Galerie legend cen Břitva zúžila okruh kandidátů

Celkem 35 rockových, metalových, punkových či hardcorových publicistů se zúčastnilo listopadového hlasování v historicky třetím kole Galerie legend cen Břitva. Nově oceněné skupiny budou oznámeny na příštích dvou udílení těchto českých výročních rockových cen, z nichž to vůbec nejbližší proběhne v sobotu 14. března 2015 v brněnském klubu Melodka.

Každý hlasující publicista měl možnost hlasovat v libovolném počtu ze 3 stanovených kategorií, a to v těch, o nichž se domnívá, že v jejich rámci má dostatečný historický přehled. V každé kategorii mohl z 12 vybraných skupin hlasovat pro maximálně 3 z nich. Dále měl možnost v rámci každé kategorie hlasovat pro jedno další jméno a rozhodnout tím o skupinách postupujících do příštího hlasování.

Výsledky hlasování jsou uvedeny tak, aby prozatím neprozradily jména vítězných skupin. Každá kategorie uvádí kompletní pořadí hlavního hlasování i dosažené počty hlasů, skupiny na prvních šesti místech jsou však nahrazeny otazníky a uvedeny pouze v abecedním pořadí. Výsledky doplňujícího hlasování jsou uvedeny v kompletní podobě a již nyní prozrazují skupiny postupující do příštího hlavního hlasování. Při rovnosti počtu hlasů rozhoduje dřívější vznik skupiny.

 

ROCK
Dříve již byly oceněny skupiny OLYMPIC, PRAŽSKÝ VÝBĚR, BLUE EFFECT a XIII. STOLETÍ.

Výsledky aktuálního hlasování:
1. ??? – 16 hlasů
2. ??? – 12 hlasů
3. ??? – 10 hlasů
4. ??? – 9 hlasů
5. ??? – 9 hlasů
6. ??? – 9 hlasů
Skupiny na 1. a 2. místě budou uvedeny do Galerie legend, přičemž do 6. místa se (v zatím utajeném pořadí) nacházejí FLAMENGO, LUCIE, Vladimír Mišík & ETC…, Jiří Schelinger & Skupina F.R.Čecha, STROMBOLI a THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE.

Další pořadí:
7. TŘI SESTRY – 6 hlasů
8. THE MATADORS – 4 hlasy
9. KATAPULT – 4 hlasy
10. ABRAXAS – 4 hlasy
11. JASNÁ PÁKA & HUDBA PRAHA – 4 hlasy
12. WANASTOWI VJECY – 3 hlasy

Doplňující hlasování o postup do příštího hlavního hlasování:
PSÍ VOJÁCI – 3, PROGRESS ORGANIZATION & PROGRES 2 – 2, UŽ JSME DOMA – 2, MŇÁGA & ŽĎORP – 2, PRIESSNITZ – 2, Miki Volek – 1, Michal Prokop & FRAMUS FIVE – 1, AKTUAL – 1, DG 307 – 1, EXTEMPORE – 1, ŽLUTÝ PES – 1, DYBBUK – 1, LAURA A JEJÍ TYGŘI – 1, TICHÁ DOHODA – 1, VLTAVA – 1, BUTY – 1, TATA BOJS – 1, KURTIZÁNY Z 25. AVENUE – 1
Do příštího hlavního hlasování postupují skupiny PSÍ VOJÁCI a PROGRESS ORGANIZATION & PROGRES 2.

 

METAL & HARD ROCK
Dříve již byly oceněny skupiny ARAKAIN, MASTER’S HAMMER, CITRON a KRABATHOR.

Výsledky aktuálního hlasování:
1. ??? – 23 hlasů
2. ??? – 18 hlasů
3. ??? – 13 hlasů
4. ??? – 6 hlasů
5. ??? – 5 hlasů
6. ??? – 5 hlasů
Skupiny na 1. a 2. místě budou uvedeny do Galerie legend, přičemž do 6. místa se (v zatím utajeném pořadí) nacházejí ASMODEUS, DEBUSTROL, KABÁT, ROOT, TÖRR a VITACIT.

Další pořadí:
7. KRYPTOR – 5 hlasů
8. V.A.R. – 5 hlasů
9. TITANIC – 3 hlasy
10. KREYSON – 3 hlasy
11. KERN – 1 hlas
12. MOTORBAND – 1 hlas

Doplňující hlasování o postup do příštího hlavního hlasování:
PATHOLOGIST – 10, TERMINATOR – 4, MERLIN – 2, ODYSSEA – 1, PUMPA – 1, DUX – 1, CIMENT – 1, DOGA – 1, SAX – 1, ASSESOR – 1, AMON – 1, DENET – 1
Do příštího hlavního hlasování postupují skupiny PATHOLOGIST a TERMINATOR.

 

PUNK & HARDCORE
Dříve již byly oceněny skupiny VISACÍ ZÁMEK, INSANIA, HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY a NAŠROT.

Výsledky aktuálního hlasování:
1. ??? – 15 hlasů
2. ??? – 11 hlasů
3. ??? – 10 hlasů
4. ??? – 9 hlasů
5. ??? – 9 hlasů
6. ??? – 8 hlasů
Skupiny na 1. a 2. místě budou uvedeny do Galerie legend, přičemž do 6. místa se (v zatím utajeném pořadí) nacházejí F.P.B., KRITICKÁ SITUACE, MICHAEL’S UNCLE, N.V.Ú., PLEXIS a ŠANOV 1.

Další pořadí:
7. RADEGAST – 4 hlasy
8. ZEMĚŽLUČ – 4 hlasy
9. TELEX & NOVODUR – 3 hlasy
10. CZECHCORE S.R.K. – 3 hlasy
11. SERIOUS MUSIC – 2 hlasy
12. DO ŘADY! & V3S – 1 hlas

Doplňující hlasování o postup do příštího hlavního hlasování:
ZNOUZECTNOST – 4, E!E – 4, SVATÝ VINCENT – 3, SPS – 2, SVOBODNÝ SLOVO – 2, POŽÁR MLÝNA – 2, TOTÁLNÍ NASAZENÍ – 2, HUBERT MACHÁNĚ – 1, ČERTŮF PUNK – 1
Do příštího hlavního hlasování postupují skupiny ZNOUZECTNOST a E!E.

 

Hlasování se zúčastnilo těchto 35 publicistů:
M.Husák, Johan, Syky, Bury, R.Kopel, L.Oliva, 4horsemen, Herdron, M.Med, LooMis, Z.Nevělík, Grindsnake, Bidzi, Grinch, All, M.Slezák, P.Korál, Krusty, Bizzaro, M.Klocová, J.Olszar, O.Hricko, D.Folprecht, R.Bubeníček, Niviat, Prepil, Goro, M.Kurtinová, Savapip, Garath, J.Němec, Anxur, O.Šemrinec, B.Němec, V.Palák.