Hlasování 2019

České výroční rockové ceny BŘITVA přicházejí s 19. ročníkem, tentokrát za rok 2019.

 

Anketa se týká pouze české scény roku 2019, včetně koncertů zahraničních kapel na českém území.

Anketa je programově orientována především na rock, hard rock, metal, hardcore, punk, crossover a další tvrdší až extrémní rockové odnože, tedy hlavně hudbu postavenou na dominantní roli elektrické kytary. Okrajově do ankety spadají žánrově příbuzné nahrávky s alespoň částečným podílem rocku, popřípadě ostřejší elektronika. Pokud někdo má v oblibě čistokrevný pop, folk, country, jazz, jemnou elektroniku, ambient, hip-hop, reggae či world music, nechť pro protagonisty těchto stylů hlasuje v jiných anketách.

Protože budou zveřejněny kompletní výsledky, evidovány budou pouze seriózní hlasy splňující zadaná pravidla.

 

HLASOVÁNÍ je tradičně jednokolové a probíhá od 22. dubna do 10. května 2020. HLASOVÁNÍ UKONČENO. 

Hlasovat lze libovolným způsobem, optimálně vyplněním a odesláním přiloženého formuláře nebo e-mailem na britva@email.cz, kde v tomto případě hlasující obdrží počty vyplňovaných položek v každé kategorii.

Hlasování lze vyplnit v libovolném rozsahu, povinných je však alespoň 5 příček v kategorii ALBUM ROKU. Kdo nemá dostatečný přehled a není schopen toto minimum vyplnit, tomu hlasování není určeno. 

Dále je povinná identifikace hlasujícího. Anonymní hlasování je neplatné.

Hlasování lze vyplnit v daném pořadí, bez pořadí nebo kombinovaně, což je třeba vyznačit.

Samozřejmě není přípustné, aby kdokoli hlasoval pro médium, na němž se výrazně podílí, popřípadě svou kapelu, label, festival apod.

 

HLASOVACÍ SEZNAMY jsou veřejné a tvoří jej orientační přehled nahrávek, akcí, médií, firem a událostí vztažených k roku 2019. Součástí seznamů jsou také pravidla hlasování.

Nelze pochybovat o tom, že skutečnosti uvedené v seznamech jsou při hlasování zvýhodněné, protože hlasující je mají na očích. Seznamy přes veškerou snahu nikdy nemůžou být zcela úplné. Pokud však někdo zjistí nějakou chybu či opomenutí, může o tom poslat informaci na britva@email.cz. Tyto opravy či doplňky je vhodné poslat co nejdříve, aby byly v seznamech po co nejdelší dobu hlasování.

Zatímco ve všech ostatních kategoriích lze doplnit víceméně cokoli, kategorie VIDEOKLIP ROKU nabízí vědomě neúplný a tedy pouze výběrový přehled videoklipů, který ovšem není závazný a lze hlasovat i pro klipy v něm neuvedené.

 

HLASOVACÍ FORMULÁŘ je neveřejný a slouží pouze osloveným publicistům.

Kdo je tvrděrockovým, metalovým, hardcorovým, punkovým nebo podobně zaměřeným aktivním publicistou, cítí se být způsobilým k hlasování, ale nebyl osloven, může o možnost hlasovat požádat na britva@email.cz.

 

Jakékoli další dotazy, návrhy či připomínky lze psát na britva@email.cz.

 

NOMINACE budou oznámeny 18. května 2020.

VÝSLEDKY vyhlásí Petr Korál 31. května 2020 v pořadu Hard and Heavy na Radiu Beat.