revoltikon

2015 – P. Křiklan – Brutal Assault – Dvacet let

 

KONCERT & FESTIVAL ROKU:

2002 – 1. Obscene Extreme (Trutnov), 2. Brutal Assault (Hvozd), 3. Open Hell Fest (Volyně)
2003 – 1. Brutal Assault (Hvozd), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. Metalmania (Ostrava)
2004 – 1. Brutal Assault (Hvozd), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. Redblack Days (Brno, Praha)
2005 – 1. Brutal Assault (Svojšice), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. Masters Of Rock (Vizovice)
2006 – 1. Brutal Assault (Svojšice), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. Apocalyptic Form Of Death (Trhové Sviny)
2007 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. Masters Of Rock (Vizovice)
2008 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. Play Fast Or Dont (Hradec Králové)
2009 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Svojšice), 3. Masters Of Rock (Vizovice)
2010 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. Play Fast Or Dont (Hradec Králové)
desetiletí – 1. Brutal Assault, 2. Obscene Extreme, 3. Masters Of Rock
2011 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. 20 let MALIGNANT TUMOUR (Ostrava)
2012 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. INSANIA – 25 let revolty (miniturné), 3. MetalGate Czech Death Fest (Červený Kostelec)

2013 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. MetalGate Czech Death Fest (Červený Kostelec)

2014 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. Play Fast Or Dont (Hradec Králové)

2015 – 1. Brutal Assault (Jaroměř), 2. Obscene Extreme (Trutnov), 3. KRABATHOR (turné)

 

MÉDIUM ROKU:

2002 – 1. Payo, 2. Cassiopeia, 3. Pařát

2003 – 1. Payo, 2. Pařát, 3. Hluboká orba
2004 – 1. Pařát, 2. Metalopolis, 3. Rockshock
2005 – 1. Pařát, 2. Metalopolis, 3. Hluboká orba
2006 – 1. Pařát, 2. Metalopolis, 3. Hluboká orba
2007 – 1. Pařát, 2. Metalopolis, 3. Abyss
2008 – 1. Metalopolis, 2. Pařát, 3. Abyss
2009 – 1. Pařát, 2. Metalopolis, 3. Madhouse
2010 – 1. Pařát, 2. Metalopolis, 3. Mortem
desetiletí – 1. Pařát, 2. Metalmania / Metalopolis, 3. Payo
2011 – 1. Pařát, 2. Metalopolis, 3. Abyss
2012 – 1. Pařát, 2. Abyss, 3. Fobia
2013 – 1. Pařát, 2. Echoes, 3. Mortem

2014 – 1. Trhavina, 2. Pařát, 3. Hlasatel

2015 – 1. Pařát, 2. Echoes, 3. Fobia

 

FIRMA ROKU:

2002 – 1. Redblack, 2. Shindy, 3. Obscene
2003 – 1. Redblack, 2. Shindy, 3. Obscene
2004 – 1. Redblack, 2. Shindy, 3. Epidemie
2005 – 1. Shindy, 2. Obscene, 3. Élysion
2006 – 1. Redblack, 2. Shindy, 3. Élysion
2007 – 1. Redblack, 2. Obscure, 3. Insane Society
2008 – 1. Obscure, 2. Redblack, 3. Obscene
2009 – 1. Obscure, 2. Obscene, 3. Naga
2010 – 1. Obscure, 2. Obscene, 3. Redblack / X
desetiletí – 1. Redblack, 2. Shindy, 3. Obscene
2011 – 1. Obscene, 2. Obscure, 3. Papagájův hlasatel
2012 – 1. Obscure, 2. Obscene, 3. MetalGate

2013 – 1. MetalGate, 2. Obscure, 3. Doomentia

2014 – 1. Obscure, 2. MetalGate, 3. Papagájův hlasatel

2015 – 1. Obscure, 2. MetalGate, 3. L’Inphantile Collective

 

HARDCORE-PUNKOVÉ KATEGORIE:

(vyhlášeno za roky 2007, 2008 a společně 2009+2010)
album roku – GUIDED CRADLE, GRIDE, MOTHER
médium roku – 2x Trhavina, 1x Hluboká orba
firma roku – 3x Insane Society

 

GALERIE LEGEND:

2011 – OLYMPIC, ARAKAIN, VISACÍ ZÁMEK

2012 – PRAŽSKÝ VÝBĚR, MASTER’S HAMMER, INSANIA

2013 – BLUE EFFECT, HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY, XIII. STOLETÍ
2014 – CITRON, KRABATHOR, NAŠROT

2015 – STROMBOLI, PLEXIS, DEBUSTROL

2016 – THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE, ŠANOV 1, ROOT

 

OSOBNOST SCÉNY (2010):
1. Petr Korál

2. Petr „Poly“ Pálenský

3. Miloslav „Čurby“ Urbanec

4. Martin „Shindy“ Brzobohatý

5. Michal Husák

6. Petr „Herdron“ Říha

7. Bronislav „Bruno“ Kovařík

8. Jiří „Big Boss“ Valter

9. Miloš „Dodo“ Doležal

10. Jiří „Barvák“ Barvínský

 

OSOBNOST SCÉNY (2015):

1.  Miloslav „Čurby“ Urbanec

2.  Martin „Shindy“ Brzobohatý

3.  Petr „Herdron“ Říha

4.  Bronislav „Bruno“ Kovařík

5.  Petr „Poly“ Pálenský

6.  Petr Korál

7.  Jan „Johan“ Filip

8.  Filip „Phil Hell“ Fuchs

9.  Tomáš Fiala

10. František Štorm

 

DOSUD KONANÉ KONCERTY:

(kapely jsou uvedeny v pořadí, v jakém hrály za sebou)

BŘITVA 2002 – 26.4.2003 – VSETÍN – Sandrik
SIX DEGREES OF SEPARATION, PIGSTY, TISÍC LET OD RÁJE, SAD HARMONY, DARK GAMBALLE

BŘITVA 2003 – 10.4.2004 – VSETÍN – Sandrik
MEMORIA, ENDLESS, EQUIRHODONT, BELTAINE, CEREBRAL TURBULENCY
11.4.2004 – BRNO – Svatoboj
MEMORIA, EQUIRHODONT, BELTAINE, ENDLESS, CEREBRAL TURBULENCY

BŘITVA 2004 – 23.4.2005 – ŠUMPERK – Kotelna
FLOOD, DYING PASSION, INSANIA, AHUMADO GRANUJO
29.4.2005 – OSTRAVA – Tančírna
FLOOD, UTOPIA, DYING PASSION

BŘITVA extreme 2001-2005 – 5.11.2005 – JIHLAVA – Jazzoo
PRŮMYSLOVÁ SMRT, SHEEVA YOGA, THEMA ELEVEN, GRIDE, LYCANTHROPHY

BŘITVA 2005 – 15.4.2006 – UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Mír
MASS GENOCIDE PROCESS, HIBAKUSHA, NEGATIVE FACE, MALIGNANT TUMOUR, ADOR DORATH

BŘITVA 2006 – 21.4.2007 – BRNO – Favál
SCENERY, SMASHED FACE, RHODIAN, INGROWING, MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY

BŘITVA 2007 – 3.5.2008 – BRNO – Melodka
HEIDEN, LIVEEVIL, YNNITY, ABSTRACT ESSENCE, LINGAM

BŘITVA 2008 – 1.5.2009 – BRNO – Melodka
SPASM, TISÍC LET OD RÁJE, MALIGNANT TUMOUR, DARK GAMBALLE, ASMODEUS

BŘITVA 2009 – 24.4.2010 – BRNO – Melodka
NEGATIVE FACE, FORGOTTEN SILENCE, ARCH OF HELL, DYING PASSION, ADOR DORATH

BŘITVA 2010 – 2.4.2011 – BRNO – Melodka
SPINELESS FUCKERS, DISFIGURED CORPSE, PIGSTY, MELANCHOLY PESSIMISM,
MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY
23.4.2011 – BRNO – Melodka
MAD PIGS, FREE FALL, SIX DEGREES OF SEPARATION, INSANIA, FDK

BŘITVA DESETILETÍ – 29.10.2011 – BRNO – Melodka
SIC.ENGINE, PRVNÍ HOŘE, THE.SWITCH, SUNSET TRAIL

BŘITVA 2011 – 10.3.2012 – BRNO – Melodka
UNBORN, SMASHED FACE, F.O.B., HEIDEN, CRUADALACH

BŘITVA 2012 – 23.3.2013 – BRNO – Melodka
SOMNUS AETERNUS, MORGUE SON, DYING PASSION, MORTIFILIA, MINDWORK

BŘITVA 2013 – 29.3.2014 – BRNO – Melodka
SKLEPMASTER, TORTHARRY, HYPNOS, ISACAARUM

BŘITVA 2014 – 14.3.2015 – BRNO – Melodka

ASCENDANCY, MISTY WAYS, ADOR DORATH, STÍNY PLAMENŮ, ET MORIEMUR

BŘITVA 2015 - 16.4.2016 – BRNO – Melodka

FELISHA, PERFECITIZEN, ANTIGOD, MINORITY SOUND, POSTCARDS FROM ARKHAM

 

V přípravě:

BŘITVA 2016 – 12.5.2017 – BRNO – Melodka (v rámci Waiting For The Summer)

MALIGNANT TUMOUR, ARCH OF HELL, DEMIMONDE, POPPY SEED GRINDER, EMBRACE THE DARKNESS